Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominki z wkladem Northstar


Anna Broc

Recommended Posts

regulujesz tylko wpływ spalin szybrem (w oryginalnym wkładzie takiego czegoś nie ma), czy też może ilość dostarczanego do spalania powietrza (regulacja na dole wkładu)?

 

TAK NA DOBRA SPRAWĘ TO NIE WIEM. Wkład jest okrągły z szyba podnoszona do góry. Pod uchwytem do przesuwania jest mała wajha która może byc w położeniu poziomym lub trochę na ukos. Wydaje mi się że jak jest na ukos to szyber jest zamknięty czyli chyba mniej spala.

Może przy okazji jesteś ekspertem i wiesz co zrobic aby otworzyc drzwiczki w bok w celu umycia szyby ( jest niby pyroliza ale od czasu do czasu trzeba przetrzec bo nie wszystkie zaniczyszczenia znikają same) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli chodzi o kominki norweskie to firma NORTHSTAR posiada w ofercie wiele modeli. Niewątpliwą zaletą norweskich obudów kominkowych jest fakt, iż kumulują w sobie ciepło, podobnie jak kafle ceramiczne. Można je także malować farbami akrylowymi pod kolor wnętrza.

 

Minusy to fakt, iż do określonego modelu obudowy pasuje tylko określony model wkładu. Możemy jedynie w niektórych modelach wybrać czy z szybą panoramiczną, czy ze szprosami.

 

Fakt faktem, iż są to stosunkowo tanie kominki o dużych walorach grzewczych i niewielkich rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
  • 4 weeks później...
rozumiem, że skoro drugi od od miesiąca to z pierwszego jesteście zadowoleni :)

a pierwszy ten od dwóch lat też wciąż użytkujecie? ;)

napisz coś więcej, u mnie ma się montować w tym tygodniu n-21

 

Mamy juz 2 wkłady Ni-25 a niedlugo montujemy 3-i u brata.Sa niewiarygodnie wydajne a ilosc drewna jaka jest potrzebna aby w chacie byla sauna jest w porownaniu do tarnavyy smieszna(tam to taczka dowoziłem!)Kompletnie nie ma tematu mycia szyby gdyz przy nawet srednim paleniu jest czysciutka.Jest w nich zastosowany wermikulit ktory jest duzo lepszy od szamotu i bardzo podnosi temp.paleniska.Zar trzyma kilkanascie godzin i jest przt tym wszystkim bardzo estetyczny.Wszyscy go bardzo lubimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Liwko ! jestem gotowa na korepetycje, kominek zamontowany w obudowie ciepłej robionej na wzór tych gotowych ale indywidualnie, na razie jeszcze nie otynkowany i bez obrobionej rury do pseudo DGP, ale spisującej się na medal, po 2-3 godzinach palenia w kominku latamy w krótkim rękawku

na razie wygląda tak:

Obraz 012..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko dostałam na razie tylko jakiś folder obcojęzyczny, chyba że mąż nie pokazał reszty,

mam rurę z zewnątrz wprowadzoną pod kominek w tą obudowę ale nie połączone bezpośrednio

nie mam wentylacji mechanicznej, tylko kanały grawitacyjne

fantastycznie się sam oczyszcza, w pierwszym momencie jak się zafajdał, bo się okazało, że nasze sezonowane (2 lata temu kupione już suche być miało) drewno jednak wcale nie jest suche, to byłam przerażona, całość - środek i szyba -czarne, ale po chwili jak już dostało odpowiedniej temperatury to widać było jak "czarność" znika

 

zapytam o ta płytę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

na razie ni ma, nie dostałam, pan ma się dowiedzieć i razem z reklamowaną szybką dostarczyć

z kominka jestem ogromnie zadowolona, sprawuje się na medal, ostatnio jak skończyliśmy palić ok 16 godz to na drugi dzień do popołudnia miałam ciągle masę żaru, przy częstym przewracaniu żeby się już dopaliło bo chciałam sprzątnąć (nie mam jeszcze akcesoriów i wybieram popiół plastikową szufelką :oops: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko mam pytanie odnośnie tej uszczelki sznurkowej (czy cokolwiek to jest) pan montujący mówił żeby uważać przy myciu, bo jak spływa na nią płyn, to ona się utwardza i nie będzie pełnić swojej funkcji (a jaką pełni?) Czy u Ciebie nic się z nią nie dzieje? Bo moja się kruszy zwłaszcza ta część od dołu, jakby nie służyła jej wysoka temperatura. Nie myłam jeszcze żadnym płynem więc to nie od tego, mam wrażenie że to żar, który spada w przestrzeń koło szyby. Nie bardzo wyobrażam sobie jak uniknąć tego spadania żaru, nawet jeśli często się wyrzuca popiół. On spada przy dokładaniu drewna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...