Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 93
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do samej ziemi???

Moja lawenda jest jeszcze młoda, bo posadzona w ubiegłym roku. Kupiliśmy dwie wielkie donice w Dom i Ogród. U góry były kwiatostany, a od odłu wyglądały troche jakby uschłe, ale kepy dość duże. Czy aby dobrze będzie jak wygolę je zupełnie?

Bo wrzosy to scinalem mniej więcej o połowę i pięknie sie rozrosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofh

 

ja tak ciełam w zeszłym roku lawenda posadzona tez jeden sezon, opis taki jak u ciebie sciełam i w zeszłe lato był pięknie kwitnacy krzew...dokupiłam jeszcze i w tym roku zetne dokladni etak samo.

Nie wiem czy to dobrze czy nie, ale lawenda pieknie sie rozkrzewiła i pięknie kwitła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista odmian dostępnych w ubiegłym roku u pewnego sprzedawcy na allegro:

 

 

1.Lavandula angustifolia'Edelweiss' (dotychczas byla to lawenda o najbardziej białych kwiatach)

2.Lavandula angustifolia 'Grosso' (kwiat fioletowoniebieski, jest to odmiana dorastajaca do 100-120 cm wysokości,uprawiana na platancjach lawendowych )

3. Lavandula angustifolia 'Hidcote Pink' (kwiat jasnoczerwono-purpurowy)

4. Lavandula angustifolia 'Loddon Pink' (kwiat różowy, liście w zimie zabarwiajace sie na czerwonawo)

5. Lavandula angustifolia 'Melissa' (najnowsza odmiana z bialych lawend i podobniez jeszcze bardziej biala od Edelweiss)

6. Lavandula angustifolia 'Richard Gray' (kwiat fioletowy; szarawe liście)

7. Lavandula angustifolia 'Silver Edge' (kwiat niebieski, pstre liście)

8. Lavandula dentata 'Goodwin Creek Grey' (dorasta do 80-90 cm, kwiat jasnoniebieski)

9. Lavandula intermedia 'Grappenhal' (kwiat niebieski; szare liście)

10. Lavandula stoechas 'Papillon'(kwiaty purpuroworóżowe, inny niz u pozostalych kształt kwiatostanu- okragle kulki)

 

będę kupować za jakieś dwa tyg, latem zdam relację jak zakwitły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista odmian dostępnych w ubiegłym roku u pewnego sprzedawcy na allegro:

 

będę kupować za jakieś dwa tyg, latem zdam relację jak zakwitły.

 

 

czemu za dwa tygodnie :o . Może pytanie głupie, ale się na tym kompletnie nie znam, a też chciałabym posadzić lawendę w tym roku... Czy to znaczy, że będziesz ją już sadziła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista odmian dostępnych w ubiegłym roku u pewnego sprzedawcy na allegro:

 

będę kupować za jakieś dwa tyg, latem zdam relację jak zakwitły.

 

 

czemu za dwa tygodnie :o . Może pytanie głupie, ale się na tym kompletnie nie znam, a też chciałabym posadzić lawendę w tym roku... Czy to znaczy, że będziesz ją już sadziła?

 

ja swoja sadziłam cos koło maja.Ale to była w doniczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Witam

a ja mam takie pytanie: dostałam latem piękną lawendę w doniczce, teraz przekwitła i nie wiem, co dalej robić:

- wsadzić do gruntu i przyciąć;

- wsadzić do gruntu, ale przyciąć na wiosnę;

- a może zostawić w doniczce i wsadzić do gruntu na wiosnę, tylko jak ją wtedy przezimować;

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 5 months później...

witajcie :D

2 tygodnie temu kupiłam w Leroy Merlin kilka sztuk lawendy. Jak tylko przyniosłam je do domu, postawiłam na parapecie i zaczęłam podlewać, rośliny bardzo szybko zaczęły rosnąć. Obecnie nowe przyrosty są długie i bardzo giętkie, więc zamiast kierować się ku górze, większość się kładzie. Wygląda to tak:

http://images33.fotosik.pl/189/ec16a53bb0197985.jpg

Co powinnam zrobić z tą lawendą? Zostawić, czy może przyciąć? Czy jest szansa że te gałązki jeszcze zesztywnieją i wstaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...