Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

B.Art i Lidex budują - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w opisie technicznym jest metoda jak podłączyć lub odłączyć dopływ zewnętrznego powietrza. Więc chyba jednak można.

 

Supply of external air

With F 370 it is possible to draw external air directly into the

product through the base/pedestal, or through a flexible supply

hose from outside/chimney* and to the outlet of the product

(fig. 4C).

* This shall only apply if the chimney has its own duct for external air.

 

i dalej

 

Jřtul F 373 - pedestal (fig. 4 and 11)

Important! If the rotating set is to be assembled, this must be done

now before the pedestal is fastened to the hearth. See assembly

instructions which accompany the rotating set.

1. Assemble the pedestal to the hearth’s bottom plate with

the aid of the 4 screws earlier removed (see section 3.1 - 8)

(fig. 4A).

2. If the external air supply via the external air vent is to be used,

the flexible hose, 100 mm diameter, is connected to the vent

on the product (fig. 4C) now.

3. Push the handle in the external air vent to the foremost

position (fig. 4D).

4. Fasten the hose to the external air vent with the aid of a

hose clip. N.B. Make sure that the hose is long enough to

avoid any joints.

5. If the external air is to be supplied through the floor, place the

flexible gasket (fig. 11 B) around the hose, 100 mm diameter,

that is drawn through the hole in the floor. Note! The hole is

in the center of the pedestal/flue pipe.

6. Push the handle in the external air vent to the rear position

(fig. 4E).

7. Get assistance and carefully lift the product up and place it

directly above the external air supply.

8. Adjust the product with the help of the 3 adjusting screws

(fig. 11A).

Important! Check that the handle in the external air vent is in

the foremost position if the external air is not to go through

the pedestal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz ja pomeczę Was swoimi pytaniami :

1 czy dowiadywaliście się czy można przy rekuperacji mieć kozę ?

2 napisz proszę lidex na priv jaka jest cena podłogi (kompleksowo z materiałem i robocizną)

3 czemu podłoga u Was jest olejowana a nie lakierowana?

4 czy tynki macie gipsowe ?

 

3: na początku bylam tylko i wyłącznie za lakierem ze względu na łatwość utrzymania w czystości- przelatujesz mokrym mopem i juz. Ale po rozmowie z milym panem na klobuckiej przekonalam sie do oleju bo: mozna robic miejsowe naprawy bez koniecznosci cyklinowana calosci, we wszystkich restauracjach itp miejscach gdzie przewija sie mnostwo ludzi z reguly sa podlogi olejowane, ktore wymagaja duzo pracy na poczatku ale potem to juz luzik, moze przyjsc "pan z maszynką" raz na jakis czas, lub tez mozna taka "maszynkę" nabyc droga kupna i podloga jak nowa- przy czym nie trzeba wynosic wszystkich mebli i wyprowadzac sie ze wzgledu na lakier. A poza tym dotyk takiego naturalnego drewna....bezcenny :wink: Wazny jest tylko dobor oleju, bo teraz w mieszkaniu mamy olejowany merbau w lazience i cos mi nie pasuje ten olej :roll: .

 

4:tynki mamy c-w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stres wart jest schodów. Schodki już wyszły piekne i lekkie - zapraszają do wfrunięcia na górę.

Zielony pokoik też bardzo miły, natomiast w Gabrysi pokoiku już jest za słodko.

Przydałoby się więcej zimnych/neutralnych barw.

Kłopot w tym, że moja Ola dokładnie taki pokój zamówiła - cały różowy a jeszcze lepiej żeby mógł być w kolorze róż -Barbe.

 

Kiedy te dzieci wyrosną ...

 

Czyli plan został zrealizowany :wink: miało być słodko :D A jeśli chodzi o to, kiedy wyrosną....oby nie za wcześnie :lol: Niech się cieszy swoim różem, żeby za chwilę miała się przeciw czemu buntować, ku radości mamy :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, żeby to było takie proste i kolory były tylko ciemniejsze albo jaśniejsze :roll: . Hol, salon, klatka schodowa i nasza sypialnia to taka kawa z mlekiem, w holu o ton ciemniejsza niż w salonie. Wybór kolorów to jednak straszna męka jest. Robiliśmy próbki w jednym pomieszczeniu w 3 miejsach i tak: w jednym było fioletowe, w drugim beżowe a w trzecim szare :o. a w swietle dziennym jeszcze inne. Makabra. W każdym razie poki co zamknęłam temat kolorów na ściany. Malowaliśmy Fluggerem (oprócz gabinetu, gdzie dzięki tobie na 2 scianach jest oliwka z duluxa), jeśli ci zależy to odszukam numerki :wink: Kolory z mieszalnika, tylko w naszej sypialni były gotowe.

 

fotka drzwi już w dzienniku :D

dzięki za drzwi Lidex, wyglądają świetnie! :D

 

co do numerów farb to nie musisz się fatygować :)

 

Flugger robi niby dobre farby, ale żeby jeden kolor wyglądał tak różnie w kilku miejscach to już przesada :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[wpis przeniesiony z "dziennika"]

 

Macie śliczną balustradę przy schodach. Gdzie zamawialiście to cudo i ile kosztowało, jeśli oczywiście można wiedzieć...

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik56011.htm

 

Witam w komentarzach :wink: Balustradę robił nam kowal działający w okolicach w-wy, myślę że jest taką w stanie zrobić każdy. Kowal oczywiście. Jeśli interesuje cię ten konkretny to podam ci namiary. Daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, żeby to było takie proste i kolory były tylko ciemniejsze albo jaśniejsze :roll: . Hol, salon, klatka schodowa i nasza sypialnia to taka kawa z mlekiem, w holu o ton ciemniejsza niż w salonie. Wybór kolorów to jednak straszna męka jest. Robiliśmy próbki w jednym pomieszczeniu w 3 miejsach i tak: w jednym było fioletowe, w drugim beżowe a w trzecim szare :o. a w swietle dziennym jeszcze inne. Makabra. W każdym razie poki co zamknęłam temat kolorów na ściany. Malowaliśmy Fluggerem (oprócz gabinetu, gdzie dzięki tobie na 2 scianach jest oliwka z duluxa), jeśli ci zależy to odszukam numerki :wink: Kolory z mieszalnika, tylko w naszej sypialni były gotowe.

 

fotka drzwi już w dzienniku :D

dzięki za drzwi Lidex, wyglądają świetnie! :D

 

co do numerów farb to nie musisz się fatygować :)

 

Flugger robi niby dobre farby, ale żeby jeden kolor wyglądał tak różnie w kilku miejscach to już przesada :lol:

 

To zależy od światła i tego co jest obok, np obok cegły kolor wyglądał inaczej niż w innym kącie pokoju. Inaczej też wygląda o różnych porach dnia, nie wspominając o świetle sztucznym. Np szukaliśmy szarego do łazienki na dole, bo wydawało nam się, że kafle tam są właśnie szare. A one okazały się być szaro - brązowo- zielone. Każdy szary wyglądał przy tym jakoś nie tak, pomalowaliśmy tym samym szarym ścianę w pralni i...śmiem twierdzić że to jeden z ładniejszych kolorów w moim domu :D. Tam po prostu wygląda pasuje i pięknie. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazny jest tylko dobor oleju, bo teraz w mieszkaniu mamy olejowany merbau w lazience i cos mi nie pasuje ten olej

Witam mozna pytanko??

jakiz to olej jesli mozna wiedziec ..od Pana z Klobuckiej..i jakiz to byl na merbau ??

 

Witam serdecznie :D,

 

Teraz w lazience mamy półki i ramę lustra z merbau, zaolejowane...no wlaśnie nie wiem czym. Merbau kupowaliśmy w DLH i tam dostaliśmy namiar na stolarza, który to popełnił nam te drobiażdżki i od razu zaolejował. to co mu zostało wręczył nam w słoiczku :o :roll: z poleceniem olejowania "co jakiś czas" .Olejujemy tak od kilku lat mniej więcej co pół roku, z drewnem nic sie nie dzieje, zabezpieczone jest ok, tylko od razu po olejowaniu zapaszek jest raczej taki mało przyjemny (dla mnie) a potem przez jakiś czas drewienko jest takie klejące i tłuste. Gdyby to było na większej powierzchni to pewnei bym szukała innego oleju, ale na tych kilku pólkach jakoś daję radę.

A teraz mamy na podłodze olejo-wosk OSMO. Od razu po olejowaniu podłoga wyglądala super, potem niestety duuuuzo się działo i teraz nie wygląda już tak dobrze. Początkowo podłogę tylko zamiatałam, potem po okolo 1,5- 2 m-cach (jakos tak) przetarłam wilgotną szmatką, coby kurz i pyl zebrać. Teraz podłoga jest matowa z takimi jakby plamami, ale niespecjalnie się tym przejmuję, bo przed samą przeprowadzką (za 2 tygodnie :lol:) zamierzam: przetrzeć samą wodą - lekko wilgotną szmatką zebrać kurz, potem podlogę potraktować OSMO Wish-fix a potem srodkiem OSMO do renowacji. Mam nadzieję, że wtedy podłoga znowu będzie wyglądała super.Mam rację? Czy może powinnam jeszce cos zrobić? W międzyczasie mieliśmy maly "wypadek przy pracy" opisywany w dzenniku - na podzlogę na piętrze wylalo się kilkadziesiąt litrów wody, została zebrana po kilku-kilkunastu minutach. "Pan z Kłobuckiej" stwierdził, że podłodze nic nie będzie i poki co faktycznie nic jej nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

ja także gratuluję przeprowadzki!!!

najbardziej to wam zazdroszczę tych pięknych drzwi i listew... piękne. wogóle domek jest cudny. no i właśnie - jeszcze łazienki..

zdradź mi jakie listwy bedziecie mieli w pokojach z wykładzinami - pewnie też te białe. ja zastanawiam się czy w pokojach z wykładzinami nie dać takich dębowych jak w salonie... czy to bedzie dobrze wyglądało?

tym bardziej że okna i drzwi (w planach) orzechowe będą. a plastikowe to nie dla mnie. właściwie to nie orientowałam się czy jest jeszcze inna opcja..

 

super że już mieszkacie - aż człowiek się wzrusza - zresztą tak jak któryś z moich poprzedników - niby to z takiej zdrowej zazdrości lub po prostu że pewien etap jest już za nami i teraz już tylko fajnie będzie...

 

pozdrawiam

 

ps. dechy też na razie tylko traktuję odkurzaczem i wilgotną sznmatką. po parapetówce przetrę preparatem pielęgnacyjnym który dostałam od wykonawców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...