Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Centrale ogrzewanie na w?giel


Szadam

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 95
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak drogo, i ile spala - nie jestem fachowcem, tylko laikiem i

przy wyborze kotla kierowalam sie "wygoda"w uzytkowaniu i niska emisja zanieczyszczen (tez niewielka iloscia popiolow) Nie wiem dlaczego jest tak drogi? Z pewnoscia jak kazda rzecz, ktora nie sprzedaje sie w ogromnych ilosciach musi miec wyzsza cene.

A moja powierzchnia to 400m2 (+ w planach ew. rozbudowa ogrzewania na strych tj. dodatkowe 160 m2).

Ot co....

Miska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję grzejniki aluminiowe nad stalowe co dałe wyraz niejednokrotnie na tym forum . Co się tyczy z dołu czy z boku podłączenia to zawsze namawiam na zasilanie boczne bo efekt zasilania od dołu można osiągnąc taki sam na zaworach kątowych a na dodatek taniej { grzejnik tz.vk zasilany od dołu jest droższy,uszczęsliwia nas taką a nie inną wkładką termostatyczną,dodatkowo potrzebny jest zawór podłączeniowy prosty lub kątowy.Napewno zaraz zlęcą sie zwolennicy zasilania od dołu i napiszą ze opowiadam głupoty,ale zasilanie od dołu jest preferowane tylko ze wględu na mniejszą pracochłonnośc i czyste lenistwo.Powiem więcej że jezeli zasilanie od dołu kątowe wychodzace ze sciany można przyjąc ,to bezpośrednio z podłogi kategorycznie już nie . Usprawiedliwić takie rozwiazanie mogą jedynie względy konstrukcyjne ścian lub domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-03-23 14:24, ADAMOS48 wrote:

Ja preferuję grzejniki aluminiowe nad stalowe co dałe wyraz niejednokrotnie na tym forum . Co się tyczy z dołu czy z boku podłączenia to zawsze namawiam na zasilanie boczne bo efekt zasilania od dołu można osiągnąc taki sam na zaworach kątowych a na dodatek taniej { grzejnik tz.vk zasilany od dołu jest droższy,uszczęsliwia nas taką a nie inną wkładką termostatyczną,dodatkowo potrzebny jest zawór podłączeniowy prosty lub kątowy.Napewno zaraz zlęcą sie zwolennicy zasilania od dołu i napiszą ze opowiadam głupoty,ale zasilanie od dołu jest preferowane tylko ze wględu na mniejszą pracochłonnośc i czyste lenistwo.Powiem więcej że jezeli zasilanie od dołu kątowe wychodzace ze sciany można przyjąc ,to bezpośrednio z podłogi kategorycznie już nie . Usprawiedliwić takie rozwiazanie mogą jedynie względy konstrukcyjne ścian lub domu.

Na razie "zlecialem sie" ja i pisze , ze nie piszesz glupot.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-03-23 14:24, ADAMOS48 wrote:

Ja preferuję grzejniki aluminiowe nad stalowe co dałe wyraz niejednokrotnie na tym forum . Co się tyczy z dołu czy z boku podłączenia to zawsze namawiam na zasilanie boczne bo efekt zasilania od dołu można osiągnąc taki sam na zaworach kątowych a na dodatek taniej { grzejnik tz.vk zasilany od dołu jest droższy,uszczęsliwia nas taką a nie inną wkładką termostatyczną,dodatkowo potrzebny jest zawór podłączeniowy prosty lub kątowy.Napewno zaraz zlęcą sie zwolennicy zasilania od dołu i napiszą ze opowiadam głupoty,ale zasilanie od dołu jest preferowane tylko ze wględu na mniejszą pracochłonnośc i czyste lenistwo.Powiem więcej że jezeli zasilanie od dołu kątowe wychodzace ze sciany można przyjąc ,to bezpośrednio z podłogi kategorycznie już nie . Usprawiedliwić takie rozwiazanie mogą jedynie względy konstrukcyjne ścian lub domu.

Na razie "zlecialem sie" ja i pisze , ze nie piszesz glupot.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po ponad roku coś z tego wątku można się dowiedzieć. Ja nadal stoję przed problemem, ale bliżej już niż dalej do instalacji Co.Serdeczne dzięki wszystkim "korespondentom". Obiecuję, że jak się u mine wyklaryje co kupię wszystkich powiadomię. Dalej jestem zdecydowany na węgiel, nie mam ambicji wyrózniać się ekologicznie pośród moich sąsiadów, a z tego co wiem omawiane przez Was piece to już nowa generacja. Na początki kwietnia w Opolu są targi budowlane. Być może to będzie moment podjęcia tej właściwej decyzji. Muszę rozważyć również zakup Viadrusa w Czechach do których mam 7km.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - anonim :smile:

A drzwiczki drugie od dołu?

 

Ja mam Kielar-Eco2 bez podajnika i w sumie jestem zadowolony. W razie czego można ładować bryły lub polana dość znacznych gabarytów - popatrzcie na te drzwi na górze! - np. obecnie zima odpuściła, ale na całkowite zaprzestanie grzania to za wcześnie a u mnie węgiel wyszedł. Nie będę przecież teraz kupował. Mam akurat dość sporo drewna i tym sobie popalam. Duży otwór to jest to!

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-03-25 13:34, Anonymous wrote:

Grzegorz - anonim :smile:

A drzwiczki drugie od dołu?

 

Ja mam Kielar-Eco2 bez podajnika i w sumie jestem zadowolony. W razie czego można ładować bryły lub polana dość znacznych gabarytów - popatrzcie na te drzwi na górze! - np. obecnie zima odpuściła, ale na całkowite zaprzestanie grzania to za wcześnie a u mnie węgiel wyszedł. Nie będę przecież teraz kupował. Mam akurat dość sporo drewna i tym sobie popalam. Duży otwór to jest to!

 

Pzdr.

Nie widziałem tego Viadrusa- Ling w naturze, ale coś mi się wydaje, że drzwiczki nad popielnikiem służą tylko do dostępu i do rozpałki na palenisku retortowym (z tego co wiem to w tym kotle nad paleniskiem jest dodatkowo płytka katalizatora). Palenisko retortowe jest paleniskiem "bezrusztowym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...