Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na stokach przy telefonicznej działka 680 m2 nieuzbrojona , wszystkie media przy ogrodzeniu , 70 tys 2 lata temu , teraz jest jedna podobna działka za ok. 125 tys , drogo ale do centrum ściślej mówiąc do skrzyżowania piotrkowskiej z zieloną ok 5 km , dojazd też całkiem bez korów

 

(...)

 

Mam działkę na sądeckiej przed janosika od strony miasta (...)

 

 

 

CONTEL, jesli dobrze lokalizuję, to budujesz się na działce, na której w moich czasach podstawówkowych

rosły najsmaczniejsze jabłka i śliwki na Stokach 8) :D

 

Działka miała bardzo niekompletne ogrodzenie - więc w jej pierwszej częsci pod orzechem stacjonowali okoliczni pijaczkowie,

a w dalej były piekne wielkie drzewa, na których przesiadywaliśmy i knuliśmy swoimi "bandami" 8)

 

Kiedy kilka lat temy wszystkie drzewa i krzaczory wyrwano byłam jakoś głupio smutna,

poczułam jakby mi ktoś kawałek dzieciństwa wyrwał :oops: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Rąbieniu, ale Złotno, które też bardzo lubię i chciałam tam mieszkać przestanie byc tak atrakcyjne, bo tamtędy ma przebiegać trasa S14. Potem do góry tuż obok Kochanówki. Swoją drogą na razie też tam jest super, cicho i spokojnie, ale droga ma byc poprowadzona przez miasto. Zresztą za miastem nie ma gdzie, bo już Aleksandrów. Ci co marzą o cichym domku w tamtej okolicy mogą się trochę zawieźć.

 

No, bez przesady Złotno jest wystarczająco duże, żeby pozostało atrakcyjne. Trasa S14 będzie przebiegać za Hutą Jagonicą a nie przez Złotno. Bliżej jej będzie do Rąbienia. Jakiś miesiąc temu oglądałam te plany na Krzemienieckiej. Pewnie dlatego działki w tamtych okolicach są w bardzo przystępnych cenach. Natomiast "centrum" Złotna to już inna bajka. Działka przy ulicy Podchorążych (dla niewtajemniczonych: jest to jedna z dwóch głównych ulic Złotna) 850 m ogrodzona, bez mediów kosztuje 115 tysięcy. Moja była tańsza, ma 1800 metrów, nieogrodzona, ale jest wąska i to wpłynęło na cenę. No i nie przy głównej ulicy. Ale tak wolę, ruch samochodowy wyłącznie lokalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO moniqi

 

Wiesz nie wiem cz to ta działka , bo wydaje mi sie że ona była ogrodzona

wiele lat temu sądząc po jakości ogrodzenia , a orzechy 2 szt są w koncu działki , jabłka fakt rewelacja , ale ja te drzewa wszystkie prawie usunąłem miesiąc temu dopiero.

 

Na stokach było kilka opuszczonych działek swego czasu .

 

pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO moniqi

 

Wiesz nie wiem cz to ta działka , bo wydaje mi sie że ona była ogrodzona

wiele lat temu sądząc po jakości ogrodzenia , a orzechy 2 szt są w koncu działki , jabłka fakt rewelacja , ale ja te drzewa wszystkie prawie usunąłem miesiąc temu dopiero.

 

Na stokach było kilka opuszczonych działek swego czasu .

 

pozdrawiam cieplutko

 

Ja piszę o działce połozonej dokładnie na rogu Sądeckiej i Telefonicznej :)

Tej, która sąsiaduje z "przechodnim" placem przy Janosika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mozna znalesc gdzies w internecie lub ktos z Was dysponuje eelektoniczna wersja planow projektowanych drog w Lodzi i okolicach? Przymierzam sie do kupna nowej dzialki w slicznej okolicy (stwierdzenie mojej zony - prosze nie pytac co to znaczy 8) ). Wiem ze powinienem pojsc do odpowiedniego urzedu i o takowe poprosic, ale obecnie daleko od kraju jestem, bede wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam.

 

http://www.lodzkie.autostrady.prv.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Szukam ekipy, która mi wybuduje studnię. Co prawda miałem niby studniarza umówionego, ale był umówiony na lipiec i od tego czasu cały czas ma pecha: albo mu gdzieś rury utknęły, albo nie może ściągnąć ekipy :lol: .

 

I w związku z tym - czy macie namiar jakąś sprawdzoną ekipę studniarzy? Z tych którzy się ogłaszają w książce telefonicznej prawie wszyscy mają ceny tak po 200-250 zł za metr, co przy planowej u mnie głębokości 60 m daje jakieś kosmiczne sumy :roll: .

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmad napisał:

długi napisał:

Anisia3 napisał:

To dziwne, bo ja mam działkę w Nowosolnej, kilometr przed rynkiem i od kościoła św. Teresy mam 8 km. A gdzie jeszcze do Pietryny.

 

chwal się szybko gdzie ???? bo ja mieleszki

 

A ja bede atakowac z drugiej strony - razem z MateuszemCCS.

A Kropi nadciagnie z Zachodu...

Wygląda na to, że będę mieszkać pośrodku. Moja działka jest na osiedlu zwanym "działki" :lol: Właśnie kilka dni temu się tego dowiedziałam. Zabudowane osiedle domkami jednorodzinnymi. Tam są głównie kwiatowe i drzewne nazwy. A ja mam działeczkę przy ul. Rodzynkowej. :D Ładny adres, co?

A wy gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Najlepiej do zrobienia przyłącza wziąć kogoś z ZE - masz z głowy całą papierologię ( geodeta, inwentaryzacja, wizyty w urzędzie, odbiór, jakieś laboratorium - czyli odtworzenie nawierzchni itd. ) - nam zrobił to w jeden !!!! dzień - jeśli chcesz, mogę dać Ci namiar na priv. Jutro wkracza koparka do zdjęcia humusu, we wtorek geodeta i od czwartku rusza robota. Pozdrawiam wszystkich budujących Łodziaków.

 

Gosias

Czy pamiętasz tego elektryka? Czy możesz dać namiar? Będę niedługo go potrzebować. On na Bałutach też działa?

A geodeta był sensowny? Mnie teraz jeden robi podział działki ale drogi w powooolny. Może poszukam konkurencji do mapek i wytyczenia.

 

Sprawdź pod jaki ZE podpada twoja działka i tam szukaj.U nich jest tak trochę dziwnie JA mam działkę na Mieleszkach a ZE Pabianice.

A znajomości elektryka się przydały . Prąd był budowa szła a zlicznikiem przyjechali póóóóóźno. Geodetę daję na priv. Bardzo przyzwoity i nie drogi. Mapek daje ile chcesz i matrycę gratis. Można później na Więckowskiego albo na żeromskiego zrobić kopię kalki i spokó przez całą budowę.

 

Witam wszystkich!

mam pytanie do długiego czy masz może jeszcze namiary na tego geodetę?jeśli tak to bardzo proszę o namiary,jesteśmy właśnie na etapie gromadzenia wszelkiej papierologi potrzebnej do pozwolenia na budowę.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja

Ale mi wstyd :oops: :oops: :oops: dołączyłam do grupy i się nawet nie przywitałam :oops:

Ale postaram się szybko to naprawić

 

Witam wszystkich z GRUPY ŁUDZKIEJ,

jesteśmy małżenstwem z kilkuletnim stażem mamy ośmio miesięcznego synka,kupiliśmy działkę w lipcu tego roku 1088m w Rąbieniu,planujemy ruszyć z budową na wiosnę 2007,dziąłę musimy uzbroić i załatwić wszystkie papiery.

I napewno będę miała do Was wiele pytań jako laik w tych tematach,

z góry dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

 

to kurde wciąga, budowa ma ruszyć wiosną a tu jeszcze tyle dylematów??

 

Czy ktoś z Was może polecić jakąś dobrą firmę z zekresu WENTYLACJI?

Chciałbym pogadać z kimś kto się zna? Czy warto zakłądać rekuperator?

 

Co się dzieje z wentylacją mechaniczną jak nie ma prądu??

 

A może ktoś z Was już zrobił sobie coś takiego ? Czy jesteś zadowolony?

 

Ku mojemu zdziwieniu mój architekt upiera się że do pozwolenia konieczna jst w projekcie wentylacja grawitacyjna.

 

A kiedy mam to prewidzywać jak nie teraz kiedy projekt jest na ukończeniu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...