Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

B.Art i Lidex budują - komentarze


Recommended Posts

Gratuluję prawie skończonego stanu surowego!

Czy z tymi oknami dachowymi problem polega na tym, że w projekcie nie uwzględniono sufitu nad poddaszem?

Na klatce schodowej na pewno będzie ok z niższą ścianką kolankową, nie przejmuj się kominem, to tylko urozmaicenie.

Czy w pokojach na poddaszu planujecie po jednym dużym oknie zamiast trzech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak jest, stan surowy otwarty pomału sie kończy. Już widać, że pokoje i łazienki na piętrze będą naprawdę dopasowane i proporcjonalne. Jest dość dużo miejsca i to się nam podoba. Tak jak pisze Basia murarze juz cofaja ściankę kolankową i wejdzie duże okno chociaż z tym kominem tak ładnie juz nie będzie.

W łazience dzieciaków nic nie da się zrobic bo cofanie ścianki nie wchodzi w grę ze względu na to, że za ścianką kolankową jest jeszcze garderoba córeczki - tam planujemy świetlik rurowy. No właśnie nie pisaliśmy o tym, ale przed wyjazdem na urlop zdecydowaliśmy sie dodać w sypialniach dzieciaków po garderobie - synek ma mniejszą powstałą po cofnięciu ścianki kolankowej, a córcia po cofnięciu ścianki i wciśnięciu zawijaska za łazienkę aż do klatki schodowej.

Tak na piętrze będziemy mieli duże okna 130 x 250 cm z dwoma pionowymi podziałami .

Wszystkim życzę choć krótkiego urlopu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Zdecydowanie popieram te szare okna i bramę, u nas też prawdopodobnie tak będzie, to zagra. I będzie pasowało do ewentualnego deskowania szczytów dowolnym drewnem - bardzo bym chciała z tego nie zrezygnować, zobaczcie domek wojbu na google.

Czy od wewnątrz też szare ramy dajecie? Ile kosztuje jedno okno do salonu i cały komplet?

Co do bramy garażowej, to bym była ostrożna z obniżaniem, bo sobie wygląd elewacji możecie popsuć. Dałabym taką jak w projekcie.

Czy projektant, z którym się kontaktowałeś to Pan Piotr K. co nasze projekty liczył? Mógłbyś mi podesłać jego odpowiedź i szkic ( chodzi o te słupy nie do ruszenia)?

Nie wiem czy skorzystamy z tej zmiany - bo ma też wady - np. jak umieścić okno połaciowe w łazience...

Aha-do lidex - zobacz w najnowszym muratorze, jest dodatek "Dom z poddaszem" i kilka ciekawych zdjęć i artykułów o urządzaniu i wykańczaniu poddasza. O słupach napisała nasza pani Małgosia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szare okna sa OK - wybralismy jezierskiego - udało sie kupić energooszczędne w dobrej cenie - szczegóły podeślę na emaila - podeślij mi na PW swój adres. Nam też podoba się deskowanie szczególnie jak widac jak ładnie wyszło u wojbu, wciąz sie wahamy ale chyba jednak go nie będzie.

Z bramą podrążyłem temat i okazało się że jednak będzie mozna zrobić szeroką blendę (tak jak w oryginale konkursowego) i wstawimy bramę o wysokości 225 jakbys chciała fotki to tez moge podesłać tak jak i meila od pana Piotra. Myślę że okno między płatwią a sufitem by weszło, poza tym słupy podpierające płatwie kalenicowe byłyby niższe i być może zniknęłyby z holu na piętrze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha-do lidex - zobacz w najnowszym muratorze, jest dodatek "Dom z poddaszem" i kilka ciekawych zdjęć i artykułów o urządzaniu i wykańczaniu poddasza. O słupach napisała nasza pani Małgosia :wink:

 

Muratorowy dodatek przeczytany, artykuł o słupach skomentowany :wink: . Jeśli chodzi o urządzenie, to już mniej wiecej wiemy co gdzie i jak (własciwie to nawet więcej niż mniej). Ale dodatek ciekawy, musze przyznac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Zastanawianm się czy dachówka Domino jest barwiona w masie? Jeden sprzedawca mówi że tak, inny że nie, że tylko Kera-pfanne jest barwiona. Niestety nie mieli tego typu na składzie więc nie można było zobaczyć. Koszt dachówki podstawowej wyliczyli na około 80 pln/m. Czy możesz zdradzić, na jakie koszta mam się nastawiać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jak już się toczy budowa to Wam na pewno wyjdzie. Pewnie najtrudniej jest o dekarzy?

My jesteśmy na etapie kredytu, mamy ambitny plan, by zrobić fundament na jesieni. Ekipę już mamy i rozpoczniemy bez kredytu, ale też wolimy wszystko skredytować, by mieć jakieś wolne środki.... Dlatego mam prośbę - czy macie gdzieś zapisane, ile Wam poszło na materiały na stan surowy otwarty ( bez dachówki lub ile w tym dachówka)? Zwłaszcza ile poszło stali i takich rzeczy, które trudno policzyć, w tym na sam fundament. Niektóre ilości podawałeś, zależy mi na sumie, bo muszę jakiś kosztorys i harmonogram z transzami wyprodukować, a dobrze, żeby był on realny.

Czy macie już jakieś wyobrażenie, ile może stan deweloperski kosztować dla tego domku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Hej

dawno mnie tu nie było :D

szara brama bomba :wink: w ogole stolarka jest bomba, czyzby to RAL 7001

pergola wypisz wymaluj z mojego projektu :lol:

tylko my odlozylismy to na wiosne 2008

powiedz prosze jak mocowalisce deski z pergoli od strony domu? czy to są kątowniki?

moze zrobisz dla mnie jakąś fotke? proszę :)

i pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

dawno mnie tu nie było :D

szara brama bomba :wink: w ogole stolarka jest bomba, czyzby to RAL 7001

pergola wypisz wymaluj z mojego projektu :lol:

tylko my odlozylismy to na wiosne 2008

powiedz prosze jak mocowalisce deski z pergoli od strony domu? czy to są kątowniki?

moze zrobisz dla mnie jakąś fotke? proszę :)

i pozdrawiam serdecznie

No Hej,

No tak, w pewnym momencie zastanawialiśmy się, jaką stolarkę dobrać do naszej dachówki, na tapecie były wszystkie dęby, mahonie itp. W końcu zaproponowałem szare, Lidka się tylko skrzywiła, ale poszukała na forum i znalazła Twoje - i decyzja zapadła. :lol:

Szary b dobrze komponuje się z jasnym drewnem, ciemnoszarymi dachówkami i cegłą. Spoiny cegieł też mamy szare - kłopot z wyborami kolorystycznymi mamy z głowy :)

Pergolę mocowaliśmy 26cm wkrętami do wiatrownicy, czyli tej dechy obok rynny - porobię fotki i podeślę.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

poniżej fotki zamocowań pergoli - proste jak drut - początkowo myślałem, żeby zrobić kotwy do muru, ale to mostki i kłopot z ociepleniem. Wykonawca nawet się nie zastanawiał i zrobił tak:

 

http://images33.fotosik.pl/67/4f78b4683aff7b2b.jpg

mocowanie pergoli do wiatrówki

 

każda belka przykręcona jest do wiatrówki dwiema długimi śrubami:

 

http://images30.fotosik.pl/121/4751ba6e9684ae5c.jpg

mocowanie

 

i tak chyba jest najlepiej!

 

pzdr[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam po dłuższej przerwie,

Podziwiam postępy! Dach śliczny, domek zamknięty, praca wre! My na razie stoimy - dopiero kilka dni temu linię elektryczną skończyli budować, więc mamy tylko ławy i chyba dalej na wiosnę. Może dobrze, bo parę rzeczy musimy jeszcze przemyśleć, zwłaszcza ogrzewanie i instalację elektryczną , bo marzy mi się trochę automatyki, ale nie mam czasu by rozejrzeć się, czy da się to zrealizować rozsądnym kosztem.

Czy nadal planujecie zewnętrzne rolety i czy uwzględnialiście to w wymiarach okien?

Kiedy chcecie się wprowadzić?

Życzę Wesołych Świąt i szybkiego finiszu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Czy nadal planujecie zewnętrzne rolety i czy uwzględnialiście to w wymiarach okien?

Kiedy chcecie się wprowadzić?

Życzę Wesołych Świąt i szybkiego finiszu!

 

Witaj Baisu, dzieki za zyczenia:).

Rolet najprawdopodobniej nie bedzie bo sie nie zmieszcza (chodzi o okno tarasowe). Ale mamy powyprowadzane kabelki i jak sie uda to zrobimy automatyczne zaslonki wewnatrz (bo jak pomysle o odslanianiu i zaslanianiu recznym takiej ilosci zaslon...). "Wprowadzke" planujemy jakos tak latem... moze sie uda. Mamy juz umowionego speca od k-g i glazur, stolarza, parkieciarza...Tylko problem jest z mediami; nie bardzo chce mi sie bawic w prowizorki a nie wiem czy sie wyrobimy z gazem i siecia wodociagowo-kanalizacyjna. No nic, trzeba przec do przodu a potem sie zobaczy. Pozdrawiamy was, Lidka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Mocno posunęliście się z robotą, gratuluję!

I jak się wentylacja spisuje, nie szumi? Czy rekuperator daliście tak jak planowaliście, na górze? I rekuperator jakiej firmy ostatecznie zamontowaliście i ile was to wszystko kosztowało? Rury wyglądają imponująco, są z nierdzewki?

 

Obmurówka pięknie się prezentuje, żałuję że nie przewidzieliśmy pod nią fundamentu ( nie zmieściłby sie na ławie), teraz możemy tylko dać płytki.

 

Salon z tynkami i wylewkami... To już stan developerski, czyli macie finisz...

 

Jak okna się sprawują i czy nadal podjęlibyście tę samą decyzję które okna są fixy?

 

Widzę, że u góry zrezygnowaliście z pomysłu odsłonięcia jętek. Co zadecydowało?

 

Serdecznie pozdrawiam

basia_z_lasu

 

PS Drogę mamy analogiczną i dopiero ściany fundamentowe ocieplamy. Ciekawe jak dojedzie reszta materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło widzieć, że ktos tu zagląda :wink:

Tak, postępy są widoczne, sczególnie widać to po tynkach i wylewkach. Jeśli chodzi o instalację wentylacji - to dopiero mamy samą instalację - na rekuperator jeszcze będzie czas. Nie wiem więc jak z jego głośnością, ale właściciel firmy przekonał mnie, żeby umieścić go jednak na dole i nie będzie wątpliwości co do hałasu. Poza tym mamy zainstalowane tłumiki - podobno nic nie będzie słychać. Rury wykonane są z blachy ocynkowanej są to tzw. spiro i ocieplone są wełną lamelową pokrytą folią aluminiową stąd ten poblask :lol:

do podmurówki robiliśmy osobny fundament który opiera się tylko krawędzią na ławie, ale faktycznie z taką podmurówką nic nie powinno się dziać.

Trudno coś powiedzieć na temat okien, bo jeszcze nie mieszkamy, ale to był dobry pomysł, na pewno zredukował koszty i poprawił właściwości termiczne.

 

Sprawa jętek rozstrzygnęła się w ostatniej chwili bo wysokość pokoi to jedyne 245cm i martwiliśmy się, że będzie mało przestrzeni, ale jednak taka zabudowa jest mniej narażona na pęknięcia i nie trzeba się bawić z krzywymi jętkami.

 

Współczujemy drogi - ja już wydeptałem ścieżkę między utwardzona drogą a domem - dużo rzeczy muszę nosić ręcznie niestety.

 

powodzenia w budowaniu! i czekamy na Wasz dziennik budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

Tynki są jaśniutkie i moim zdaniem będą ładnie pasować. Co do dębu, to mamy go teraz w jednej łazience i to prawdziwego - z paneli drewnianych dębowych ( firmy DPPD ) zrobiliśmy blat, w nim osadziliśmy umywalkę wpuszczaną. Brzegi zabezpieczyliśmy listwą z litego dębu i pomalowaliśmy dodatkowo całość matowym poliuretanem ( twardym ). Szczeliny pod umywalką i między blatem a ścianą wypełniliśmy bezbarwnym silikonem. Od kilku lat jest wszystko OK, nic złego sie nie dzieje. Pod umywalką są też dębowe szafki, też bez problemów.

Mozaiki macie śliczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...