Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 379
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My mamy gres polerowany z Ceramstic kremowy 50/50 ale póki co w paczkach więc nie powiem jak się sprawdza, mam tylko nadzieję że dobrze :wink:

Na powierzchni wosku niet, święcą się jak nie powiem co :wink:

Trochę to dziwne żeby ten sam producent jedne płytki woskował a inne nie, może faktycznie z tymi żółtymi coś nie tak ... Spróbuj usunąć to coś specjalnym preparatem, są takie w każdym markecie, jak nie puści to odradzam zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kładzie się płytki.

2. Czyści się płytki z brudu i wosku (jeżeli jest)

3. Kupuje się impregnat i duży, miękki pędzel (mój na oko ma 3x12cm).

4. Nalewa impregnacik do naczynia odpowiednio dużego jak na pędzel.

5. Nabierając śladowe ilości ciągnie się pędzlem po płytkach. Trzeba się mocno "nawycierać", żeby rozprowadzić cieniutką warstwę. HG podaje że 10ml wystarcza na 1m2 i to prawda jest. Jak się za grubo nałoży, to wyjdą smugi. Nakłada się w jednym keirunku

6. Fuguje się.

7. Czeka się 2 tygodnie aż fugi wyschną.

8. Nakłada się drugą warstwę prostopadle do pierwszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i faktycznie to wosk...jeszcze się nie zdecydowałam na niego....

 

w sumie to poszukuje gresu beżowego z brązową żyłką 60/60 czy ktoś widział bardzo proszę o pomoc....nic innego mi sie nie podoba jedynie co trochę ten żółty w castoramie...

 

 

Help please

 

był w castoramie bezowy z brazowa zylka, tylko 50/50:) jestem szczesliwa posiadaczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też zdecydowalismy się na chińskie gresy polerowane.

 

Wiem, że trzeba pozbyć się z nich wosku a zaimpregnować po położeniu przed fugowaniem.

 

Ale tak sobie myślę, że jakby ich położyć, zafugować i dopiero potem zmyć z nich ten wosk i zaimpregnować.

Przecież ten wosk powinien niejako chronić płytkę przed fugą. Źle myślę?

 

Acha, fugi mają być epoksydowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobię. Gres juz jest położony. Fyga 1mm. WOsk niby utrudnia trzymanie sie fugi ale u mnie raczej to nie ma znaczenia bo fuga jest minimalna i dosć głęboka. Wosk i tak jest na polerze a nie na bokach płytki. Potem po fugowaniu zaimpregnuję. Uczciwie uprzedziłam glazurnika, żeby pilnował fugi i nie zostawiał zapapranej płytki przypadkiem na dłużej. niech odrazu wyciera by gresu nie pobrudzić. Może sie uda. A jak sie nie uda to bedizemy szorować :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był w castoramie bezowy z brazowa zylka, tylko 50/50:) jestem szczesliwa posiadaczką

 

Chyba jesteśmy posiadaczkami tych samych gresów :wink:

Piękne, prawda? A jakie taniuchne 8) Masz już położone? Równe były?

równiusienkie-płytkarz myslal ze to hiszpanskie za co najmniej 70:) hahaha

Podłoga robi wrazenie. nasz kolega który nie interesował sie problematyka gresu bo jeszcze nie remontuje, jak zobaczyl salon, to stwierdził "Versace":)-to jego okreslenie luksusowego stylu. hahahaha za 29zł:)

 

nas trudniej oszukac bo przez kilka miesiecy notowalam w pamieci ceny i rodzaje płytek podlogowych w kazdym sklepie:) ale jak kto nie wie, nie wyprowadzam z błędu

\

PS czy twoje tez nie były pokryte woskiem? moje nie były. Nic sie z nimi nie stało, mimo ze ich kompletnie nie zabezpieczyłam! rewelacja. teraz tylko imprgnacja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS czy twoje tez nie były pokryte woskiem? moje nie były. Nic sie z nimi nie stało, mimo ze ich kompletnie nie zabezpieczyłam! rewelacja. teraz tylko imprgnacja:)

Miód na moje serce ten Twój pościk :D :wink:

Nasze też nie są woskowane. A czy Tobie też radzili impregnować środkiem Ceramstica? Nam mówili, że jak zaimpregnujemy czymś innym a z gresami nie daj Bóg coś by się działo to Ceramstic nie uzna reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...