Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TARASY nasze -zdjęcia


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich,

zeby rozmowe sprowadzic ponownie na sprawy tarasowe - oto moj tarasik :)

 

http://www.album.astral.pl/album/fotos/5569/2/5194/15.jpeg

 

pzdrw

 

Super płytki na tarasie można dowiedziec sie o ich nazwę.

 

PS. Sadząc po awatarze pozdrawiam miłosniczkę berneńczyków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że chodzi o kompozycję z podbitką, ale raczej nie będzie to praktyczne, szybciej złapie brud niż podbitka, (podbitki zresztą nie oglądasz z tak bliska no i jest osłonięta dachem od deszczu i słońca), a farba kryjąca będzie bardziej podatna na łuszczenie, No i nie ma powodu zamalowywać takiego ładnego drewna, a naturalne drewno do wszystkiego pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

lata tu mnie nie bylo i sobie troche poczytalem o tarasach(drewnianych)

i ciagle mnie zadziwia jakis brak obiektywnego podejscia do sprawy...

ja mam taras z deski sosnowej ryflowanej,impregnowanej cisnieniowo tylko,polozony w 2004 roku, nidy nie byl niczym ponownie impregnowany tylko po zimie myty karczerem i jest jak nowy... zdjecia na zyczenie...

a jak juz czytam ze taras z modrzewia trzeba w jakis sposob konserwowac to prosze wybaczyc ....bdzura,

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może rzeczywiście dobrze wyglądałby pomalowany na biało?

 

Ciekawy pomysł :). Ale chociaż bardzo lubie biel i mam jej sporo we wnętrzach to jednak w ogrodzie jej nie widzę. Zresztą, nie mam jeszcze koloru na elewacji, dlatego na efekt końcowy trzeba poczekać do wiosny. Wtedy mam nadzieję lepiej będzie wygladać kolorystyka tarasu.

 

Ale biel drewna w otoczeniu zieleni wygląda naprawdę ciekawie. To przykłady z Finlandii.

http://images50.fotosik.pl/198/89d4dd2fe88f707bmed.jpg

 

http://images43.fotosik.pl/198/2b86a3a2f7cfb613med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie mówi że biała farba to odrazu olejna....

można dać biały impregnat (np. Sadolin)

można dać biały olej ( 3V3) - ja malowałam nim drzwi wew....ale, ten olej to w zasadzie efekt końcowy prawie jak farba olejna- z tą różnicą że widać lekko słoje drzewa, (mam nawet fotke w dzienniku)

 

białe na zewnątrz- można, ale trzeba zrobić markowymi środkami, bo napewno szybko będzie "zieleniało"=tak mi się wydaje, a jak jest rzeczywiście-nie wiem, nie mam drewna na biało na zewnątrz...-ale.., przecież są i domy całe malowane na biało impregnatami- właśnie Finowie i Norwegowie w tym preferują i szeroko stosują..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikazuu - właśnie o takich tarasach myślałam ja i moja córka. Oczywiście , że nie trzeba malować, to był tylko jeden z luźnych pomysłów. Przecież nie boli.

Nie wiem czym "oni " malują drewno, ale wytrzymuje wiele lat i ładnie wygląda.

Widziałam to też w śnieżnej , zimnej, Kandzie - gdzie wyniosło moją przyjaciółkę, widziałam w Pensylwanii, gdzie mieszka moja rodzina i tam są właśnie też tak bogato zdobione tarasy, werandy i całe pokoje dzienne przy domach.

My jesteśmy bardziej zachowawczy i środki mamy chyba gorsze jeszcze i kultura inna - środkowoeuropejska i możemy ale nie musimy malować.

Bardzo mi się podoba Twój taras ale mam pytanie dotyczące dachu - co na nim leży i dlaczego ma taki cudowny srebrno niebieski kolor??

 

pozdrawiam an

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...