Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bluszcz


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 252
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, jeszcze nie znam ostatecznego rozwiązania problemu ze schodami ale zastanawiamy sie nad nadlaniem ich, lubwyrównanie przez stolarza (podoobnie mieli spieprz... schody moi sąsiedzi którym stawiała dom ta sama ekipa, im stolarz znakomicie obrobił schodek ten ostatni - jak mi sie uda to zrobie zdjecie i wkleje) ale u nas zwalone są trzy chody na ruznych poziomach, wiec najlepiej było=by nadlać tylko czy nie odparzy.

 

pozdrawiam i czekam na Wasze zdjecia i pomysły z budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bluszczowiczów.

Mam kilka pytań ponieważ też zdecydowaliśmy się z żoną na bluszcza 2 .Zdjęcia zewnętrznej fasady już znam, ale chciałbym zapytać o pomieszczenia wewnętrzne,czy coś zmienialiście,czy uważacie rozkład pomieszczeń za funkcjonalny i co w razie czego byście zmienili budując od początku.

Pozdrawiam i niecierpliwie czedkam na odpowiedż. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bluszczowiczów.

Mam kilka pytań ponieważ też zdecydowaliśmy się z żoną na bluszcza 2 .Zdjęcia zewnętrznej fasady już znam, ale chciałbym zapytać o pomieszczenia wewnętrzne,czy coś zmienialiście,czy uważacie rozkład pomieszczeń za funkcjonalny i co w razie czego byście zmienili budując od początku.

Pozdrawiam i niecierpliwie czedkam na odpowiedż. :D

 

w naszym bluszczu jest dokonanych kilka zmian większych i mniejszych

 

Zacznę od początku:

- balkonik w wejściu do domu wydłużyliśmy o długość dachu,

- drzwi otwierają się na zewnątrz,

- ściankę w wiatrołapie przesuneliśmy w strone łazienki o 50cm, to samo robiąc ze ścianą w kotłowni

- na przedpokoju zlikwidowaliśmy jedne drzwi do garażu

- w kuchni murarze omyłkowo przesuneli okno (beznadzieja)

- wszystkie onka od strony południowej są na wysokośći 110cm

- w salonie zostawiliśmy jedne drzwi balkonowe i okno

- taras natomiast przyjął inny kształt (to też był pomysł murarzy, bo wersja orginalna była dla nich nie do wykonania- ale o tym dowiedzieliśmy się jak już było za późno, gdybym mogła cofnąć czas to pozostała bym przy orginale)

 

http://foto.m.onet.pl/_m/a56731cb5175d67b2e4f6c2a5f83ffb7,5,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy połączyć salon z pokojem? Też zadajemy sobie to pytanie.

Naszego bluszcza kupiliśmy w surowym stanie - i już wtedy salon był połączony z pokojem, ale za to nie było bezpośredniego przejścia z kuchni do salonu.

 

Do tej pory zastanawiamy się czy nie zabudwać dużego otworu w ścianie między salonem a pokojem, ale ja coraz bardziej przekonuję sie do tego żeby zostawic to przejście i zrobic tam ładne duże drzwi

Takie rozwiązanie jest bardzo przydatne kiedy organizuje sie przyjecie dla większej liczby osób.

A nasz salon z połączony z pokojem:

img396.imageshack.us/my.php?image=domek109yn3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał wiedzieć z jakich materiałów wybudowaliśmy domek to znalazłam na forum wypowiedz mojego męża

 

"Witamy Wszystkich Bluszczowiczow

Podobnie jak Wy wszyscy, dlugimi wieczorami z zona wertowalismy katalogi roznych firm. Po dlugich miesiacach decyzja zapadla "Dom w bluszczu 2" Pojechalismy i kupilismy Architekt adoptujacy robi nam tylko niewielkie zmiany okien: (rezygnacja z drzwi balkonowych lewych w salonie na rzecz okna, zmiana wysokosci okien w kuchni na 110cm Jestesmy z okolic Warszawy i tutaj bedziemy budowali nasz ukochany domek. Akcja zaczyna sie na tydzien przed swietami Wielkanocnymi. Zostana wykopane fundamenty i zalewamy beton B20 do gruntu. Bedziemy budowali z nastepujacych materialow: sciany zewnetrzne konstrukcyjne POROTHERM 30 + styropian 12cm; sciany wewnetrzne konstrukcyjne POROTHERM 25; sciany dzialowe cegla kratowka K3, na poddaszu sciany dzialowe rowniez kratowka. Jesli sa tutaj budujacy w woj. mazowieckim zapraszam do wymiany adresow najtanszych sprzedawcow: cegly, stali, drzewa itp Ja moge udzielic inform. dot. najtanszego wg. mnie sprzedawcy POROTHERMU w woj. mazowieckim (Chyba 2,95 brutto za POROTHERM 30 to nie jest drogo), w miare taniej stali.

Acha jeszcze jedno co do pytania Justy:

1) schody beda w tym projekcie wygodne i troche inne niz wszystkie z tego wzgledu ze beda 2 stopniami wychodzily na salon. Slyszalem zdania ze dobrze wykonczone to wyglada ladnie i dodaje uroku wnetrzu. Jesli natomiast chodzi o szerokosc to maja one 1m szerokosci i tez jestem tego zdania co Ty ze schody sa wygodne jak maja 1m. W fazie srodkowej maja polspocznik, ale nie powinien on byc uciazliwy. Niestety dowiadywalem sie rowniez u architekta o zrobienie pelnego spocznika, ale niestety wiazloby sie to z wydluzeniem schodow, ktore weszlyby na srodek holu - tak wiec ta wersja odpada

2) moja zona tez szaleje za ta spizarka i ze musi ona byc w kuchni Przekonalem ja jednak ze dobrym miejscem bedzie pomieszczenie pod schodami. ktore wg analizy architekta adoptujacego bedzie mialo 2m wysokosci (spokojnie bedzie mozna wstawic drzwi) i bedzie tez duzo miejsca na ewentualne weki, konfitury itp

3) projekt jest ogolnie udanym projektem, co o tym sadzicie?

Daro"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety narazie nie mam więcej zdjęć salonu :-? Bluszczu 2 jak chcesz to zapraszam do obejrzenia w oryginale (w Kobyłce). :D

 

Wielkie dzieki za zaproszenie, pewnie że się zdecydujemy zobaczyć naszego pięknego bluszczyka w troszke innej wersji na realu, ale to już może po świętach

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety narazie nie mam więcej zdjęć salonu :-? Bluszczu 2 jak chcesz to zapraszam do obejrzenia w oryginale (w Kobyłce). :D

 

Wielkie dzieki za zaproszenie, pewnie że się zdecydujemy zobaczyć naszego pięknego bluszczyka w troszke innej wersji na realu, ale to już może po świętach

 

Pozdrawiam

 

To po świętach się zgadamy :D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdjęcia i komentaże,będziemy teraz z żoną mieli dużo do myślenia przez świeta.

A z okazji zbiżających się świąt życzymy wszystkim sporo gotówki (napewno sie przyda :D ),wytrwałości i jak najszybszego wprowadzenia się do waszych wymażonych domków.

Pozdrawiamy.

Prawdopodobnie przyjedziemy z żoną do kraju na początku wakacji, i jeśli oferta obejzenia waszego domku na żywo była by wciąż aktualna to chętnie też byśmy skorzystali.My mieszkamy w Sulejówku więc też mamy nie daleko.

Jeszczde raz serdecznie pozdrawiam i życzę wesołych i spokojnych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdjęcia i komentaże,będziemy teraz z żoną mieli dużo do myślenia przez świeta.

A z okazji zbiżających się świąt życzymy wszystkim sporo gotówki (napewno sie przyda :D ),wytrwałości i jak najszybszego wprowadzenia się do waszych wymażonych domków.

Pozdrawiamy.

Prawdopodobnie przyjedziemy z żoną do kraju na początku wakacji, i jeśli oferta obejzenia waszego domku na żywo była by wciąż aktualna to chętnie też byśmy skorzystali.My mieszkamy w Sulejówku więc też mamy nie daleko.

Jeszczde raz serdecznie pozdrawiam i życzę wesołych i spokojnych świąt.

 

Oczywiście zaproszenie jest aktualne, ale ostrzegam nasz domek jest w bardzo surowym stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...