Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Płytki Imola Antares - ktoś ma ułożone? proszę o zdjęcia :-)


dabell

Recommended Posts

Kasia w mam jedno pytanie, czy to jest złudzenie optyczne że na zdjęciu z podwieszaną toaletą płytki z jednej ściany nie schodzą się z płytkami z drugiej ściany? Bo coś mi tu nie pasuje na tym zdjęciu.

No wlasnie tez nad tym sie zastanawialem. Moze to celowe rozwiazanie. :roll:

 

Nasz kafelkarz też narzekał :( . Coś mało fachowców w tym kraju ma dobry sprzęt i doświadczenie :-?

Prawdopodobnie masz racje. ;) Ja nie wspominam zle ich ukladania. :)

Dziś chciałam wymienić fugi na czarne. Spróbowałam w mało widocznym miejscu i okazało się, że totalna porażka. Jednak zostaną jasne :D .

Da sie, da sie. Fakt ze pracy to kosztuje od przyslowiowego metra ale jest to wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 214
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kasia w mam jedno pytanie, czy to jest złudzenie optyczne że na zdjęciu z podwieszaną toaletą płytki z jednej ściany nie schodzą się z płytkami z drugiej ściany? Bo coś mi tu nie pasuje na tym zdjęciu.

No wlasnie tez nad tym sie zastanawialem. Moze to celowe rozwiazanie. :roll:

ale chyba niezgodne ze sztuką? nie jestem fachowcem, tylko trochę w oczy gryzie taki układ..

 

a tak jest u mnie z antaresem, no i ciemne fugi..

http://img396.imageshack.us/img396/4884/10102008315wm6.th.jpghttp://img396.imageshack.us/images/thpix.gif

http://img87.imageshack.us/img87/8193/11102008320sx7.th.jpghttp://img87.imageshack.us/images/thpix.gif

http://img65.imageshack.us/img65/7305/10102008317dk8.th.jpghttp://img65.imageshack.us/images/thpix.gif

http://img393.imageshack.us/img393/4425/11102008325so2.th.jpghttp://img393.imageshack.us/images/thpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wingerman, ja wiem, że się da tę fugę wymienić :D . Cały dzień skrobałam :-? . Ale ostatecznie doszłam do wniosku, że czarna do tych kafelków nie pasuje. I całe szczęście, bo pewnie musiałabym jeszcze ze trzy miesiące skrobać :wink: .

Nie wiem jakiej masz szerokosci fugi ale jesli chodzi o czarna to przy fudze widocznej 1mm prawie jej nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utek 76 - Twoja łazienka jest prześliczna, moja na zdjęciach nie wygląda zbyt specjalnie, w rzeczywistości jest ładniejsza :oops:

Ale teraz widzę, że jasna fuga do tych kafli to strzał w dziesiątkę :lol:

wingerman - super ten odpływ liniowy:) , nasz kafelkarz strasznie narzekał przy cięciu tych płytek :roll:

 

Pozdrawiam kasia

Znaczy sie ze uzywal niedobrego sprzetu lub brakuje mu doswiadczenia z twardym gresem :roll:

 

doświadczenie ma i fajny sprzęt też :roll:

ale poza tym to lubi sobie tak ponarzekać :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia w mam jedno pytanie, czy to jest złudzenie optyczne że na zdjęciu z podwieszaną toaletą płytki z jednej ściany nie schodzą się z płytkami z drugiej ściany? Bo coś mi tu nie pasuje na tym zdjęciu..

Ja osobiście nie gustuję w jasnych fugach, bo wydaje mi się że łazienka jest jakaś taka pokreślona liniami, natomiast same antaresy są dla mnie śliczne.

 

lucyliu, to nie jest złudzenie - tak to w rzeczywistości wygląda :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za ten układ pogoniłabym kafelkarza, bo nie wygląda to najlepiej, ale z tego co widzę to chyba nie jest to pierwszoplanowy widok, więc tyle dobrze. Łazienki gratuluję, bo jesteśmy w tym samy klubie miłośników jedynego słusznego antaresa :D

Fajnie że poszłaś w te czerwone kafelki, ja się nie zdecydowałam na kolorki w łazience, ale w kuchni to już trochę poszalałam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za ten układ pogoniłabym kafelkarza, bo nie wygląda to najlepiej, ale z tego co widzę to chyba nie jest to pierwszoplanowy widok, więc tyle dobrze. Łazienki gratuluję, bo jesteśmy w tym samy klubie miłośników jedynego słusznego antaresa :D

Fajnie że poszłaś w te czerwone kafelki, ja się nie zdecydowałam na kolorki w łazience, ale w kuchni to już trochę poszalałam :wink:

 

Zgodzę się z Tobą, że wygląda to średnio, ale nie rzuca się w oczy, więc nie robię problemu....

Najlepszym dowodem jest fakt, że dopiero Ty zwróciłaś mi na to uwagę :o

A dodam, ze mieszkamy już ponad miesiąc :roll:

Jak zacznie nas to denerwować to zawsze można te 5 płytek skuć i ułożyć na nowo :lol

Do klubu miłośników antaresa przyszłam za mężem - to on wałkował temat tych płytek z Imoli i w końcu mnie przekonał, za co jestem mu wdzięczna :wink: :lol:

Co do kuchni to u nas raczej bardzo bezpieczne, stonowane kolorki - beże, brązy :lol: Twoją kuchnię pamiętam - prześliczna :lol:

 

Pozdrawiam, kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników antaresów.Ja również zdecydowałam się na kafle Imola antares do łazienki dolnej,mam je połażone prawie w całości(mam wkomponowaną mozajkę szklaną w półce) i wszystko mi się podoba tylko nie wiem co z kolorem sufitu,bo jakoś nie widzi mi się biel sufitu do ciemno brązowych ścian.wedłóg mnie za duży kontrast.Napiszcie co o tym myślicie ,możże macie jakieś fotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wkleić kilka zdjęć,tylko narazie nie potrafię,ale z tym sufitem i ścianami(30cm od końca kafli do sufitu)miałam pomysł pomalować na pomarańcz,zbliżony do tego który znajduje się w mozajce.myślałam o jakiejś metalicznej farbie ale nie wiem czy coś takiego znajdę.Napiszcie jake fugi polecacie i czy istnieją jakieś metalizowane brązowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zacznie nas to denerwować to zawsze można te 5 płytek skuć i ułożyć na nowo :lol

No takie rozwiazanie i tak nic nie da.

 

myślałam o jakiejś metalicznej farbie ale nie wiem czy coś takiego znajdę
Znajdziesz w firmie OIKOS nie mam teraz nazwy farby pod reka ale jest to.. a zaraz poczekaj zerkne w dokumenty

...

...

...

No dobra mam. Mysle ze Twoje oczekiwanie spelni powloka/farba (nie masa jako taka) nstosowana na:

- Kreos fill pose

- Ottocento

- Pallas

 

Ja czasem wstawiam w fugi stal aluminium zamawiam je w roznych kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

myślałam o jakiejś metalicznej farbie ale nie wiem czy coś takiego znajdę
Znajdziesz w firmie OIKOS nie mam teraz nazwy farby pod reka ale jest to.. a zaraz poczekaj zerkne w dokumenty

...

...

...

No dobra mam. Mysle ze Twoje oczekiwanie spelni powloka/farba (nie masa jako taka) nstosowana na:

- Kreos fill pose

- Ottocento

- Pallas

 

 

:D Trochę chyba z niewiedzy masz niekompletne te dokumenty.

1.

Z wyżej wymienionych technik jedynie Pallas jako taki jest farbą ostateczną, samą w sobie, z połyskiem metalicznym, ale do tego, żeby uzyskać efekt połysku, trzeba nakładać go za pomocą pistoletu.Zawsze jednak wygląda jak lakier metalik bez glossu - taki trochę "brokat"-jedwab.

Inna sprawa , że położenie jej na ścianę, a już zwłaszcza w łazience, ma sens dopiero po wyprawieniu podłoża masą stiukową i nałożeniu podkładu Supercolor.

 

2. Kreos fill pose uzskuje połysk dzięki założeniu na warstwie końcowej masy Multidekor. Lepiej więc zamiast kombinować z niepełnymi technikami, pomalować dowolną farbą ścianę a następnie w dowolnej technice, najlepiej spattolato, pokryć pomalowaną powierzchnię.Efekt połysku nadaje tu na pół transparentna masa pt. Multidekor. Może mieć dodatkową barwę.

Tak więc stosujemy Multidekor nie Kreos.

 

3. Ottocento wykorzystuje na końcu farbe z grupy Supercolor. Pomalowanie jednak samą farbą Supercolor nic nie da, bez przygotowania podłoża( jak to napisałeś "masami") efektu połysku nie będzie, bo połysk powłoce nadaje jedynie finitura dodawana, w zależności od oczekiwanego efektu, na różnym etapie prac (finitura jest też masą).

A więc Supercolor (lub inna farba) i na to finitura a więc znowu masa z pacy.

 

Wersja 2 jest najtańsza i najłatwiejsza - efekt połysku metalicznego jednak najsłabszy, przypomina pokrycie ściany lakierem.

Jeżeli więc ma to być proponowany OIKOS metaliczny, to albo farba Pallas, albo "pełne" Ottocento Antique effeccto a nie powłoki końcowe z w/w technik - najprostsze, lecz nie z wałka czy z pędzla jak farba, tylko spattolato - znowu zabawa z masami :p

Wszystkie masy dla powłok z efektem połysku trzeba nakładać szpachlą wenecką.Multidekor od biedy wałkiem, ale efekt metaliczny będzie żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boshee :roll:

Komu to majster dziury na sruby scyzorykiem wycinal ?

Dziury wycinal moj pomocnik i juz na pierwszej spalil wiertlo diamentowe, mnie trafil szlak a on "dostal zadanie bojowe" - nie wiem jak ale dziury maja byc :-? ... i są. Faktycznie jak sie na to patrzy to wyglada okrutnie. :)

 

Moze nie mam az tak szczegolowych informacji jak Ty, dobrze ze napisales szczegolowo co i jak, by nie bylo wpadki. :)

 

Szkoda tylko , ze nie napisal tego wszystkiego przedtem , jak zrobiles u siebie . A tak to musztarda po obiedzie .

Kurcze a tu to nie wiem o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i475.photobucket.com/albums/rr120/wingerman/Monika%20Brodno/Monika-Brudno-6.jpg

 

Boshee :roll:

 

Komu to majster dziury na sruby scyzorykiem wycinal ?

 

A kto robil spoine pozioma na gorze i na dole ? Ten sam pomocnik ?Bo rozni sie szerokoscia od pionowej . Na gornej krawedzi brak sciecia pod katem 45* .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boshee :roll:

Komu to majster dziury na sruby scyzorykiem wycinal ?

Dziury wycinal moj pomocnik i juz na pierwszej spalil wiertlo diamentowe, mnie trafil szlak a on "dostal zadanie bojowe" - nie wiem jak ale dziury maja byc :-? ... i są. Faktycznie jak sie na to patrzy to wyglada okrutnie. :)
Ojej , przepraszam , nie wiedzialam , ze to Twoja robota .Ogladalam zdjecia po prostu , mam trzecia lazienke w domu do zrobienia i sie motam z wyborem plytek . Te nie sa brzydkie .

Swoja droga to fugi tez byle jakie . Jedna waska , inna szeroka.

 

Achh ci pomocnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...