Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy można samemu w domu nauczyć się angielskiego ?


js

Recommended Posts

tak dla porownania ;) wybralem male co nieco z tej stronki...

 

niemiecki... wszystkie przyklady ktore tam maja to osoby naprawde plynnie mowiace po angielsku a w normalnym codziennym kontakcie tak dobrze nie bedzie. meze ten jest troche bardziej charakterystyczny od pozostalych:

http://www.ku.edu/~idea/europe/germany/germany6.mp3

 

brytyjski (szkocja) - albo powinienem powiedziec hobbicki :lol:

DRAMAT! jak oni mowia even(!)

http://www.ku.edu/~idea/europe/scotland/scotland10.mp3

 

francuski angielski - znow DUZO lepszy niz przecietnie

http://www.ku.edu/~idea/europe/france/france8.mp3

 

indyjski angielski - naprwde DUZO lepiej niz przecietnie

http://www.ku.edu/~idea/asia/india/india6.mp3

 

pliki trzeba najpierw zapisanc na dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Samemu można, choc nie do końca.

Generalnie jestem samoukiem. Kiedyś miałam zapęd do uczenia sie go codziennie, dziś tego polotu już nie posiadam.

Ale tłumaczę sobie to w ten sposób, że kiedys budowy nie było, a dziś jest.

:D

Pisząc 'nie do końca' mam na mysli mój kiepski akcent. Samemu ciężko, oj ciężko.

 

Amor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to możliwe aby samemu w domu z kaset programów nauczyć sie angielskiego? Czy ktoś się tak może nauczył ? Chcę kupić sobie program Euro plus i zacząć naukę tylko czy taki sposób ma sens ? Nie bardzo mogę zapisać się na jakiś kurs bo mam nieregularne godziny pracy i sporo różnych obowiązków. Myślę sobie że gdyby tak codziennie się uczyć przez 30, 40 min to po jakimś czasie może zacząłbym oglądać TV po angielsku może jakaś gazetę bym potrafił przeczytać. Co wy na to ma to sens ?

 

Samemu - nie

 

A czemu, to odsyłam do Pigmaliona Bernarda Shawa.

 

:)

 

Przy pomocy materiałów audiowizualnych - już prędzej. Nie wiem tylko czy akurat Euro plus. Parę lekcji wprowadzających z żywym lektorem pewnie by było wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Dzięki za odpowiedzi. Może ktoś kozystał z internetowych kursów on-line. Słyszałem że są takie gdzieś w internecie. Czy to ma sens ?. Jedyne kursy internetowe on-line jakie spotkałem to praktycznie takie same jak na CD. Mozna sobie samemu pobierać materiały z serwera i to wszystko. Może ktoś zna kursy internetowe gdzi wystepuje kontakt z nauczycielem i mógłby polecić cos konkretnego i sensownego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
Jestem żywym dowodem na to że można. Angielskiego zaczęłam uczyć się sama z gramatyk, kaset, słuchając do znudzenia angielskich programów. Był taki czas kiedy wpadłam w rodzaj uzależnienia i uczyłam się pokilka(naście) godzin na dobę. Byłam wtedy na trzecim roku studiów i postanowiłam sobie że za rok dostanę się na anglistykę. I dostałam się! Jak już zaczęłam studiować okazało się że mam oczywiście pewne braki ale bardzo szybko je nadrobiłam. Teraz jestem anglistką i tłumaczem z prawie 10-letnim stażem. To było zdecydowanie największe osiągnięcie mojego życia. Mój mąż, rodzina i znajomi nadal są pod wrażeniem a mi dodało to strasznie wiary w siebie. Robiłam i robię to co uwielbiam...I uczę się nowych języków. Też sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mantra,

gratuluję!

To rzeczywiście duży sukces.

Ja nie mogę pochwalić się aż takimi wynikami, ale w zasadzie angielskiego nauczyłam się sama. Trochę liznęłam tego jezyka na lektoracie - czyli miałam jakieś podstawy - ale tak naprawdę nauczyłam się dużo sama z kaset i książek. Do tego było to prawie dwadzieścia lat temu, więc kurs na kasetach był taki sobie. Teraz jest zatrzęsienie materiałów i jeśli ktoś ma dużo samozaparcia, na pewno da radę.

 

Trzymam kciuki

Ulka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...

a ja przygodę z angielskim polecam rozpocząć tu

 

http://isel.edu.pl/

 

nie spotkałam tam jeszcze żadnego niezadowolonego uczestnika kursu Pana Jacka Tomaszczyka.

Ponadto potrzebne są tylko chęci i samozaparcie.

Na portalu można znaleźć wiele ciekawych materiałów, cennych wskazówek, można liczyć na fachową pomoc i życzliwość użytkowników, a przede wszystkim pomysłodawca tej strony - Pan Jacek - ma bardzo dużo do zaoferowania i osobiście uważam tę stronę za najlepszą do nauki jaką znalazłam w necie.

 

p.s. dodam jeszcze, że korzystanie ze strony jest zupełnie darmowe , strona jest bardzo czytelna i urozmaicona

 

pozdrawiam i owocnej nauki

Edytowane przez ojojoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zależy od osoby i jej chrakterku trzeba mieć naprawdę silną wolę i motywację i być ambitnym :), w moim przypadku niestety samemu nie ma szans ;P, chyba z 3 razy się zabierałam za młodu i co ani be ani me :D, a po skończeniu liceum zaczęłam w wakacje pracować za granicą i chcąc nie chcąc musiałam się porozumieć z współpracownikami i teraz może nie na super poziomie ale się dogadam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam naukę na facebooku na fanpejdzach. jest kilka fajnych.

Dodatkowo kurs to kurs - jednak to najszybsza i najlepsza metoda. Bo samodzielnie to kto ma nas sprawdzać i motywować. Najlepsza metoda to taka z nativem.

 

"Może znacie jakiś sprawdzony kurs."

 

http://speakup.pl/pl/39/o_speak_up/2/aktualnosci_i_miejsce_w_rankingu_szkol_jezykowych_2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem dla syna cały zestaw za ok 1500 pln - ksiazki, kasety magnetofonowe (to jeszcze te czasy :D), cwiczenia itp. Co rozdzial wypełniało się test i przesyłano do swojego opiekuna który to sprawdzał. I tak syn się pouczył kilka miesięcy a potem rzucił gdzieś w kąt. Od tego czasu nie wierze już w tego typu kursy chociaż była to dosyć droga lekcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...
Ja się tak nauczyłem języka tyle ,że u mnie trwa to już ponad 20 lat , tyle ,że w moim przypadku wyglądało to tak od małego bajki w języku angielskim , potem BBC ale w międzyczasie prawie równolegle z bajkami po angielsku chodziłem na kursy języka angielskiego. I tak się nauczyłem języka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Jasne, że można, tylko wydaje mi się, że potrzeba niesamowicie dużo czasu, energii i zaangażowania w to włożyć. Z samych chęci jeszcze nic samo nie wyszło :). Niestety ja jestem leniem, jeżeli chodzi o naukę języka obcego i potrzebuje kogoś, kto by mnie rozliczał z postępów. Jakiś czas temu zapisałam się do Speak Up, żeby mój angielski przestał być tak kulawy. Pomogło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 years później...
  • 4 weeks później...
Ja jestem typowym przykładem samouka. Kiedyś kupiłam kurs z ESKK ale nie odsyłałam prac. Lenistwo ...Po przerobieniu kursu dla początkujących którego formuła mi bardzo odpowiadała (starsze wersje kursu, bo obecne do mnie nie przemawiają) byłam w stanie rozmawiać z ludźmi i rozumieć o czym mówią. Oczywiście bez odrobiny samozaparcia i rozmów (najlepiej z obcokrajowcami) będzie trudno - ale od czegoś trzeba zacząć. Niestety jestem typem, który na zwykłych kursach nie przyswaja wiedzy ... próbowałam 3 razy i odpuściłam. Teraz dość swobodnie rozmawiam na każdy chyba temat i udało mi sie nawet skończyć studia pod. prowadzone w jęz. angielskim - choć początki były trudne. Minus takiej nauki w moim przypadku - gramatyka. Nigdy chyba nie będzie tak dobra jak u osób które uczą sie od najmłodszych lat pod okiem nauczyciela ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...