Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do DZIENNIKA MAANMY (Z14)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 174
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...
Maanmy, co dalej z budową? U mnie problem z góralami (tymi, którzy robili Twój dach) okazał się większy niż myślałam. Również dodałam ich na czarną listę - przestrzegam każdego, zanim kolejnych ludzi naciągną na niemałe wydatki związane z poprawkami. Poczytaj w wolnej chwili w moim dzienniku jak spaścili mi poziom mieszkania. Na telefony słynny Jerzy nie odpowiada lub mówi, ze Go to nie obchodzi i już. Fakt faktem, że winien również kierownik, ze nie dopatrzył się tego od razu, ale ekipa jaka jest, to wiemy. Pozdrawiam i czekam na dalsze fotki z budowy, a właściwie z wykończeń wnętrza, bo domek już stoi i pięknie się prezentuje :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj :D

okna to pcv (krytykowane przy kazdej okazji przez moja małzonkę ) po prostu jej sie nie podobaja :o

 

co do gorali ,, fachowego '' jerzego :evil: , to budowali 2 domy w myslachowicach , aż mnie korci aby tam podjechać , w Rozkochowie też odstawili niezły fajans , o którym sie dowiedziałem przez przypadek , tak wiec to nie tylko my zostalismy ,,wystrugani''

 

pozdrawiam maamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj maanmy!

Zawracałem już głowę również lbryndalowi, ale co dwie głowy to nie jedna dlatego i Ciebie zapytam, bo świercz, ostatnimi czasy ma na głowie ważniejsze sprawy niż nasze problemy budowlane.

Chcemy w najbliższym czasie zająć się instalacjami w tym elektryką i w związku z tym mam pytanie. Jak rozwiązałeś kwestię oświetlenia sztucznego na klatce schodowej? U nas najprawdopodobniej będzie w dachu nad schodami małe okienko-świetlik, a poza tym jeszcze dwa kinkiety na przeciwległych ścianach klatki schodowej na wysokości zabiegu. Masz jakiś inny pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguu ja tu zaglądam ;). moje problemy z Antkiem się już uspokoiły. W dzienniku nic nie pisze bo raczej nie ma co.... :( a do komentarzy oczywiście wciąż zaglądam i dyskutuje :)

A co do oświetlenia. To u nas nie ma naturalnego w sensie świetlik - może szkoda ale ta klatka jest tak mała że w dzień świetnie jest doświetlona z salonu i przez to małe okienko że w ogóle nie trzeba zapalać światła. A szcztuczne mamy w skosie - halogeny których nie lubimy ale to tu było chyba najlepsze rozwiązanie... choć teraz bym tego nie zrobił... Fajne są kinkiety ;)

Polecam :)

no i serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świerczu, przede wszystkim cieszę się, że z Antosiem jest w porządku :) Fajnie, że niby Cię nie ma na forum, ale jak potrzeba to szast-prast jesteś, a wraz z Tobą pojawia się przeogorm wiedzy nabytej z własnego doświadczenia i kopalnia pomysłów ;)

W kwestii oświetlenia klatki schodowej w dzień to, tak jak piszesz, nie ma chyba problemu. Jeśli zaś chodzi o oświetlenie sztuczne to rozważałem lampę na skosie dachu, podświetlenie stopni takie jak proponował lbryndal, lampę gdzieś u góry przy holu na poddaszu, ale chyba najlepszym wyjściem będą te kinkiety i dwa przełączniki: jeden u góry,a drugi u dołu schodów, takie żeby można nimi było na przemian gasić i zapalać światło (np. zapalam u góry, schodzę na dół i przełącznikiem na dole gaszę; później tym samym przełącznikiem na dole zapalam, wchodzę na górę i gaszę).

Teraz jeszcze muszę wymyślić rozmieszczenie i ilość gniazdek, pozostałych lamp, przewodów antenowych i do sieci komputerowej :) Trochę mam już zaplanowane, ale jeszcze będę to konsultował tutaj i z elektrykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świerczu, przede wszystkim cieszę się, że z Antosiem jest w porządku :) Fajnie, że niby Cię nie ma na forum, ale jak potrzeba to szast-prast jesteś, a wraz z Tobą pojawia się przeogorm wiedzy nabytej z własnego doświadczenia i kopalnia pomysłów ;)

W kwestii oświetlenia klatki schodowej w dzień to, tak jak piszesz, nie ma chyba problemu. Jeśli zaś chodzi o oświetlenie sztuczne to rozważałem lampę na skosie dachu, podświetlenie stopni takie jak proponował lbryndal, lampę gdzieś u góry przy holu na poddaszu, ale chyba najlepszym wyjściem będą te kinkiety i dwa przełączniki: jeden u góry,a drugi u dołu schodów, takie żeby można nimi było na przemian gasić i zapalać światło (np. zapalam u góry, schodzę na dół i przełącznikiem na dole gaszę; później tym samym przełącznikiem na dole zapalam, wchodzę na górę i gaszę).

Teraz jeszcze muszę wymyślić rozmieszczenie i ilość gniazdek, pozostałych lamp, przewodów antenowych i do sieci komputerowej :) Trochę mam już zaplanowane, ale jeszcze będę to konsultował tutaj i z elektrykami.

ja właśnie jestem w trakcie robienia elektryki na szczęście elektryk robi tylko w soboty czyli wtedy kiedy jestem ja na budowie i mogę dokładać mu roboty czyli zmieniać i ustalać wszystko na bieżąco.

 

ogólnie to mam taniego elektryka więc nie oszczędzam sobie gniazdek, ale oczywiście z umiarem wszystko

 

narazie mam zrobiony pokój na parterze i salon

w pokoju mam jedno gniazdko pod włącznikiem światła i 2 gniazdka po jednej i drugiej stronie okna

 

w salonie 2 lampy włączane z 2 stron czyli od strony korytarza (przy wejściu po lewej stronie) i od strony kuchni oraz 3 gniazdka wszystkie na tej ścianie co okno i drzwi na taras: jedno w rogu od strony pokolu małego i 2 po obu stronach drzwi balkonowych (znaczy jedno bo to drugie jest w tym rogu koło drzwi balkonowych, ale na sąsiedniej ścianie jednak

 

w kuchni zaplanowane są 2 gniazdka poniżej blatu do podłączenia urządzeń typu piekarnik czy zmywarka, jedno to gniazdko jest na ścianie z oknem a drugie na sąsiedniej, max co będzie od nich podłączone to: zmywarka, piekarnik i lodówka

kolejne 3 gniazdka są zaplanowane jako nad blatem

widzę że jakośidę od tyłu, ale niech będzie i tak bo jeszcze napisałbym jak wyglądać będzie sprawa światła w kuchni czyli:

wchodząc z wiatrołapu do korytarza po prawej będzie włącznik światła na korytarzu i włącznik światła na schody (moja wersja to odbicie lustrzane Z14-tki) jak będę chciał przejść do kuchni to drugi włącznik światła na korytarzu będzie na kominie wentylacyjnym i tam też będzie włącznik światła w kuchni czyli gasimy za sobą na korytarzu i włączamy w kuchni

a jak będziemy wychodzili z kuchni to na zewnętrznej ścianie na granicy kuchni i salonu będzie drugi wyłącznik światła w kuchni i włączanie drugie światła w salonie

mam nadzieję że nie zagmatwałem, ale reasumując salon kuchni i korytarz będzie miał podwójne włączniki usytuowane tak, żeby przechodząc z jednej strefy do drugiej móc wyłączyć za sobą światło i włączyć przed sobą stojąc w jednym miejscu

na projekcie chyba jest tam jakoś to rozwiązane podobnie, ale z gniazdkami jest mały zakręt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety padł mi dysk w lapku jestem ujajony nie zrobiłem kopi wszystkich ważnych rzeczy na płytce , oddałem go do odzysku zobaczymy co będzie ????

 

Aguu co do światła ja mam wypuszczony kabel na korytarz powinien jeden punkt wystarczyć . Mam zamówione lekkie ażurowe schody

 

Świercz czytałem o kłopotach z synem , dobrze że sytuacja sie ustabilizowała mam pytanie jak długo wygrzewaleś dom zanim piec zaczął spalać rozsądne ilości groszku

 

Lukasz ja również nie żałowałem gniazdek mam jej w każdym pokoju w trzech rogach , wyłączniki światła oprócz łazienek , klatki , strychu są podwójne

 

Kasiu ciekawy jestem jak dzienniczek u koleżanki , właśnie odpaliłem system po awarii i już lecę sprawdzić czy wpisy wszystkie są :lol: mam fotki wkleję kilka napewno

 

 

pozdrawiam maanmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguu piszesz po prostu o wyłączniku schodowym - no i raczej jest tu niezbądny! :) u mnie zastosowałem jeszcze wyłączniki krzyżowe i to w każdym pomieszczeniu gdzie wylączanie i wlączanie jest "przechodnie" np. wiatropłap, kotłownia itd. co do całej elektryki to ja włąsnie narzekam na małą ilość gniazd...(np w kotłowni mam tylko dwa gniazda wtykowe do pieca - nie mam od tak dodadkowego a byłoby bardzo przydatne) także im wiecej tym lepiej.

 

w salonie 2 lampy włączane z 2 stron czyli od strony korytarza (przy wejściu po lewej stronie) i od strony kuchni

ja jeszcze dałem przy wejsciu na taras :)

 

w kuchni na razie 5 gniazd ponad blatem i trzy pod nim

 

wchodząc do wiatrołapu zapalam światło a z neigo wychodąc już na korytarz gasze (gniazdo krzyżowe), podobnie w ktołowni (już pisałem) w garażu , na hallu i w salonie

 

mam nadzieję że nie zagmatwałem, ale reasumując salon kuchni i korytarz będzie miał podwójne włączniki usytuowane tak, żeby przechodząc z jednej strefy do drugiej móc wyłączyć za sobą światło i włączyć przed sobą stojąc w jednym miejscu

bardzo dobrze pomyslane :)

 

maanmy myśle że u nas wystarczył miesiąc.. ale sam nie jestem pewien - dom już wcześniej ogrzewany był kominkiem wiec coś juz tam ciepła dostał. Ale jak już zacząl działać piec to na początku spalał mi 25-30kg węgla na dobe, teraz to 18-12.5kg na dobę - po prostu rewelacja :) tylko musze jeszcze dodać że początkowe osiągi mogą tez być spowodowane ułomnością w nastawieniu pieca - teraz doszedłem do perfekcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

maanmy, szkoda dziennika, bo choć mało pisałem to jednak dużo czytałem u Ciebie. Nie mniej jednak lepiej dmuchać na zimne. U mnie w ubiegłym roku materiały (m. in. cement, pręty zbrojeniowe) stały kilka miesięcy na niepilnowanym podwórku i nic nie zginęło, ale u sąsiada złodzieje wymontowali z niemal skończonego domu kaloryfery i piec co, więc nigdy nic nie wiadomo.

Powodzenia i szybkiego zamieszkania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...