Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - Pradolina


Recommended Posts

No coś Ty :oops: Przecież tam w szystko po rusku, niby z ustnego na studiach miałam 5, ale to inna bajka :lol: :lol:

Szperam na allegro, choć niewiele można znaleźć gatunków, które mi się spodobały. Co do iglaków jestem wymagająca, ponieważ generalnie nie przepadam (za mało prawdziwe, cały rok wyglądają tak samo jakby były z plastiku :-? ), ale nie ukrywam, że potrafią dodać uroku ogrodowi (oprócz tuji kolumnowych - to dla mnie od razu cmentarz :cry: ).

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Alem spostrzegawcza :lol: :lol: , u braci Dębskich dopiero zamierzam. Narazie mam przygotowaną listę zakupów w oparciu o ich ofertę :D :D

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Haaaa... widziałam... juki...

 

Ja przytargałam z wakacji (na plaży rosły :oops: ), razem z opuncjami... tylko te zameldowałam do doniczek :D ...

 

A juki się przyjęły i rosły... tylko nie wiem jak im tam pod śniegiem :-?

 

Kwitły już u Ciebie?

 

nie... w tym roku przywiozłam i wielkie nie były... zakwitną tylko wapnia im zapodaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawie same normalne drzewa: sosny (kilka gatunków), brzozy, modrzewie, buki, klony, dęby, głogi, lipy... reszta to już lekkie wymysły. Jak będziesz kupowała paulownię to konieczne sadzonkę wegetatywną. Ja się dałam nabrać na nasiona i nic z tego nie wyszlo. Może spodobałby się Tobie dereń Rubra? Mi się wydaje, że może nawet piękniejszy niż paulownia tylko rośnie wolniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Iwuś :wink: ! Widze, ze zakupy ogrodowe w pelni :lol: , ja jakos nie moge sie zabrac za planowanie ogrodu chyba przez ta dluga zime :evil: , musze jechac po nasionka do warzywniaka i kwiaty jednoroczne z nasion takie jak w wiejskim ogrodzie.

 

Ty pracowita jesteś dziewczyna to możesz mieć jednoroczne. Ja nie miałabym na to siły. Dziś Tośka zeżarła dosłownie jedną z wierzb Hakuro :evil: . Jestem na nią wściekła. Dokupiłam dziś dwie wierzby, a Tośka pewnie trafi do kojca albo czeka ją łańcuch. Nie cierpię jak spotyka mnie syzyfowa praca. :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwuś... ale ten dereń jest całkowicie inny niż paulownia :roll:

 

Chodziło mi o to, że kwitnący dereń rubra jest może czasem bardziej uroczy niż paulownia w tym stanie. W moim dzienniku jest zdjęcie właśnie kwitnącego derenia... jest cudny. A może Ty inny gatunek derenia znalazłaś? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwuś... u mnie to wszystko wlezie... i widać za bardzo nie będzie :-? :x ...

 

Kwitnący dereń owszem piękny, ale w paulowni najbardziej podobają mi się jej gigatyczne przyrosty i ogromne liście :D ... tak w ogóle to bym se gunnerę kupiła, ale nie lubię jak coś marznie i trzeba chować :-?

 

Powoli pojawiają się hurtownicy drzewni na all :) ... damy radę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwuś... u mnie to wszystko wlezie... i widać za bardzo nie będzie :-? :x ...

 

Kwitnący dereń owszem piękny, ale w paulowni najbardziej podobają mi się jej gigatyczne przyrosty i ogromne liście :D ... tak w ogóle to bym se gunnerę kupiła, ale nie lubię jak coś marznie i trzeba chować :-?

 

Powoli pojawiają się hurtownicy drzewni na all :) ... damy radę :wink:

 

Damy a jakże.

Trochę się rozczarowałam sprzedawcą z all... Przysłał rośliny z gołymi korzeniami, a u mnie ziemia ścięta lodem. Oczywiście już sobie poradziłam :D , ale niesmak pozostał i szkoda, że sprzedawca który ma takie piękne dorodne rośliny nie bardzo dba o to w jakim stanie dotrą do miejsca przeznaczenia. Pewnie i tak będę u niego kupować bo roślinki przysłał full wypas... no chyba, że ta ekstremalna podróż jednak nie wyjdzie im na zdrowie, to wtedy podziękuję za współpracę :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwuś... u mnie to wszystko wlezie... i widać za bardzo nie będzie :-? :x ...

 

Kwitnący dereń owszem piękny, ale w paulowni najbardziej podobają mi się jej gigatyczne przyrosty i ogromne liście :D ... tak w ogóle to bym se gunnerę kupiła, ale nie lubię jak coś marznie i trzeba chować :-?

 

Powoli pojawiają się hurtownicy drzewni na all :) ... damy radę :wink:

 

Damy a jakże.

Trochę się rozczarowałam sprzedawcą z all... Przysłał rośliny z gołymi korzeniami, a u mnie ziemia ścięta lodem. Oczywiście już sobie poradziłam :D , ale niesmak pozostał i szkoda, że sprzedawca który ma takie piękne dorodne rośliny nie bardzo dba o to w jakim stanie dotrą do miejsca przeznaczenia. Pewnie i tak będę u niego kupować bo roślinki przysłał full wypas... no chyba, że ta ekstremalna podróż jednak nie wyjdzie im na zdrowie, to wtedy podziękuję za współpracę :cry:

Iwus.....polec mi tego sprzedawce!! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałm Ci na PW. Jeszcze bym kogoś uraziła i potem straszenie sądem, gromadą jakiś ludzisków, znajomościami itp. :lol: :lol: :lol: I tak już pełna trwogi błąkam się z kąta w kąt... nic tylko zasieki stawiać :cry: :cry: :lol: :lol: :lol: Niektórzy ludzi to naprawdę tupeciarze :lol: :lol: :o :roll:

Wracając do roślin, Kaluś pamiętaj jak u niego zamówisz to jakby co ostrzegałam... 8) 8) :lol: , ale rośliny ma naprawdę w dechę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...