Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TARASY nasze -zdjęcia


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mój dziadek od zawsze ma drewniany plot i to samo wpaja mojemu wujkowi, ze drewno jest najładniejsze. Dziadek już na rencie, ale nadal pomaga wujowi w gospodarce i powiem wam ze naprawdę jest mnóstwo wydatków w tych czasach dla rolnika, ale i tak jest plot drewniany i co 5-9 lat zmieniany, a trochę tego jest. Siatka jest tylko na wybiegu dla kurek i też nie wszędzie, a koń ma ogrodzenie tez piękne drewniane i ja to lubię. Stół i ławki drewniane, huśtawka wielka na 4 osoby drewniana (senior jak i junior pracują zima w lesie, do którego zresztą są dwa kroki). Mnóstwo impregnacji a i tak po kilku latach jest brzydkie i pogięte, ale tak było kiedyś i tak jest teraz.

Dzisiaj polowe wsi 1/3 wsi to rolnicy, 1/3 to rolnicy-sadownicy, a pozostała 1/3 to niestety działkowicze i przybysze, a oni są najgorsi (przykro mi, ale taką renomę niektórzy zyskują przez innych). Przeprowadzają się na wieś, bo tak modnie, albo pochodzą ze wsi (to już lepiej, bo znają obyczaje) i budują miedzy pięknymi łąkami, lasami i polami wielkie chałupy ogrodzone ogromnym i wysokim ogrodzeniem z klinkieru. Potem piszą tu, że: sąsiad to ma świnię, śmierdzi tu, zaskrońce są, jak się żmiji pozbyć, trawa wielka na działce, sąsiad ma staw i mam mnóstwo komarów itp. itd.

Ale na szczęście są tez inni i ich rozumiem, rozumiem tez praktyczność czy wydatki związane z budowa czy zobowiązania na kilkanaście lat, wiec popieram imitacje drewna, bo są ładne i nie tak kosztowne w czasie jak prawdziwe drewno. Ale ja na pewno będę miał taras drewniany ;P

 

Anusik masz ładny taras, myślę ze to będzie przyjemny kącik, ale dopiero za kilka lat jak drzewa urosną ;P bo teraz to nieciekawe widoki. Mnie „te” lata ominęły, ale pamiątki zostały, na mojej wsi jest chyba tylko jeden taki dom, ale kilka km dalej w „królestwie siary” (same sady ;P ludzie maja domy w środku sadu) jest mnóstwo takich miniblokow, ohydna to jest, takie kostki kwadratowe, no, ale tak kiedyś budowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anusik masz ładny taras, myślę ze to będzie przyjemny kącik, ale dopiero za kilka lat jak drzewa urosną ;P bo teraz to nieciekawe widoki. Mnie „te” lata ominęły, ale pamiątki zostały, na mojej wsi jest chyba tylko jeden taki dom, ale kilka km dalej w „królestwie siary” (same sady ;P ludzie maja domy w środku sadu) jest mnóstwo takich miniblokow, ohydna to jest, takie kostki kwadratowe, no, ale tak kiedyś budowano.

 

 

Dzięki Bauricho... wiem, wiem, że jeszcze wiele brakuje... :-? widoczki blisko nas też niezbyt piękne, akurat tak sie złożyło, że jeszcze do ubiegłego roku stały tu 3 pustostany - na szczęście 2 z nich już są zamieszkane i coś się wokół nich dzieje... :wink: Cały czas także zastanawiamy się nad ogrodzeniem, jak już będzie i zaczną rosnąć roślinki to będzie ładniej... ale ile to jeszcze czekania... :wink: :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Leo Aureusie co będzie na miejscu deseczek po zdjęciu deskowania??????drogi Leo ponawiam moje pytanie bo może je przeoczyłeś ?--" :cry: :wink:

Przepraszam duduś, nie miałam neta :evil:

Prawdę mówiąc jeszcze nie wiem na sto procent co będzie, chociaż deski już są zdjęte. Być może pozostałe tarasy (mniejsze ale dookoła domu) będę wykładała cegłą. Jeśli tak to prawdopodobnie cegłą polecę i ten taras. Albo kamieniem... U mnie jest tak, że pomysły wpadają mi do głowy nagle, ogólny plan mam, ale szczegóły są nieprzewidywalne :lol:

 

Pod kamieniami jest takie coś jak pod kostkę brukową, suchy cement czy jakoś tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam Wszystkich!

Kochani macie piękne tarasy, i te drewniane i te z kamienia, czy betonu. Naprawdę super. Możecie mi powiedzieć co to są za rośliny te pnące się po drewnianych ścianach, ale nie kwitnące. Zdaję sobie sprawę, że tych roślin jest dużo, ale interesuje mnie w szczególności zielenina na zdjęciach z dnia 12.04.08 czy 21.04.08 zdjęcie nr 4, 5. Byłabym wdzięczna za odp.

Pozdrawiam

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie zabezpieczenia deski sosnowej. Docelowy kolor to bardzo ciemny brąz. Jak go uzyskać by jednocześnie odpowiednio trwale zaimpregnować te deski? Wystarczy sam impregnat barwiacy? Czy moze impregnat a na to olej? Czy może sam olej? A może bejca ale czy na impregnat czy sama bejca?

Podpowiedzcie mi proszę bo nie wiem jak to rozgryść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Kochani macie piękne tarasy, i te drewniane i te z kamienia, czy betonu. Naprawdę super. Możecie mi powiedzieć co to są za rośliny te pnące się po drewnianych ścianach, ale nie kwitnące. Zdaję sobie sprawę, że tych roślin jest dużo, ale interesuje mnie w szczególności zielenina na zdjęciach z dnia 12.04.08 czy 21.04.08 zdjęcie nr 4, 5. Byłabym wdzięczna za odp.

Pozdrawiam

Marta

Na zdjęciach z dnia 12.04.08 jest wisteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

"Docelowy kolor to bardzo ciemny brąz. Czy może sam olej?" - obawiam się że sam olej to mało. Moje doświadczenie to olejowanie sosny w kolorze "tek".

Wyszło ciepłe, ciemnososnowe drewno z ładnymi słojami. Odbarwień nie widać. Natomiast sąsiad poszedł w kolor "bangkirai" (nazwa taka czy cóś), znaczy ciemny brąz i troszkę miejscami przebija jasne. A oleju sypnął galancie.

Wniosek: Podpytać u sprzedawcy. Ja kupowałem deskę w firmie DOMBAL. Wiem że również montują na zlecenie to powinni wiedzieć jaki kolor czym żeby im klient nie grymasił. Może forumowicze podpowiedzą i fajną fotką podeprą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałam 2 razy huśtawkę i ławke ogrodową farbą z woskiem. Tragedia. Po jednym sezonie farba złazi całymi płatami. Więcej wosku nie użyję. Dlatego myslę o oleju. Ten wsiąka w drewno a farba z woskiem to prawie tak samo jak farba olejna, powłoka powierzchniowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayland mój sprawdzony sposób to bejcowanie, bejca wodna albo spirytusowa i pokostowanie. Sosna trochę gorzej pochłania pokost bo to drewno tzw twardzielowe. Nanosisz pokost gorący i rozcieńczony terpentyną. roztwór podgrzewasz w podwójnym naczyniu i uważaj bo może się zapalić. Rozprowadzasz od krawędzi do środka bo ścieka i robią się zacieki które trudno usunąć. Roztwór powinien się rozpłynąc po powierzchni i wcierasz go pędzlem, a jak powstaną plamy które nie wsiąkną to usuwasz szmatą.

Ja pokostuję w trzech etapach: pierwszy roztwór pokostu i terpentyny 1:3, drugi 1:2 i trzeci 1:1, po każdym etapie nadmiar ścierasz. Jak zostawisz to wygląda fatalnie i trudno wysycha i złapie kurz itp. Można na koniec zetrzeć terpentyną. Za każdym razem nanosisz tak długo aż przestanie wchłaniać. i robisz długie przerwy między etapami. Generalnie pokost schnie bardzo długo ale metoda przed wilgocią rewelacyjna. No i nie żałuj bejcy, w razie odłupania ma być kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dylemat dotyczy głównie odpowiedniego zabezpieczenia sosny. Jak pomalować i czym by ją najlepiej jak można zaimpregnować? Bo nie wiem czy sam olej lub sama bejca ją zaimpregnuje?

 

Mogę Ci podesłać wyniki badań, ale może uwierzysz na słowo: olej jest skuteczniejszy od farb i lakierów (lakierobejc). Na pewno nie odejdzie. Warto powtórzyć po pewnym czasie np. w następnym sezonie. Jeśli chodzi o pokost, sugerowany również w tym wątku: też dobry, ale po co się tak męczyć - olej utwardza się szybciej, bo ma odpowiednie dodatki, pokost - nie. Poza tym to praktycznie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...