Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TARASY nasze -zdjęcia


Gość

Recommended Posts

Jimon, a może posadzisz rajskie jabłonki? Są różne odmiany. Podobno przynoszą szczęście, a z owocków można zrobić pyszne w cukrze (przepis znaleziony w necie i już wypróbowany):

 

RAJSKIE JABŁUSZKA:

 

1 kg jabłuszek

1 kg cukru

1 szklanka wody

 

 

Ja bym przerwał ten proces w połowie zostawiając mieszaninę w odpowiednim balonie na jakieś pół roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja trochę z innej parafi zadam pytanie . Jimon ma taki płot z paneli .Chciałam coś takiego znależc w internecie ( bo w Castoramie czy OBI ) jest b. drogie. Nie wiem, -nie umiem znależć pod jakim hasłem można taki produkt ogszukać - bo co to właściwie jest - panel ogrodowy , panel drewniany ????? Szukałam producenta ale niestety ni huhu. Może wiecie gdzie można taki panel drewniany dostać ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że jestem właścicielką drewnianego tarasu poskarżę się na koszty utrzymania tegoż:

1. po pierwszym roku ( taras nie zadaszony) zlazła prawie cała farba, złuszczyła się po prostu

2. wynajęłam inną firmę do poprawy, wycyklinowali mi go ładnie, drewnochronem to pokryli, a na to lakier jachtowy, 2-3 krotnie. Na początku ładnie to wyglądało. Ale teraz pojawiają się białe plamy, tylko że znikają jeśli jest dłużej słoneczna pogoda. Ale ze słońca jest coraz mniej - plamy białe po całym tarasie mam niezmiennie. Naprawa kosztowała mnie 1200 zł z materiałem, w następnym roku prawdopodobnie znów poprawki.

Teraz zrobiłabym taras z łupka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlazła prawie cała farba,

 

??????????????????

 

Farba???? No proszę Cię... walnęłaś taras emolakiem????

 

 

a na to lakier jachtowy, 2-3 krotnie.

 

Jak sama nazwa wskazuje JACHTOWY!!!! NIE TARASOWY!!!!!!!

 

Naprawa kosztowała mnie 1200 zł z materiałem,

 

Przepraszam za określenie, ale to była kara za głupotę. :)

 

 

Teraz zrobiłabym taras z łupka

 

Znaczy się jednak masz sentyment do złuszczającej się nawierzchni i do tego kochasz miotłę..?

 

Ale "spece" maja zapewnioną kolejna robótkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jimon - była to prawdopodobnie lakierobejca pierwotnie. Nie widziałam, taras robili pod moją nieobecność, ja ustaliłam odcień . Lakier jachtowy poleciła mi 2 ekipa. Wygląda to dobrze, ale białe plamy denerwują mnie. Olejowanie ( tak mi tłumaczyli) jest dobre dla przykrytego tarasu, a mój jest narażony na wilgoć prawie przez cały rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zrobienia, tylko te kamienie na dole

Wcale nie musisz wydawać na kamienie fortuny. Do traw i kosodrzewiny, moim zdaniem, najlepiej pasuje zwykły, trochę grubszy żwir i najzwyklejsze kamienie polne/otoczaki.

Jak dorobię się większego tarasu i będzie w nim miejsce na "dziurę" to posadzę pewnie takie rośliny:

(wiem, tło nie jest za piękne, ale to zieleń przy fabryce...)

ts-tronic.front.&#49.jpg

Edytowane przez Midori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

zgodnie z tematem - pare zdjec mojego tarasu. taras był zrobiony wiosną a zdjecia sa z lata, wiiec roslinki jeszcze małe. wybrałam takie, które ni rosną wyżej niż 1-2 m.

 

http://i3.fmix.pl/fmi432/f1f9e8920003a0394cebf9a8/zdjecie.jpg

 

http://i3.fmix.pl/fmi2160/79e0e13a0021fa054cec28b5/zdjecie.jpg

 

http://i2.fmix.pl/fmi1779/ad479a600001e4704cec2777/zdjecie.jpg

 

http://i3.fmix.pl/fmi2593/032c66fe001538ba4cec2038/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam planuje zrobić sobie taras i teraz zastanawiam się nad kostką brukową mam wątpliwości co do utrzymania czystośći na takim tarasie a dokładniej czy nie będzie się nosić piasek i kurz do domu jak bedziemy wychodzić i wchodić w paciach itp.

może lepiej zrobić mały fundament i wylać wylewkę a na to płytki

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...