Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Praktiker nie ma impregnatu ceramstika. W Obi to wogóle oczy zrobili co ja z tym impregnatem wymysliłam. Moze i maja jakiś ale panowie na płytkach nie wiedizeli gdzie i jaki :lol: ZNaczy się co kraj to obyczaj :lol:

 

A z tą fugą to naprawdę nie zamierzam przesadzać. Przestałam sie przejmować wieloma opiniami. Ufam swojemu glazurnikowi. Wie co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 379
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

teraz już nie ma nie widziałam...a tak go poszukuje...żeby nazwę chociaż mieć to by sciągnęli ale jak jej nie mam to kiszka :(

postaram sie sprawdzic nazwe

mam jeszcze jakies kartony

'

 

Było by super :) czekam zatem na nazwę :)) i jak byś mogła foteczkę byłaby wdzięczna...może to akurat to czego szukam :))) please

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktiker nie ma impregnatu ceramstika. W Obi to wogóle oczy zrobili co ja z tym impregnatem wymysliłam. Moze i maja jakiś ale panowie na płytkach nie wiedizeli gdzie i jaki :lol: ZNaczy się co kraj to obyczaj :lol:

 

Impregnat Ceramstica mają w Castoramie, ok 60 zł litrowa butelka. Chyba zadzwonię do Ceramstica albo wyślę maila i zapytam jak to u nich jest z tym impregnatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim komputerze też ten "nasz" gres zupełnie nie podobny do oryginału, taki sinawy jakiś, a i te żyłki na tym zdjęciu są jakby grubsze i wyraźniejsze niż w rzeczywistości, a numer faktycznie ten sam co na opakowaniu. Wszystkich zainteresowanych zapewniam, że w rzeczywistości jest o niebo ładniejszy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, tym bardziej, że facet w sklepie powiedział, że lepiej dobrze policzyć ile potrzebujemy tego gresu i nawet z zapasem kupić bo jak się sprzeda to co jest na sklepie to następna partia na bank będzie inna. A to znaczy, że mamy gres z ekskluzywnej limitowanej serii :D :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myśmy dziś właśnie zakupili gres polerowany made in China. Symbol 5056, gatunek I.

Dopiero jak odbieraliśmy pudełka to okazało się ,że to Jadidi. Chyba Sonika ma taki, nieprawdaż?

 

To ja już z tą fugą nie wiem. Bo w Castoramie nam powiedzieli,że Mapei epoksydowa, na ogrzewanie podłogowe fuga minimum 3 mm ma mieć :roll:

 

Muszę się poradzić co na to nasz glazurnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myśmy dziś właśnie zakupili gres polerowany made in China. Symbol 5056, gatunek I.

Dopiero jak odbieraliśmy pudełka to okazało się ,że to Jadidi. Chyba Sonika ma taki, nieprawdaż?

 

To ja już z tą fugą nie wiem. Bo w Castoramie nam powiedzieli,że Mapei epoksydowa, na ogrzewanie podłogowe fuga minimum 3 mm ma mieć :roll:

 

Muszę się poradzić co na to nasz glazurnik.

 

a gdzie kupiłaś ten gres i jak on wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już z tą fugą nie wiem. Bo w Castoramie nam powiedzieli,że Mapei epoksydowa, na ogrzewanie podłogowe fuga minimum 3 mm ma mieć :roll:

 

Muszę się poradzić co na to nasz glazurnik.

 

Że min. 3 mm na podłogówkę to słyszałam nie tylko od sprzedawców ale też od wielu kafelkarzy ale że epoksydowa to już chyba przesada :o Napewno pełnoelastyczna ale z tą epoksydową jak na mój gust to może być problem przy polerach, bo bardzo trudno się ją formuje i "doczyszcza", zachowuje się na płytkach trochę jak silikon, więc nie wyobrażam sobie jak to dziadostwo weżre sę w gres. Może faktycznie pogadaj z glazurnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki kupowaliśmy w Danexsie, ale na ich stronie internetowej nie znalazłam tej oferty. W ogóle na stronie nie ma płytek chińskich.

 

Zrobiłabym zdjęcie ale małżowinek zabrał aparat i wraca dopiero jutro.

Kolor jasny beż z jaśniejszymi maźnięciami i leciutkimi żyłkami ciemniejszy beż.

 

A z tą fugą to do glazurnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płytki wybrane...niestety nie takie jak poszukiwałam ale juz czas nagli...a więc wybrałam płytki firmy Ballesmar Atlanta Beige 45/45. Tepłytki będę kładła w jadalni w około salonu, bo w środku ma być panel i w przedpokoju i w środku też chcę położyć w kwadracie jakieś ciemno-czekoladowe płytki.....tylko jak ten gres położyć? w jakiej kombinacji? jak najlepiej wyglądają płytki tej wielkości w karo czy normalnie może pod ukosem ? doradźcie a może ktoś ma zdjęcia...pelase :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butterfly dzięki za zdjątka :D super wyglądają ułożone w karo :D i chyba tez tak poloze ale te płytki ktore wybrałam są bardziej wzorzyste...szkoda, że Twoje są takie niewyraźne może jeszcze zmienie zdanie i bym Jadadi zamówiła bo widzę że są ciekawe...

 

Fuga 2mm to chyba max większa brzydko może wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sie pojawił problem z fugowaniem... :cry:

 

otóż płytki w czwartek wyczyściliśmy z wosku i zaimpregnowalismy preparatem Ceramstic do gresu polerowanego. Dwa razy, poziomo i pionowo.

W piątek fugowanie po południu fugą epoksydową.

I były niemałe problemy bo impregnat powłaził w szparki i kiegy glazurnik kładł fugę to wychodziła jakby tam był jakiś tłuszcz.

 

Koniec końcem jakoś to zafugował ale nierówno i ma poprawiać. Dobrze, że to tylko taki mały kawałek. Dalszą część chyba będziemy impregnować po fugowaniu. Bo jakaś ilość tego impregnatu zawsze wejdzie w szparę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...