Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasze przepisy z termomixa


Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 140
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam najnowszą książkę z thermomixa "szybkie obiady".

Nie wiem czy znacie przepis na rolady z polędwiczek z sosem i ziemniakami.

Smakują i wyglądają rewelacyjnie

Składniki:

sos:

-150 -200 gr cebuli

203 ząbki czosnku

2 łłyzeczki koncentratu pomidorowego

2 suszone grzyby

1 suszona śliwka

1 kostka bulionu drobiowego

2 szczypty pieprzu

400 gr wody

100 gr śmietany 18%

Rol ada:

2 polędwiczki

sól, pieprz

100 gr suszonych pomidorów w oliwie pokrojonych w paski

100 gr sera feta, pokrojonego w kostkę

 

Sposób przygotowania:

1. na środku polędwiczek wykonać podłużne nacięcie, nie rozcinając mięsa do końca,

mięso przyprawić solą i pieprzem, na całej długości ułożyć pomidory i ser, zwinąć w rolady.

Otrzymane rolady umieścić na przystawkach Varomy

2 do naczynia miksującego włożyć wszystkie składniki sosu z wyjatkiem wody i smietany, rozdrobnić 5s/obr. 4, następnie dolać wodę.

3. ziemniaki włożyć do koszyczka wstawić do naczynia miksującego , zamknąć, umieścić przystawkę Varoma, gotować na parze 35min/Varoma/obr.1

4. Zdjąć przystawkę Varoma, wyjąć koszyczek do sosu dolać śmietanę , zmiksować 30s/obr.10 następnie gotować 1min/100C/obr.3

Otrzymanym sosem polać polędwiczki.

 

do tego proponuję surówkę z :

jabłka

seler surowy korzeń

wiórka kokosowe,

sól, cukier do smaku

smietana

mielimy na grubość wg uznania, pod koniec dolewamy smietane lub jogurt , dalej mielimy, na koniec dosypujemy rodzynki.

 

smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis na salatke z brokolow i nasion pini

6 – porcji

 

250 g Brokolow( tylko tego zielonego-Czubki)

 

1 czerwona papryka,

 

1/2 jablka (podzielone na 8

 

30g orzechow pini

 

25 g Oleju z olivek

 

15 g bialego octu balsamiko

 

1lyzeczka miodu

 

1 1/2 lyzeczki musztardy

 

1 lyzeczka soli z ziolami

 

1/2 lyzeczki pieprzu

 

Wszystko wlozyc do TM na 5 sek. / pozycja 4 zmielic

 

Smakuje suuuuuuuuuuuuper ze swieżą buleczka i maselkiem

 

Smacznego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, czy zamiast orzechów pinii można użyć włoskich, albo migdałów?

 

Aniu, bardzo podobny przepis na sos jest w podstawowej książce jako karkówka po karkonosku. Ale to faszerowanie polędwiczek wygląda pysznie, myślę że tak samo można piersi z kurczaka przygotować.

Sałatkę z selera i jabłka robię - jest pyszna, choć zamiast wiórków kokosowych daję mielone orzechy włoskie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Proszę:

 

Składniki:

50 dag marchwi

36 dag mąki

25 dag cukru

4 jajka

23 dag oleju

1 łyżeczka soli

1 łyżeczka proszku do pieczenia

2 op. przyprawy korzennej do pierników

1 łyżeczka sody

 

Wykonanie:

- marchew zmiksować 10 s, obr. 9

- dodać pozostałe składniki oprócz sody i wyrobić 1 min. obr. 7

- otworzyć naczynie, kopystką zgarnąć zawartość ze ścianek

- ponownie zmiksować 10 s, obr. 7

- dodać sodę, lekko wymieszać 10 s, obr. 4

- piec w dwóch wąskich blaszkach w nagrzanym piekarniku, 40 min, temp. 180 stopni C

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

 

Składniki:

50 dag marchwi

36 dag mąki

25 dag cukru

4 jajka

23 dag oleju

1 łyżeczka soli

1 łyżeczka proszku do pieczenia

2 op. przyprawy korzennej do pierników

1 łyżeczka sody

 

Wykonanie:

- marchew zmiksować 10 s, obr. 9

- dodać pozostałe składniki oprócz sody i wyrobić 1 min. obr. 7

- otworzyć naczynie, kopystką zgarnąć zawartość ze ścianek

- ponownie zmiksować 10 s, obr. 7

- dodać sodę, lekko wymieszać 10 s, obr. 4

- piec w dwóch wąskich blaszkach w nagrzanym piekarniku, 40 min, temp. 180 stopni C

:rolleyes:

 

 

Właśnie zabierałam się do pieczenia,...ale chyba coś jest nie tak z podanymi ilościami np: mąka 36 dkg,cukier 25 ???Czy możesz to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam taki przepis na ciasto

 

CIASTO MARCHEWKOWE

Składniki:

4 średnie marchewki

4 jajka

4 MT mąki tortowej

3 MT cukru

szczypta soli 1 łyżeczka sody

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1 łyżeczka cynamonu

1 i 1/2 MT oleju

Wykonanie:

marchewki rozdrobnić, czas 5-7 s, obr. poz. 5 (TM21), obr. poz. 6 (TM31).

Wyłożyć.

naczynie umyć, wytrzeć. Utrzeć 4 jajka z 3 MT cukru i szczyptą soli, czas 2

min, obr. poz. 4 (TM 21), obr. poz. 5 (TM 31).

dodać rozdrobnioną marchewkę i resztę składników i wymieszać, czas 20-30 s,

obr. poz. 3 (TM 21), poz. 4 (TM31).

piec 35-40 min, temp. 180 stopni

 

upiekłam i muszę się pochwalić ,że wyszło wyśmienite!!! :)

IMG_3381.JPG

IMG_3383.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zabierałam się do pieczenia,...ale chyba coś jest nie tak z podanymi ilościami np: mąka 36 dkg,cukier 25 ???Czy możesz to sprawdzić.

 

Sprawdziłam, tak jest w książce "Miodowy tydzień..." na str. 45.

Jedyna różnica to jednostki, podałam Ci w dekagramach, a w książce jest w gramach.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...a nie ma być np 360 g-mąki ,cukru 250 g. itp.???

 

Dobra, spróbuję to wyjaśnić inaczej:

 

360 g = 36 dag

 

250 g = 25 dag

 

ponieważ 10 g = 1 dag ------------------------------> zamiana jednostek

 

To znaczy, że w rzeczywistości 360 g mąki to tyle samo co 36 dag mąki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co :rolleyes: coś nieksiążkowego właśnie. Coś wypróbowanego przez użytkowników.

Te ksiązkowe niektóre są jakieś takie hmmmm, powiedzmy egzotyczne ;)

 

Właśnie te wypróbowane z knigi i delikatnie zmienione są najlepsze.Wszelakie pasty do pieczywa.Warzywa na parze,żeberka ,schab,golonka w oparach piwnych ekstra wyżera.Dietetyczne ryby z varomy pokryte serami.Sałatka z białego sera na ciepło.Pampuchy różnego kalibru.Zapiekanki z czosnkiem i brokułami oczywiście parowane.W tym roztworze z 1 i 1/2 L można dodawać różne przyprawy by zapach pośrednio przenosił się do potrawy.Zupy kremowe na bazie sera topionego i parowane warzywa toż to niebo w gębie.Shaki porzeczkowe(moje ulubione) do naleśników czy pączków serowych pite przez rurę jak w MacDonald to dania zapierające dech w piersiach.Różnorodność ziaren zmiksowanych i foremka równa się wspaniały chlebek bez konserwantów.Ciasta do pizzy z mąki żytniej czy kukurydzianej z warzywami z varomy i jajami na twardo w żółtym serze też godne polecenia.Wytwarzanie czyli robienie bazy na galaretę tą mięsną i tą na słodko.Sosy do makaronów i ziemniaków,które właśnie w termomixie wychodzą bardzo smaczne.Robienie sorbetów na zimę z owoców egzotycznych ale mrożonych każdy z osobna jako dodatek do lodów czy koktajli na zimno.Marmolady i dżemy z termomixa też są pyszne.Pasztety drobiowe i mięsne.Gotowanie np.pierogów ruskich, kopytek,pyz w śmietanie 30% z dodatkiem masła 82%,to dania do ,których wracam na okrągło.Mam to w dwóch książkach i bardzo sobie chwalę.Dlatego nie wiem co masz na myśli mówiąc ,że są hmmmm,powiedzmy egzotyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te wypróbowane z knigi i delikatnie zmienione są najlepsze.Wszelakie pasty do pieczywa.Warzywa na parze,żeberka ,schab,golonka w oparach piwnych ekstra wyżera.Dietetyczne ryby z varomy pokryte serami.Sałatka z białego sera na ciepło.Pampuchy różnego kalibru.Zapiekanki z czosnkiem i brokułami oczywiście parowane.W tym roztworze z 1 i 1/2 L można dodawać różne przyprawy by zapach pośrednio przenosił się do potrawy.Zupy kremowe na bazie sera topionego i parowane warzywa toż to niebo w gębie.Shaki porzeczkowe(moje ulubione) do naleśników czy pączków serowych pite przez rurę jak w MacDonald to dania zapierające dech w piersiach.Różnorodność ziaren zmiksowanych i foremka równa się wspaniały chlebek bez konserwantów.Ciasta do pizzy z mąki żytniej czy kukurydzianej z warzywami z varomy i jajami na twardo w żółtym serze też godne polecenia.Wytwarzanie czyli robienie bazy na galaretę tą mięsną i tą na słodko.Sosy do makaronów i ziemniaków,które właśnie w termomixie wychodzą bardzo smaczne.Robienie sorbetów na zimę z owoców egzotycznych ale mrożonych każdy z osobna jako dodatek do lodów czy koktajli na zimno.Marmolady i dżemy z termomixa też są pyszne.Pasztety drobiowe i mięsne.Gotowanie np.pierogów ruskich, kopytek,pyz w śmietanie 30% z dodatkiem masła 82%,to dania do ,których wracam na okrągło.Mam to w dwóch książkach i bardzo sobie chwalę.Dlatego nie wiem co masz na myśli mówiąc ,że są hmmmm,powiedzmy egzotyczne?

 

I to jest to!!!,lecę do kuchni coś pichcić ,bo narobiłaś mi smaka tym opisem. ;)

Powinni ci płacić za reklamę tego cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...