Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TARASY nasze -zdjęcia


Gość

Recommended Posts

Witam! nie będę się mądrzył, tylko zapytam: kupiłem tzw foszty modrzewiowe gr 7cm, szer 28-40cm, długości 6-7mb, ścięte wczesną wiosną. Poprzekładałem przekładkami, przykryłem z wierzchu "plandeką" i chcę przeczekać do lata potem suszarnia,rżnięcie na deski w tym tarasowe. Czy jest to prawidłowe działanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sezonowane?- jaki czas i w jaki sposób?

W warunkach letnich powinno wystarczyć 1-2 miesięcy w miejscu nienasłonecznionym, osłoniętym od deszczu i z dostępem powietrza. Trzeba stosować przekładki i dociążyć z góry, żeby ograniczyć wichrowanie.

 

Witam! nie będę się mądrzył, tylko zapytam: kupiłem tzw foszty modrzewiowe gr 7cm, szer 28-40cm, długości 6-7mb, ścięte wczesną wiosną. Poprzekładałem przekładkami, przykryłem z wierzchu "plandeką" i chcę przeczekać do lata potem suszarnia,rżnięcie na deski w tym tarasowe. Czy jest to prawidłowe działanie?

Raczej nie. Jeśli zamierzasz suszyć w suszarni, to należy to robić jak najszybciej od ścięcia. Jeśli i tak będziesz wiózł do suszarni to po co najpierw suszyć naturalnie? A poza tym zima to nie jest najlepsza pora na suszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest różnica

Taras drewniany bezpośrednio na wylewce betonowej?

czy

taras na słupach betonowych , każdy oddalony od siebie co 100cm...?

Swój mam skończony ,ale siostra jest na etapie wyboru.

Siostra jest z Warszawy , czy znacie jakąś firme godną polecenia która wykona taras w wawie około 40m2, znam super firme w Krakowie ale takiej odległości napewno nie ''połkną'' dlatego szukam kogośna miejscu (niedrogi i solidny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

bobi78 masz ładny taras , ma on swój urok i mi się podoba .

 

 

 

mój taras narazie wygląda tak :

http://images33.fotosik.pl/398/3a8284658437879em.jpg http://images39.fotosik.pl/27/45c6578d6a75248dm.jpg

 

obecnie nie mam pomysłu jak go wykończyć ( czym ) , cieszę się że jest .

Może coś podpowiecie ???? jakieś pomysły , sugestie ????

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne te wszystkie tarasy, aż dech zapiera w piersi. Ja na mój niestety będę musiała jeszcze poczekać, ale tak przeglądając te wszystkie zdjęcia już zaczynam mieć koncepcję jak chcę żeby wyglądał. A może ktoś z forumowiczów podsunie mi jakiś fajny pomysł na taras od strony północnej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
większość budowniczych tarasów zaleca olejuje zaraz po montażu a to najwiekszy błąd nie dać drewnu "wypocząć " Pierwszy olej po min pół roku i nie inaczej

 

Ale drewno musi wypoczywać PRZED położeniem, a nie - po. Oczywiśie tego się nie dowiesz od "fachowców", bo oni zawsze chcą zrobić jak najszybciej i umknąć. Jeśli tak nie było, to nie ma różnicy kiedy się olejuje. Nieolejowane wypaczą się szybciej, olejowane - później. Ale zawsze się wypaczą.

 

 

misu pisząc "odpocząć " miłem na myśli pobyć z pół roku na słoneczku deszczyku i wiaterku no i pod nóżkami tj pełne obciążenie jest to jedynie możliwe na zmontowanym tarasie gdybyś chciał te warunki zapewnić drewnu przed montażem nigdy by do niego nie doszło bo pokrzywiły by się

 

dla wyjaśnienia drewno po obróbce skrawaniem ma zasklepioną warstwę wierzchnią jakby ją młotkiem zaklepał aby to zmienić można by szlifować ale większość ma ryfel więc się nie da i teraz proces naturalny słonkopowoduje skurcz włókien deszczyk wypłukuje garbniki (soczki )zasuszone w drewnie wiaterek suszy nóżki trochę szlifują i tak sześć miesięcy ,po tym czasię umyć i olej położyć w miejsce wypłukanych soków wniknie olej i gotowe.

 

teraz proces niewłaściwy no i niestety najczęściej stosowany :

taras zmontowany z desek obrobionych i poolejowany olej nie wnika w środek zasycha na wierzchu blokując proces otwierania porów w miejscach częstego użytkowania tarasu wycieramy nogami zaschnięta warstwę oleju gdzie ten proces się zaczyna , i po paru miesiącach mamy na tarasie zaznaczone miejsca użytkowania na zawsze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio

 

jeszcze jedno w sztapelku choćbyś i parę lat trzymał sezonował nic nie da bo "sezonowanie" proszę czytaj uważnie to proces pomagający wyeliminować wewnętrzne naprężenia powstałe w czasie schnięcia im dłużej tym lepiej i nie jest to takie proste postawić sztapelek i czekać to umiejętne przekładanie niewielu wie kiedy i jak .

natomiast moje "wypocząć" to nic innego jak wystawienie drewna na czynnikiz jakimi będzie miało do czynienia zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras usypałem z piasku, wychodzi się na niego z salonu. Duży, ponad 100m2, okolony kwiatami. Skarpy zachumusowałem i obsadziłem krzakami. Po zagęszczeniu piachu ułożyłem płyty z piaskowca 4 cm. Na cyplu tarasu stoi masywna drewniana altana (prawie 20m2 ), z drewniana podłogą - gęsta krata. Dookoła niski płotek, żeby psy nie pchały się na grilla. Z tarasu po schodkach schodzi się do ogniska. Planuję w jego okolicy jeszcze postawić wędzarkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...