Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 379
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mieszkamy w bloku, mam dwojke malych dzieci, mam gres polerowany w przedpokoju zaraz na wesjciu. W zimie w ekstremalnych warunkach wykladam szmate (ale tylko ze wzgledu na dzieci). Genralnie jest ok, buty juz zdaza troche "wyschnac" na klatce schodowej.

 

Nie dawalabym go bezposrednio przy wejsciu do domu z "pola", ale ja np dam go w holu i wokol kominka. We wiatrolapie dam cos bardziej "chropowatego"

 

Efekt bardzo fajny, łatwy w pielegnacji, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale mam pytanko. po co kupujesz gres polerowany, który jest rektyfikowany jażeli masz zamiar dawać 3 mm. fugi,przecież cały urok poleru polega na tym że fugi prawie nie widać

 

 

sorki , tez mam pytanko.

A dlaczego nie? To jakas regula estetyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do miłych forumowiczów. Spotkałam się ostatnio z chińskim gresem polerowanym za 31 - 35 zł. Są to duże płytki 60 x 60. W max flizie w Krakowie jest jakaś promocja - albo to jakić kiepski towar. Pisze że I gatunek - nie wiem co o nim sądzić. Cena jest zachęcająca ....

 

Czy może ktoś zakupił takowy gres i może podzielić się jakimiś uwagami ?

Dziękuje za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chinszczyzna pozostanie chińszczyzną

jak masz buty czy strój adidasa, nike, reeboka czy innych wiodących firm to zajrzyj na metkę gdzie zdziełano :lol: - oczywiście mówię tu o oryginalnych produktach a nie takich z bazaru bo chinszczyzna chinszczyźnie nie równa jest :wink:

 

jeśli płytki chcesz dać do jakiegoś reprezentacyjnegio pokoju to trudno coś poradzić, może niech obejrzy płytki glazurnik i się wypowie. cena płytek rzeczywiście niska choć to promocja. wywiedz się może czy promocja to upłynnianie zapasów np. stara kolorystyka, wzory itp. czy jakaś nowa technologia czy nowy jakiś producent się pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie sugestie. Dzisiaj oglądałam jeszcze raz te płytki i stwierdziłam że ten tańszy gres ma jakiś taki brzydki kolor - niby odcień beżu ale z takim nalotem szarego albo nawet zielonego koloru. Widziałam też gres w jaśniutkim beżu - taki u z drobniuteńkimi kropeczkami (piaseczek) i to był już ładny beż - ale cena też była nieco inna - 97 zł za metr. A też był chiński...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gres jest czymś zabezpieczony na czas transportu np. woskiem to przed impregnacją należy go umyć (polecano mi Atlas szop 2000), a potem czysta wodą i dopiero impregnować.

 

To ja tak z głupia franc a to mycie po położeniu czy pucuje się każdą tak by przypadkiem gdzieś płyn nie dostał się pod płytkę. Gdyż coś mi się obiło o uszy że wówczas może fuga źle przylegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam gresy polerowane Nowej Gali produkt uznany jakosciowo ale przede wszystkim sprawdzony... cena moze wyzsza od chinczyka ale przynajmniej pewna plytka... pozatym trzeba pamietac ze chinszczyzna jest zawsze zawoskowana a odwoskowanie 100m2 zajmuje sporo czasu i nie jest tanim procesem jesli chce sie to zrobic jakism dobrym srodkiem a nie przysłowiowym atlasem

u mnie chinszczyzna sie nie sprzedaje najlepiej mimo bardzo atrakcyjnych cen klient woli wybrac jakosc... pamietajcie ze płytek nie kladzie sie na rok tylko na wiecej lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że płytki są rektyfikowane nic mi nie wiadomo. Czym się mają różnić od tych nierektyfikowanych? Są jakieś inne na brzegach? Te nasze SL są normalne. W necie też nie pisze na stronie NG, że są rektyfikowane :o .

A co z podłogówką? Czy talie płytki można układać bez fugi na podłogówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...