Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasze przepisy z termomixa


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 140
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

Moje sprawozdanie z pracy nad dżemem w termomixsie.

1kg papierówek

1/2 kg cukru

płaska łyżka cukru pudru

dżemix

 

Mam taki i w domu wszystkim pasuje.Robimy go z różnymi owocami.Wiem .że nie skorzystasz ale wkleję i tak.Wkładam owoce i miksuje 10 sek poz. 6.Potem dodaje cukier i dżemix.Temp varoma 100 stC i gotuje 15 min obr. poz.3.Mieszam kopystką. Ze dwie min przed końcem zdejmuje miarkę i wsypuje płaską łyżkę cukru pudru.Po huk tego nie wiem.Dżem przelewam do słoików.Odwracam do gry dnem aż do przestygnięcia.Finito.

 

Zajefajny jest także z owoców egzotycznych.Jednak ulubiony z trześni i czereśni ale trza się nadrelować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sprawozdanie z pracy nad dżemem w termomixsie.

1kg papierówek

1/2 kg cukru

płaska łyżka cukru pudru

dżemix

 

Mam taki i w domu wszystkim pasuje.Robimy go z różnymi owocami.Wiem .że nie skorzystasz ale wkleję i tak.Wkładam owoce i miksuje 10 sek poz. 6.Potem dodaje cukier i dżemix.Temp varoma 100 stC i gotuje 15 min obr. poz.3.Mieszam kopystką. Ze dwie min przed końcem zdejmuje miarkę i wsypuje płaską łyżkę cukru pudru.Po huk tego nie wiem.Dżem przelewam do słoików.Odwracam do gry dnem aż do przestygnięcia.Finito.

 

Zajefajny jest także z owoców egzotycznych.Jednak ulubiony z trześni i czereśni ale trza się nadrelować.

 

No właśnie mam zamiar skorzystać, papierówki właśnie zaczynają spadać, tylko jakieś maławe w tym roku. Co to jest dżemix i ile się tego daje na 1 kg owoców? Czy może być taki zwykły żelfix?

Chciałam też robić z brzoskwiń, czy ma być ta sama proporcja dodatków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ,że nie napisałem ilości dżemixu.Daję 1 opak na 1 kg owoców.Moja mama na 2kg 1 opak.W zależności od konsystencji miąższu można sobie dżemixem regulować.Dojdziesz do wprawy.Z żelfix nie robiłem ale proporcje są chyba podobne.Moi milusińscy lubią jeszcze gdy w dżemie są kawałki owoców.Różnica polega oczywiście na tym ,że nie miksuje owoców czyli od razu wrzucasz owoce,cukier i dżemix.Varoma 100 stC ,15 min,obr,poz.3.Ten drugi sposób jest zajefajny właśnie z owocami pestkowymi(drelowanymi).I jeszcze ten inny ale równie smaczny ....1/2 kg pomarańczy.1/2 kg pamelo oczywiście wyczyszczone ze skórek,błonek itp.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam kilka porcji brzoskwiniowego, dawałam żelfix. Wyszedł bardzo smaczny. Zrobiłam też jedną porcję z jabłek, też dobry, ale podczas ostatnich pięciu minut, bez przykrywki chlapało okropnie. Jakiś rzadszy wyszedł.

Teraz czekam na śliwki :wiggle:

A może spróbuję z tego pomelo i pomarańczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wicher wpadam z przepisem.

 

 

Ketchup pomidorowy

Składniki:

1 kg pomidorów

2 jabłka (winne)antonówki

cebula

łyżka oleju

ziele angielskie (2-3 ziarenek)

2 liście laurowe

2 goździki

sól, pieprz, gałka muszkatałowa

 

Pomidory trza sparzyć, obrać ze skórki.Następnie pokroić w ćwiartki.Jabłka umyć i zetrzeć na tarce. Drobno pokrojoną cebulę podsmazyc na oleju.Rozetrzeć ziele, goździki i liście w "maszynie" :) jak ktoś potrafi. Dodać do przypraw ,do naczynia miksującego pomidory,jabłka i podsmażona cebulkę. Mase pomidorowo - jabłkowo-cebulową ......varoma obr. poz. 3 .czas 10 min.(można skrócić jeśli taka potrzeba)Jak zgęstnieje doprawiam świeżo zmielonymi pieprzem i gałka muszkatołową.Ja dla efektu przecieram go przez sito i potem napełniam nim male słoiki.Nie pasteryzuje.Wlewam je prosto z naczynia i odwracam dup...do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Zastanawiam się tylko dlaczego jabłka mam trzeć na tarce a nie w maszynie :o

 

rozetrzeć ziele,liście,goździki.......w maszynie.

jabłka zmiksować w maszynie miksującej

podsmażyć cebulkę na oleju w maszynie miksującej

pomidory bez obróbki zmiksować w maszynie miksującej

 

wolisz taki przepis?Nie sprawdzony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozetrzeć ziele,liście,goździki.......w maszynie.

jabłka zmiksować w maszynie miksującej

podsmażyć cebulkę na oleju w maszynie miksującej

pomidory bez obróbki zmiksować w maszynie miksującej

 

wolisz taki przepis?Nie sprawdzony ?

 

Wychodzę z założenia, że jeśli mam maszynę, to właśnie dlatego, żeby ułatwić sobie robotę (między innymi tarcie, rozdrabnianie), bo dlatego ją kupiłam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...