Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy można samemu w domu nauczyć się angielskiego ?


js

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zgadzam się, że motywacja to jeden z większych problemów. Sam po sobie widzę, nie raz próbowałem się wziąć za angielski, samemu coś poczytać, przypomnieć sobie gramatykę ale na kupieniu książek się skończyło, brak mi było zapału, jak się zapisałem do speak upa, to chcąc nie chcąc musiałem się zmobilizować, w końcu szkoda było wyrzucać kasę w błoto, trzeba było robić ćwiczenia, na zajęciach lektorzy wymagali odzywania się więc łatwiej mi było się wziąć za naukę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można się poduczyć angielskiego, ale nie mam pewności czy nauczyć. ja próbowałam kursu internetowego, książek, płyt, słuchania muzyki, oglądania filmów po angielsku, ale nic nie zastąpi drugiego człowieka, najlepiej ze znajomością języka na poziomie super zaawansowanym. po mojej prywatnej edukacji zdecydowałam się na dodatkowe lekcje z dziewczyną, którą znalazłam na portalu z ogłoszeniami mbooking. sprawdziła się ta metoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
Tak mobilizacja i wytrwałość są najważniejsze. Ja postanowiłam uczyć się języka w domu jak na razie całkiem nieźle mi idzie. Dostałam od znajomej taką książkę "Sekrety poliglotów" w której autor opisuje kroki jak uczyć się tego języka. Powiem wam że po przeczytaniu tej książki zrozumiałam że nauka jest ważna ale trzeba znać zasady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 weeks później...
  • 3 months później...

Moi kuzyni nauczyli się z gier komputerowych, moja znajoma upodobała sobie rozmowy z Amerykanami na FB i jakoś poszło.

Polecam seriale bardzo ładnie mówią w "gotowych na wszystko", "jak poznałem Waszą Matkę" czy "house of cards". Najpierw z napisami polskimi a potem z angielskimi.

No i najlepszy sposób na naukę języka jaki istnieje - rozmowy - od łamanego "dać, zrobić" po pełne zdania, tylko przełamcie się - cudzoziemcy naprawdę nas nie krytykują za gramatykę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Szczerze polecam oglądać filmy w języku angielskim. Jeśli masz problem ze zrozumieniem to w początkowej fazie nauki możesz oglądać razem z napisami angielskimi. Ja najszybciej nauczyłem się oglądając anime:). Warta polecenia jest aplikacja na telefon " English Listening"

Owocnej pracy Życzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Trzeba mieć dobrą motywację aby samemu podjąć się nauki języka. Dla mnie oglądanie filmów nic nie dało, żeby nauczyć się dobrze mówić musiałam zapisać się na kurs gdzie stawiają głównie na mówienie. Jak nie znasz nikogo, kto zna na tyle angielski, żeby cię ewentualnie poprawiać, żebyś się przy okazji czegoś uczył, to chyba najlepszą opcją jest zapisanie się na konwersacje z grupą i w klubach dyskusyjnych jak w speak upie jest na przykłąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Na pewno można spróbować. Jednak wydaje mi się, że żeby było widać jakieś efekty, to trzeba dużo samodyscypliny. No i jednak przy samodzielnej nauce ciężko wyłapać błędy, które się popełnia. Wydaje mi się, że dobrze jest mieć kogoś, kto te błędy będzie umiał wskazać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...