Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TARASY nasze -zdjęcia


Gość

Recommended Posts

Mam modrzewia na taras. Chcę go pomalować olejem i nadać mu kolor c. brązu. Jakiego oleju użyć(kolor, nazwa, producent, seria, numer itp)?

niczym go nie zabezpieczać? Drewno mam od jesieni. Będzie też dawane do suszarni. Miałam zamair go olejować odrazu

 

Flugger ma porządne oleje, są też koloryzujące w kilku odcieniach brązu. Olejuj od razu po suszeniu, a po po 1 sezonie jeszcze raz i jeszcze raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam modrzewia na taras. Chcę go pomalować olejem i nadać mu kolor c. brązu. Jakiego oleju użyć(kolor, nazwa, producent, seria, numer itp)?

niczym go nie zabezpieczać? Drewno mam od jesieni. Będzie też dawane do suszarni. Miałam zamair go olejować odrazu

 

Flugger ma porządne oleje, są też koloryzujące w kilku odcieniach brązu. Olejuj od razu po suszeniu, a po po 1 sezonie jeszcze raz i jeszcze raz...

 

Misiu słyszałeś że dzwoni ale nie wiesz w którym kościele .

 

Mayland "syntilor" lub "owatrol" to oleje wnikające (saturacyjne, presiąkające )

 

flugger to olej który możesz zastosować po pełnej saturacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu słyszałeś że dzwoni ale nie wiesz w którym kościele .

 

Mayland "syntilor" lub "owatrol" to oleje wnikające (saturacyjne, presiąkające )

 

flugger to olej który możesz zastosować po pełnej saturacji

 

Flugger robi kilka olejów i nie są do nich potrzbne specjalne podkłady. Po prostu kładzie się je na surowe drewno. Nie wiem po co mieszasz ludziom w głowie, skoro są proste i niezawodne sposoby.

 

Przykro mi, że muszę po raz kolejny poprawiać nieścisłe informacje, które podajesz. Owatrol to dwie substancje: Owatrol E-B jest podkładem pod farby emulsyjne na słabe podłoża, Owatrol-Oil - podkładem izolującym rdzę i stare drewno, pod farby lub lakiery. Gdzie Rzym, a gdzie Krym?

 

To wszystko można wyczytać w ulotce, do której sam odsyłasz: http://www.owatrol.com/products/WoodcareGuide_en.pdf

Jak widać nie mają zastosowania pod oleje, co jest zupełnie zrozumiałe, ponieważ olej musi wniknąć w drewno, a nie - utworzyć warstwę na powierzchni. Skoro nie możesz pomóc, to przynajmniej nie przeszkadzaj. Jeśli stosujesz takie sposoby u swoich klientów, to im współczuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiu robisz z siebie błazna w tej ulotce są wszystkie informacje jak postępować z drewnem min. ta najwarzniejsza że nie olejujemy bezpośrednio drewna po wyłożeniu doczytaj .

nic do tej pory nie wspomniałem o podkładach ani dodatkach antykorozyjnych

 

a może powinieneś poprosić kogoś by ci przetłumaczył tę ulotkę

bo na moje nic z tego nie pokumałeś

 

wpisałeś w wyszukiwarkę "owatrol " i znalazłeś po polsku w/w podkłady i dodatki ...owatrol się na tym nie kończy

 

no mój drogi te forum nie jest polem do osobistych potyczek ale nie jesteś ani fachowcem ani nie potrafisz słuchać a nawet czytać

 

już w poprzedniej dyskusji udowodniłem ci że tak jest

 

bo drogi misiu nie chodzi o wiedzę częściowa ani o wyssane z palca argumenty

 

ale powiedzmy mayland za rok zapyta na forum dlaczego mój taras wygląda fatalnie lub czym zmyć zaschnięty olej z desek

 

to co mu napiszesz????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap 1. Choroba budowlana

Etap 2. Choroba wykończeniowa

Etap 3. Choroba popromienna - najpierw promienieje z Ciebie duma i zadowolenie, a potem sie zaczyna...

...trzeba było to, trzeba było tamto, trzeba było nie tu, nie trzeba było tego, itd.

Ludzie! To dopiero jest choroba!

 

poszperałem i chyba wiem co jest grane

moim zdaniem jest to czwarty etap

"" popromienna choroba wykańczanie budowlańców ""

przykre... moja rada palnij sobie w łeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[szeroki uśmiech]Dyskusja wznosi się na wyższy pułap![/szeroki uśmiech]

 

misiu robisz z siebie błazna w tej ulotce są wszystkie informacje jak postępować z drewnem min. ta najwarzniejsza że nie olejujemy bezpośrednio drewna po wyłożeniu doczytaj .

nic do tej pory nie wspomniałem o podkładach ani dodatkach antykorozyjnych

Parę postów wcześniej radziłeś właśnie zastosować takie środki, prawdopodobnie nie rozumiejąc do czego służą.

 

a może powinieneś poprosić kogoś by ci przetłumaczył tę ulotkę

bo na moje nic z tego nie pokumałeś

 

wpisałeś w wyszukiwarkę "owatrol " i znalazłeś po polsku w/w podkłady i dodatki ...owatrol się na tym nie kończy

Przeczytałem to, co podałeś: http://www.owatrol.com/products/WoodcareGuide_en.pdf

Dla tych, którzy nie znają języka jest tam nawet wszystko na obrazkach. Jedno z rączką zabrudzoną pylącą farbką, drugie - z zardzewiałymi gwoździkami.

 

dlaczego mój taras wygląda fatalnie lub czym zmyć zaschnięty olej z desek

Nie można mieszać wszystkich środków, tylko dlatego, że każdy z nich jest polecany jako rewelacyjny. Jeśli się najpierw zabezpieczy drewno przed wnikaniem a potem olejuje, to właśnie są takie efekty. Piszę to do innych forumowiczów, bo Ty już chyba jesteś zaimpregnowany.

 

Przy okazji - wcześniej widziałem Twój post, w którym narzekałeś, że drewno poddane "skrawaniu" (cytat!) staje się trudne do olejowania. Problem nie polega na obróbce, tylko na tym, że są pewne gatunki, które niechętnie przyjmują oleje lub impregnaty. Trzeba tylko o nich wiedzieć i zastosować inną metodę, a nie paprać wszystko chemią jak popadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądz konkretny zacytuj post w którym radziłem zastosowanie podkładu bądz innego dodatku

 

ta ulotka którą rzekomo przeczytałeś zawiera informacje o prawidłowym postępowaniu z drewnem

 

Prześledz to co pisałem wcześniej i jeśli masz odrobinę inteligencji dojdziesz do tego że informacje są zgodne

 

kolejna sprawa olej saturacyjny jest olejem który wnika w drewno w głąb

a oleje flugger to oleje o słabym wnikaniu więc moja cała informacja

jak dziecku można zastosować flugger po kilku olejowaniach profesjonalnymi olejami saturacyjnymi jako odświerzenie powierzchni

 

naprawdę tak trudno jest to zrozumieć

 

irytuje mnie pisanie w ten sposób , nie odpisuj pochopnie przemyśl przeanalizuj to co zostało napisane do tej pory

zdaję sobie sprawę że to sporo informacji ale skup się na treści nie na próbie ośmieszenia mnie

 

nie uda ci się mnie ośmieszyć jestem profesjonalista i perfekcjonista nie pozwalam sobie na bzdury czy wywody bez wiedzy

 

na koniec Owatroll to jedne z najbardziej zaawansowanych środków do pielegnacji drewna z wieloletnim doświadczeniem z ogromną gama produktów na różne sytuacje i do różnych gatunków drewna

 

a ty wyskakujesz z pokostem bo flugger to pokost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem jeszcze o jednym

efekt zasklepienia powierzchni po obróbce skrawaniem dotyczy każdego gatunku drewna

jest to wpływ mechanicznego działania ostrzy narzędzi na powierzchnię

polega on na wgniataniu włókien w pory co powoduje nienaturalne uszczelnienie powierzchni

przy desce gładkiej można przeszlifować

przy ryflowanej trzeba czekać lub wspomóc się środkami chemicznymi

patrz : technologia drewna

misiu ja wracam z tamtąd gdzie ty biegniesz

 

MISIU reasumując nie dałeś nic od siebie rzadnego poparcia w linkach do konkretnej informacji ani cytatu z mądrych ksiąg tylko słowa pluszaka i to nie konkretne , w wierszykach lepiej wypadasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldioman - Ty całe noce zarywasz, żeby prześwietlić moją skromną osobę. A przecież to wątek o tarasach, nie o mnie.

 

Nieporozumienie z Owatrolem polega na tym, że napisałeś po prostu nazwę, a ja odpisałem o "Owartol-Oil" i "Owatrol-EB", a nie o innych produktach np. "Textrol" albo "Deks Olje" tej samej firmy. Skoro udzielasz rad ludziom nie z branży, to przydałoby się podać o który konkretnie chodzi.

 

oleje flugger to oleje o słabym wnikaniu więc moja cała informacja jak dziecku można zastosować flugger po kilku olejowaniach profesjonalnymi olejami saturacyjnymi jako odświerzenie powierzchni

 

na koniec Owatroll to jedne z najbardziej zaawansowanych środków do pielegnacji drewna z wieloletnim doświadczeniem z ogromną gama produktów na różne sytuacje i do różnych gatunków drewna

 

a ty wyskakujesz z pokostem bo flugger to pokost

 

Flugger (akurat ten, który znam i stosuję) to modyfikowany olej alkidowo-uretanowy, a nie pokost. Z mojego doświadczenia wynika, że dobrze się wchłania i bardzo dobrze zabezpiecza przed wodą. Jego zaletą jest to, że łatwo się go stosuje i że jest łatwo dostępny. Nie wiem skąd Twoje przekonanie, że jest słabo penetrujący - jeśli możesz, to podaj jakieś źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flugger (akurat ten, który znam i stosuję) to modyfikowany olej alkidowo-uretanowy,

 

misiu to nie jest olej może występować w nazwie handlowej jako olej ale to jest tak naprawdę lakier wnikający

dość dobra rzecz do starego zwietrzałego drewna

olej mój drogi do drewna

to mieszanka żywic naturalnych olei roślinnych modyfikowanych chemicznie pod kątem penetracji dla uzupełnienia twojej wiedzy

my profesjonaliści stosujemy owatroll choćby z tego powodu że jako jedyny olej do drewna pozwala na pełną saturację poniewarz każda nowo kładziona warstwa rozpuszcza starą nie zostawiając filmu na wierzchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldioman,

 

Prosze podaj mi czym najlepiej zabezpieczyc taras z modrzewia podłoga + konstrukcja,

drzewo będzie wysuszone ale nie na maxa. Dojdzie już zabudowane.

Bedzie niczym nie impregnowane, surowe,

Ja miałem zaplanowane cos z :

osmo, albo z sadolin albo becersa albo no własnie jak to zrobic zeby było ładne i trwałe ?

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldioman,

 

Prosze podaj mi czym najlepiej zabezpieczyc taras z modrzewia podłoga + konstrukcja,

drzewo będzie wysuszone ale nie na maxa. Dojdzie już zabudowane.

Bedzie niczym nie impregnowane, surowe,

Ja miałem zaplanowane cos z :

osmo, albo z sadolin albo becersa albo no własnie jak to zrobic zeby było ładne i trwałe ?

:roll:

 

bartus proponuję olej do drewna ale zwróć uwagę na to by był na bazie naturalnej wyżej jest link do owatroll jest tam opisana procedura przygotowania drewna do olejowania ewentualnie poczytaj to co pisałem wcześniej tam są wszystkie informacje jak postępować z drewnem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A ja mam takie pytanie: jak się utzrymuje w czystości taki drewniany taras.Widziałam na którymś zdjęciu białe ślady butów na tarasie po wejściu (z ogrodu zapewnie). Czy deska jest na tyle gładka,że można ją umyć mopem, czy ścierką na miotle i nie zostaną na niej kłaczki materiału w zadziorach?

Wiem,że taras to nie salon, ale jest, jakby nie było, jego przedłużeniem, więc pewnie będzie go trzeba często na szybko wytzreć.Zastanawiam się nad drewnianym tarasem,ale kieruje mną też prakktyczność takie rozwiązania- krew by mnie zalewała, jakby za każdym moim przej ściem z ogrodu do salonu zostawiała tak widoczne slady jak na tym zdjęciu. Może zastosować jakieś jasne deski- wtedy tak nie rzuca się w oczy brud...

Użytkownicy takowych tarasów- odezwijcie się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem jeszcze o jednym

efekt zasklepienia powierzchni po obróbce skrawaniem dotyczy każdego gatunku drewna

jest to wpływ mechanicznego działania ostrzy narzędzi na powierzchnię

polega on na wgniataniu włókien w pory co powoduje nienaturalne uszczelnienie powierzchni

a jak jeszcze mozna jeszcze obrobic drewno niz skrawajac zeby uzyskac planowany ksztalt i wymiar( w odniesieniu do deski na podloge /taras)? jakos nic innego mi nie przychodzi do glowy.

waldioman oswiec mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...