Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli jest to gres z przeznaczeniem do korytarza to jak najbardziej polecam fugi epoksydowe.Ciężko jest to dobrze zrobić szczególnie dla laika za pierwszym razem.

Trzeba koniecznie zaimpregnować gres zanim rozpocznie się fugowanie.Szczególnie gres polerowany posiada mikropory,które po zanieczyszczeniu fuga nie dadzą sie domyć.Poza tym uodparnia to gres przed dostawaniem się wszelkich innych zabrudzeń w głąb gresu.

polecam poczytac o tym problemie:

http://olazience.pl/montaz-lazienki-cersanit/34-zaimpregnuj-plytki-i-fugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 379
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czym i jak czyscicie gres ?

ja dopiero po przeprowadzce i szukam sposobu idealnego :)

 

co do impregnowania UWAGA nie kazdy

ja jestem tego najlepszym przykladem mam gres polerowany wlasnie i oczywiscie w salonie gdzie obslugiwala nas "znajoma" ostro nas namawiano na impregnat. Nasz fachowiec byl na nie i oczywiscie zgonilismy to na jego "lenistwo" bo oczywiscie to dodatkowa praca dla niego. Kupilsmy i zonk juz 3 razy go szorowalam myjka a pod swiatlo i tak widac kropki. Nic z tego impregnatu gres nie wchlonal, a ja mam teraz szorowanie na kolanach juz 3 razy zaliczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
My mamy popielaty polerowany gres łączony z matowym. Moim zdaniem polerowany jest dużo łatwiejszy do utrzymania w czystości. Teraz żałuję, że nie posłuchałam męża i nie daliśmy polerowanego na całej powierzchni. Po pięciu latach użytkowania na gresie polerowanym widać bardzo niewielkie rysy, pomimo bardzo intensywnego użytkowania (mamy dużego psa i niewyrobiony nawyk zdejmowania butów). Jedyny błąd, jaki zrobiłam to jasne fugi. Wypróbowałam już większość impregnatów i niestety jasne są przez dwa tygodnie po umyciu ich domestosem lub cilitem. W tym roku myłam je wkrętarką z rękodzielniczą końcówką ze szczotki ryżowej. Reasumując: uwielbiam mój polerowany gres i wcale nie czuję się jak w centrum handlowym, jednakże teraz dałabym ciemniejszy i ciemniejszą fugę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

Chce zakupic gres na podloge do kuchni ale nie wiem jaki aby jakies ewentulne chlapnięci tluszczu, rozlania czegos na podloge nie spowodowaly stalych juz plam itp. Spodobal mi sie gres szkliwiony Scandia - czy taki rodzaj gresu moze byc do kuchni ? czy moze musi to byc gres sliski z polyskiem (chyba nazywa sie polerowany)? Nie znam sie na rodzajach gresu dlatego prosze was o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z utrzymaniem czystosci na tym gresie z Nowej Gali bo ja mam problemy najlepiej widać psie łapy reszta jest OK. Amoże jakiś sposób na mycie gresu?

 

Gresy polerowane nowej gali kupiliśmy do łazienki, myślę czy po ułożeniu nie zaimpregnować płytek? Ma ktoś może jasnego polera w łazience?

Edytowane przez ArturPoniatowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Gres jest swietnym wyborem ze wzgledu na niska nasiakliwosc i twardosc. Wersja polerowania raczej do salonu bo jest delikatniejszy ( bardziej podatny na zarysowania i plamy). Do kuchni i korytarza raczej zaleca sie szkliwiony. Generalnie kluczowe jest by gres taki kladl doswiadczony fachowiec. Ze wzgledu na koniecznosc impregnacji i strukture porowata latwo o bledy na etapie kladzenia.

 

Jesli chodzi o producenta to ja polecam gres Ceramstic i do tego materialy Rotberg. Na oba produkty dostaniesz 6letnia gwarancje (najdluzsza na rynku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

witam , wlasnie remontuje kuchnie i mam problem czy wybrac matowe plytki na podloge czy z polyskiem wpadly mi w oko wlasnie takie z polyskiem i całkiem gładkie ale boje sie ze beda sie ślizgać. ponad to do kuchni 10 m2 nie za duze bylyby plytki o wymiarze 42x42 ?

czy lepiej jak plytki sa z takimi jakby rowkami, nie całkowicie gładkie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Dawno nie użytkowany temat, ale powtórzę pytanie, które pojawiło się na którejś stronie wątku - ktoś wspominał, że po zaimpregnowaniu gresu ciężko jest nałożyć fugi i czy w związku z tym nie lepiej zrobić tak, że na początek położyć płytki wraz z woskiem zabezpieczającym (tym od producenta), nałożyć fugi, zdjąć wosk i dopiero zaimpregnować? Być może jednak wosk nie da rady zabezpieczyć płytki prze wchłonięciem się fugi w pory gresu? I wtedy lepiej zdjąć go po położeniu płytek, zaimpregnować, a na koniec fuga? Dziękuję za każdą radę;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam! Od 3 lat walczę z gresem polerowanym...Smugi to już chleb powszedni! Ostatnio zaczęłam się poważnie zastanawiać nad pokryciem płytek farbą rozpuszczalnikową, uretanowo-alkidową. Wiem, że tworzy błyszczące (połysk), trwałe, mocne i łatwe w utrzymaniu czystości powłoki. Tylko czy można ją stosować na gres polerowany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dało by się pokryć, ale nie wyobrażam sobie, aby ktoś mógł to zrobić na tyle starannie by nie było skaz w powierzchni.

Usunięcie ewentualnych błędów w takiej sytuacji wiązałoby się z kuciem płytek w konsekwencji całej powierzchni.

Skoro przeszkadzają Ci smugi - przeszkadzać będą niedoskonałości w pokryciu, nawet auto malowane w komorze malarskiej gdzie nie ma prawa być pyłków nie ma nieskazitelnie położonego lakieru, a co dopiero w użytkowanym mieszkaniu.

Nie polecam takiego zabiegu będzie gorzej niż jest !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Sił mi już brakuje. Wydawać by się mogło, iż w końcu przywyknę do tych smug ale ja chyba jestem niereformowalna:) Kiedyś zwróciłam uwagę, że posadzka w pewnym budynku nagle zyskała wspaniały połysk. Oczywiście nie jest to idealnie pokryta powierzchnia ale w porównaniu z moją to po prostu cudo! Stąd moje rozważania w tej kwestii....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Podzielę się swoim doświadczeniem z gresem polerowanym. Dopiero po położeniu fachowiec zasugerował impregnację. Zaczęłam więc czytać opinie w internecie. Byłam przerażona :(. Wybierając gres do kuchni nie sądziłam, że będzie to potrzebne. Przeczytałam mnóstwo porad na temat gresów, impregnacji i użytkowania. Same problemy. Im więcej czytałam tym bardziej żałowalam jego kupna. Opinie bardzo skrajne ale większość negatywnych. Sama nie wiedziałam co robić, impregnować czy nie? A może pozbyć się ich zanim meble wstawione? Dużo osób pisało, że po impregnacji smugi wychodzą i trudno się ich pozbyć. inni pisali też, że trudno się go myje bo zostają ślady po wodzie. Ale cóż.... kupiliśmy środek do impregnacji gresu polerowanego z firmy HG o nazwie "ochrona przed plamami". Przed nałożeniem impregnatu przemyłam podłogę wodą z octem aby pozbyć się zabrudzeń i odtłuścić ją trochę. Następnie po wysuszeniu położyłam gąbeczką do naczyń cienką warstwę impregnatu. Pani w sklepie poradziła aby smarowac jak najcienszą warstwą i tak też zrobiłam. Po około 3 godzinach impregnat wyschnął ale widoczne były smugi. Załamałam się lekko... Myślałam że będzie to już nie do usunięcia. Pełna obaw nalałam do wiaderka gorącej wody i przemyłam podłogę. Kochani, po wyschnięciu mój gres pięknie lśni :). Piszę to po to aby nie załamywać się czytając te wszystkie opinie o gresach. Myślę, że każdy gres jest inny ale zdarzają się też takie które warto kupić i się nim cieszyć. Impregnacja to też nic strasznego i trudnego. Te wszystkie negatywne komentarze to chyba dotyczą gresu chińskiego. Którego pełno na rynku.

Moje płytki to gres polerowany firmy OPOCZNO o nazwie MOONDUST LIGHT GREY 60X60. Jeszcze jedno - nie jest on woskowany więc przed impregnowaniem nie ma potrzeby specjalnego czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...