Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplenie poddasza bez ?ci?gania dachówek


Orzech

Recommended Posts

Przeprowadzamy właśnie remont poddasza, gdyż dotychczasowe ocieplenie było niewystarczające ( pod dachówką był położony bezpośrednio styropian – grubości od 4 cm do 8 cm, na nim deski i tynk na siatce).

Dach pokryty jest dachówką cementową , położoną na łatach przytwierdzonych tylko w miejscach krokwi - wysokość krokwi 13 cm.

Teraz po wyburzeniu skośnych ścian i usunięciu styropianu pozostały nam tylko dachówki.

Czy ktoś może poradzić co dalej robić ? Jak należy wykonać prawidłowe ocieplenie naszego poddasza ale od wewnątrz gdyż nie mamy możliwości ściągnięcia dachówki (budynek jest zabytkowy z licznymi wieżyczkami więc musielibyśmy zatrudnić fachowców)

Czy pomiędzy watą szklaną a dachówką konieczne jest położenie folii izolacyjnej ? Jeżeli tak, to jak można to zrobić nie ściągając dachówki ?

I jeszcze jedno czym można wypełnić dziury pomiędzy dachówkami po obsunięciu się tynku. Część jednej krokwi jest spróchniała - co zrobic z tym ?

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Gość sywek

Hej!

Moja propozycja to:

po pierwsze folia paroprzepuszczalna bespośrednio przybita zszywaczem

do desek szalunkowych , łat lub krokwi ( górna ich część-folia również dookoła krokwi), następnie wełna mineralna (jeśli jest pełne deskowanie 150 mm) i dopiero folia paroizolacyjna.Dopiero teraz przystępujesz do ułożenia suchego tynku (konstrukcja -czy to drewniana czy metalowa-w żadnym razie nie bespośrednio do krokwi tylko na uchwytach).Krokwę wzmocnij (dwie deski szerokości odpowiadającej wysokości krokwy) przybite z dwuch stron krokwy, sięgające swą długością zdrowej jej części.Nie wiem tylko po co między dachówkami tynk?Szczeliny wypełnij uszczelniaczem akrylowym.Za skuteczność i prawidłowość ocieplenia poddasza opisaną metodą gwarantuje(wieloletnie doświadczenie zawodowe)Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedź.

Czy może Pan jeszcze poradzić jak ocieplić ścianę od klatki schodowej (sciana jest wykonana z cegieł + tynk, a klatka nieocieplana) myślałem o położeniu od środa pokoju na obecna ścianę warstwę wełny mineralnej 5 cm + folia paroizalacyja (ta sama która kładłem przy ociepleniu poddasza) + płyta kartonowo-gipsowa. Ale nie wiem czy tak można zrobić. Moze zamiast wełny zastosowac styropian albo styropian od strony klatki schodowej ? Co Pan radzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sywek

Cześć Orzech!

Zasada jest prosta. Jeśli chcesz by było Ci ciepło, nie zjadaj kożucha lecz włóż go na siebie-bezspornie efektywniejsza metoda. A bez metafor to jeśli nie możesz ocieplić od strony klatki styropianem (grubość trzeba przeliczyć) siatka zbrojeniowa i tynk cienkowarstwowy.Od środka nie ocieplisz ściany jeno się od niej odizolujesz w sposób następujący. Wełna mineralna+suchy tynk na stelażu metalowym, co daje-(ok.5cm izolacji termicznej+3cm stelaż+1,25cm płyta)-w rezultacie prawie 10cm węższy pokój.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...