Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co myslicie o tym projekcie za i przeciw-


Recommended Posts

dzięki za wszystkie porady , może jeszcze ten

 

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=362

 

 

jednak tu mamy pomysł dobudowy w kostce garażu wydłużając ja małego baseniku sauny i pom.rekreacyjnego.

 

 

dzieki

 

 

Całkiem niezły ten projekcik.

Ale dla dwóch osób ponad 200 m2 - kto to będzie sprzątał???

No i sporo wydasz - ale NIE REZYGNUJ Z MARZEŃ - trzymam kciuki - załóż dziennki jak zaczniesz budowę - chętnie poczytam. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie porady , może jeszcze ten

 

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=362

 

 

jednak tu mamy pomysł dobudowy w kostce garażu wydłużając ja małego baseniku sauny i pom.rekreacyjnego.

 

 

dzieki

 

Archipelag ma fatalną opinię na forum, więc może lepiej nie ryzykować z tak skomplikowanym projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś na stronach Archon? http://www.archon.pl

Może tu coś Ci się spodoba.

 

Projekt, który wybrałeś jest wypasiony. Uważam, że jak dla dwóch osób troszeczkę za duży :wink: Sprzątaczka będzie potrzebna :)

Ale skoro takie masz marzenie to nie rezygnuj tylko realizuj swoje zamierzenia. Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś na stronach Archon? http://www.archon.pl

Może tu coś Ci się spodoba.

 

Projekt, który wybrałeś jest wypasiony. Uważam, że jak dla dwóch osób troszeczkę za duży :wink: Sprzątaczka będzie potrzebna :)

Ale skoro takie masz marzenie to nie rezygnuj tylko realizuj swoje zamierzenia. Życzę powodzenia!

 

Bylem obecny na ich forum

http://www.archon.pl/index.php?act=17&fact=2&fid=m409a414b8a548&wid=426a77ed7c059

 

Jak widzisz do projektu dostalem odpowiedz ze jest tak dużo błędów :o ,i tu zaczyna się gorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archipelag ma fatalną opinię na forum, więc może lepiej nie ryzykować z tak skomplikowanym projektem.

 

 

Masz może jakieś przykłady ,na co uważać??

 

Zajrzyj np. w ten wątek:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1350430&highlight=archipelag#13

 

50430

 

Projektantem jest sam szef tej pracowni ,myślę ze on zrobił poprawnie własny projekt. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Ciebie na ten dom stać. Na twoim miejscu wybudował bym obok mały parterowy, czteropokojowy domek gościnny. Jak Ci się znudzi ten wielki to go sprzedasz i przeprowadzisz się do małego, taniego w eksploatacji, wygodnego i łatwego w utrzymaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Ciebie na ten dom stać. Na twoim miejscu wybudował bym obok mały parterowy, czteropokojowy domek gościnny. Jak Ci się znudzi ten wielki to go sprzedasz i przeprowadzisz się do małego, taniego w eksploatacji, wygodnego i łatwego w utrzymaniu.

 

Widzisz takie to mam na wynajęcie ale cztery i nie obok ale na przeciwko :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Ciebie na ten dom stać. Na twoim miejscu wybudował bym obok mały parterowy, czteropokojowy domek gościnny. Jak Ci się znudzi ten wielki to go sprzedasz i przeprowadzisz się do małego, taniego w eksploatacji, wygodnego i łatwego w utrzymaniu.

 

Widzisz takie to mam na wynajęcie ale cztery i nie obok ale na przeciwko :roll:

No to masz jeden problem z głowy. Buduj i mieszkaj wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Ciebie na ten dom stać. Na twoim miejscu wybudował bym obok mały parterowy, czteropokojowy domek gościnny. Jak Ci się znudzi ten wielki to go sprzedasz i przeprowadzisz się do małego, taniego w eksploatacji, wygodnego i łatwego w utrzymaniu.

 

Widzisz takie to mam na wynajęcie ale cztery i nie obok ale na przeciwko :roll:

No to masz jeden problem z głowy. Buduj i mieszkaj wygodnie.

 

Mimo tego żadnych pomysłów dotyczących dachu,

Twoj domek jest naprawdę ładny a co do mego porównania masz lepiej nasze maja miejsca parkingowe,żadnego garażu w bryle domu .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom mało ciekawy,ale przy odpowiednim nadzorem architekta/plastyka....???

Ktoś napisał ,że będzie kosztował 1mln.Moim zdaniem z 4mln. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić takiego domu i płytek z Leroya za 40zł/m2.

Prędzej widziałbym -na dachu łupek.Przy takim kształcie dachu pięknie by wyglądał.

Elewacje z motywami z kamienia.Duże przeszklenia.Drewniane tarasy wokół domu itp..itd.

A serio - wydaje mi się,że to taka mini-prowokacja z Twojej strony......:):):):)

Ktoś kto ma taką wizję i finanse by ją zrealizować nie pyta się na forum o opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom mało ciekawy,ale przy odpowiednim nadzorem architekta/plastyka....???

Ktoś napisał ,że będzie kosztował 1mln.Moim zdaniem z 4mln. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić takiego domu i płytek z Leroya za 40zł/m2.

Prędzej widziałbym -na dachu łupek.Przy takim kształcie dachu pięknie by wyglądał.

Elewacje z motywami z kamienia.Duże przeszklenia.Drewniane tarasy wokół domu itp..itd.

A serio - wydaje mi się,że to taka mini-prowokacja z Twojej strony......:):):):)

Ktoś kto ma taką wizję i finanse by ją zrealizować nie pyta się na forum o opinie...

 

 

Odpowiem z taka sama szczerością jak zadałeś pytanie-

można stracić kupę forsy ja ja straciłem dając wykonanie projektu w Białogardzie ekskluzywne biuro pierwszej klasy obsługa, zapłaciłem i dostałem bubel.Na forum znajdują się ludzie którzy odpowiadają na pytania z doświadczenia -a to bardzo sobie cenie.

Mozę przyznasz mi racje ze nie pieniądze ale szczerość pozwala na zaoszczędzenia tego pierwszego.

a dalej chodzi mi o projekt-

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=362

 

dziękuje i pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huu Haa :o

Ładna rezydencja i chciałbym mieć śmiałość aby o takiej pomyśleć. Pojechane ściany, basenik, piękne schody i widok z bawialni na basen napewno będą robić wrażenie.

Ja pewnie przewróciłbym się dostając rachunek za prąd albo wodę ale skoro Cię stać to czemu nie.

Największe zagrożenie dla budynku to nie dach a basen. Ogrzanie i wentylacja!, wentylacja!!, wentylacja!!! to będzie najtrudniejsze i najdroższe już na etapie budowy. Taka ilość wilgoci wewnątrz budynku wymaga wpełni profesjonalnego podejścia. Mam znajomego z dużym doświadczeniem w wentylacji (projektuje wenty na blokach operacyjnych) i jeśli byłbyś zainteresowany to mogę na priv. podesłać namiary to sobie podagasz.

A tak super... zbuduj chętnie będę śledził dziennik budowy nie mówiąc już o zwiedzeniu :wink:

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...