Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

B.Art i Lidex budują - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja sie boje ,że te połówki cegieł beda za cięzkie jako płytki- nie mam dla nich podparcia jesli chodzi o cokół i powyżej cokołu, mam miejsce tylko na płytki.http://images20.fotosik.pl/378/9eb55c26ad5cfb95med.jpg

płytki będą do wysokości okien w wykuszu

Bardzo dobrze to będzie wyglądało, u nas cokół też będzie do okien, które mamy na wysokości 50 cm (od wewnątrz, na zewnątrz ok 80 cm). My w ostatniej chwili zrobiliśmy fundament pod cokół z połówek cegieł: tutaj popisał się B.Art i wykonawca. Dużo osób nas przestrzegało, że płytki lubią odpadać :-? . Czyli twoja cena jest za płytki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tak tylko za płytki dlatego połówki cięte są faktycznie opłacalne :)

Cytuję ofertę:

wysyłamy dla pani próbki płytek :

8309 - 2,62 zł. ( narożnik 10,28 zł. )

4441 - 2,94 zł.( narożnik 10,61 zł )

215 - 91,56 zł.- opakowanie - 48 zt. ( narożnik zł.10,28 )

334 - 106,20 zł.- opakowanie - 48 zt. ( narożnik 10,28 zł. )

340 - 96,38 zł.- opakowanie - 48 zt.( narożnik 10,28 zł. )

Koszt transportu 0 zł

podane ceny są cenami brutto.- koniec cytatu

numery katalogowe- w tej chwili nie podam jakie sa dokładnie- od piaskowego do miedzianego bo takie zamawiałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acca5: do ceny cegły musimy doliczyć 1PLN za przecięcie :( . Uważaj na kolory, nie wiem jak będą wyglądały próbki, które do ciebie dotrą, ale można się zdziwić widząc jedną cegłę, a nawet kilka a potem wiekszą część juz wymurowaną.... Duże znaczenie dla efektu całości ma też kolor fugi. Widziałam ścianki murowane z różnymi kolorami fugi i wydawało sie, że to rózne cegły a to po prostu różnica w kolorze fugi. Ja jeszcze naszego klinkieru na słupie nie widziałam, ale B.Art mówi, że jakis taki mocno żółty wyszedł :o . Wieczorem jadę ogladać i jestem pełna obaw :-? .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie fugi beda ceglaste to na pewno, czy klinkier ten czymś bedziecie impregnować?

 

nie mam pojęcia czy impregnować klinkier. Ten nasz to prawie jak nie klinkier - ma 12% nasiąkliwości, ale jak widać na fotce w dziennku nawet jak sie trochę zniszczy to i tak nie będzie widać. Polecano mi zaimpregnować cegły na wierzchu cokołu ogrodzenia (ma byc ta sama cegła).

Acca5 jak to bedzie wyglądać fuga ceglasta do cegły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje prawdopodobnie cegłę piaskowa fuga ceglasta- calość będzie sie zgrywać z robenem miedzianym- mam nadzieję- ostatecznie bedzie siwa ciemna tez pasuje i brudu czasu nie widać.

Słup jest pię :D kny. Pieknista ta cegła. Sa preparaty do klinkieru -silikonowe, poszukam w necie.

np sopro FAD 712- impregnowałam nim komin klinkierowy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

Gratuluję stropu, pewnie już jest gotowy! Będziemy mieli tremę przed wykonaniem naszego...

Trochę mnie zaniepokoiło co piszesz:

"Po wizycie kierownika budowy i sprawdzeniu deskowania i zbrojenia stwierdził, że wartoby dodac siatkę zbrojącą nad wieńcami i podciągami i dodatkowo beton B25 zamiast B20."

Czy ten strop w projekcie nie jest dobrze wyliczony? Przecież konstruktor pod tym się podpisał? Czytałam u kogoś z budujących, że zmienili beton w drugą stronę - z B25 na B20 bodajże - żeby uniknąć pękania bo lali w upały. Jakie były argumenty waszego majstra, czy robił jakieś obliczenia?

Klinkier macie bardzo ładny, na zdjęciu w świetle dziennym widać, że bardzo ożywi elewację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście że jest dobrze wyliczony. Kierownik budowy stwierdził, że można by dać B20 ale B25 będzie lepszy bo standardowo taki sie daje na stropy a to tylko kilka stówek więcej. Siatka jest po to żeby pracujący na belkach i podciągach strop nie pękał - taki był kolejny wymóg kierownika. A majster słucha się kierownika chociaż mówi, że to normalne, ze będą pęknięcia i to jest naturalne, ale jak da sie siatkę to pęknięc nie będzie i tyle.

Szczerze mówiąc to wolałem mieć pęknięcia i nie płacić za siatkę ;) ale na pewnych rzeczach się nie oszczędza.

I widzicie jak te pieniądze niekontrolowanie uciekają :)

B25 jest z definicji wytrzymalszy chociaz zawartość cementu jest taka sama tylko jest grubsze kruszywo. Na pewno powierzchnia jest mniej równa niz B20 ale czy B20 mniej pęka? - nie wiem.

Nie ma sie co tremować trzeba tylko na spokojnie przygotowac szalunki, przyprowadzic kierownika jak skończy sie szalowanie i zbrojenie, żeby wszystko sprawdził i dopiero lać beton - najlepiej kolejnego dnia z rana - ot i cała filozofia.

 

Jakby co zapraszamy na budowę - chociaż jest tam mały bałagan. Lokalizację można znaleźć na mapie Szydasa.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halooo

i jak tam okienka?

wybrane?

a może się już robią ? :D

a drzwi? jaka jest koncepcja ?

a gdzie tam wybrane :lol: , Podjęta decyzja co do koloru, a to już baaaaaardzo duzo, prawda? teraz czekam na fotki ciemniejszych szarych i zobaczymy. A tak w ogóle to czekam na dziury na okna na górze i wtedy zamówimy. Jesteśmy po bardzo wstępnym słowie z forumowym guru okiennym i pewnie zamówimy u niego, póki co zbieramy oferty dla porównania. ze Stollmar'u (czy jakoś tak) sie nie odezwali :cry: . Ale dzisiaj zjechała więźba i od poniedizałku zaczynaja ją stawiać, więc pewnie zagęscimy w końcu ruchy :D . A drzwi.... Będą szare, tak jak brama garazowa, myśle że troszke ciemniejsze od okien, najlepiej z poprzecznymi przeszkleniami, coś takei jak od zinczuka w twoim dzienniku. Ale jeszcze sie nie zdecydowaliśmy na nic. A jakie będą u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa

no takie wlasnie będą :lol:

złapaliśmy jakiegoś stolarza i zrobi nam takie drzwi i pomaluje na RAL 7001, czyli jak okna. Małżonek zrobił mu rysunek drzwi i koleś zaakceptował, będą wiec poziome szybki tyle że szersze niż u Zinczuka.

Boję sie jeszcze okrutnie tej naszej bramy tzn zeby deski na elewacji zagrały z nią, jak nie to urwe coś mojemu mężowi. Tak się chłop uparł na ten zloty dąb :evil:

Na marginesie: to co my sie tak uparlismy w Polsce na ten zloty dąb? Wróciłam właśnie ze Stanów i ani razu nie spotkalam takiegi koloru, natomiast mnóstwo szarych, białych, zielonych, granatowych i mysiopodobnych okien i bram garażowych :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A planujecie jakieś zewnętrzne rolety? Po tych upałach zaczęliśmy się poważnie zastanawiać, choć nie podobają się nam za bardzo. Na etapie budowy można je zaplanować tak, by były niewidoczne i nie szpeciły jak są podniesione. U nas te cztery okna w salonie wychodzą na południe, więc obawiam się niezłej szklarni - zewnętrzne rolety są skuteczniejsze, bo odcinają ciepło na zewnątrz pomieszczenia.

Dziękujemy za zaproszenie, na pewno skorzystamy, najchętniej jak góra już będzie u Was trochę widoczna. Póki co nie wyszliśmy jeszcze z papierologii :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia, na poważnie myślimy o roletach, bo zalatwią nam kilka spraw za jednym zamachem; można będzie dac tańsze okna i mniej ciepłe bo zapobiegną ucieczce ciepła a w lato ochronią przed słońcem. No i może jeszcze przeszkodzą włamywaczom. Póki co zbieramy oferty, ceny są wysokie tym bardziej że muszą być sterowane automatycznie, bo tylko takie mają sens.

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...