Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Może być Mariusz Łódź ale Radom też brzmi ładnie :lol:

 

Zamówiłam podbitkę, tego odobela z Zamku (dzięki Majki). wzięłam próbkę i.... mój dekarz ją zjechał. Że to nie podbitka, ale panel sidiingowy, że trzeba będzie ją robić na blaszki, tak jak panele, że ma wąskie pióro i jak będzie ściana nierówna, to trzeba ją przycinać bo nic się nie wyrówna inaczej... i że ruszt musi zrobić gęściej (co 30 cm) .... jednym słowem był baardzo niechętny, aczkolwiek zrobi. Wiem w czym dzieło, robi się trudniej a fachowiec, aczkolwiek znajomy i zaprzyjaźniony, chciał mieć łatwiej. Ale teraz pytanie - czy ktoś jeszcze narzekał w taki sposób, czy to tylko wymówki, bo mu się nie chce? I co z tymi blaszkami? I rusztem?

 

No i proszę :)

A u nas odwrotnie - ekipa chwaliła, właśnie dlatego, że sztywniejszy, że grubszy. Idelanie wchodził z jednej strony pod wywinięta blache na desce okapowej a z drugiej strony do listwy U przykręconej do stelażu.

Oczywiście stelaż mocniejszy, prawie jak pod GK z łat drewnianych, ale wszystko się trzyma jak diabli. Moim zdaniem powinien byc odrobine gęstszy, bo sam podbitka waży troche więcej niż zwykła, a z drugiej strony im gęściej tym jeszcze sztywniej i po latach się nie "marszczy".

Z przycinaniem nie ma problemu.

Powtórze za Długim - nie chce mu sie robić ... :evil:

Jak się za to tak zabiera, to może odpuść, jak ma schrzanić ... :roll:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

myślę, że nie schrzani. To sąsiad, poza tym strasznie reklamowany w APK i nie tylko. Ale że mu się nie chce to widać. Chyba po prostu coraz mniej mu się chce w ogóle...

Czyli faktycznie muszę zamówić trochę więcej łat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam przetarg na kolor. Zdjęcia domku w dzienniku. Kolor do wyboru - albo taka jak ma Kropi (zdjęcie na poprzedniej stronie) - jaśniejsza, albo taki trochę mahoń, czyli ciemna????????????

Muszę się zdecydować w ciągu godziny :cry:

W zasadzie skłaniam się do jaśniejszej, ale boję się, że na jasnym bardziej będzie widać np nierówne ściany (a są nierówne) i próby wyrównania. Na ciemnej może mniej? A może to nie ma znaczenia? Ciemna jest bardziej w tonacji. Ale smutna..

Mężowi jest wszystko jedno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam przetarg na kolor. Zdjęcia domku w dzienniku. Kolor do wyboru - albo taka jak ma Kropi (zdjęcie na poprzedniej stronie) - jaśniejsza, albo taki trochę mahoń, czyli ciemna????????????

Muszę się zdecydować w ciągu godziny :cry:

W zasadzie skłaniam się do jaśniejszej, ale boję się, że na jasnym bardziej będzie widać np nierówne ściany (a są nierówne) i próby wyrównania. Na ciemnej może mniej? A może to nie ma znaczenia? Ciemna jest bardziej w tonacji. Ale smutna..

Mężowi jest wszystko jedno

JAsna, zdecydowanie. Wlasnie obejrzalam Twoj domek.

Pozdrawiam! KArolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biała odpada.

czas się skończył. Poszła mahoń i wcale nie wiem, czy dobrze :cry:

Coz, czekam na foty :) Jak tam kostka, jak chcesz zobaczyc jaka przyszla ta moja okazyjna zapraszam do mojego dziennika. Ciekawa jestem jak wygladac bedzie polozona - moze tesciowa cyknie dzisiaj jakas fote na budowie.

Pozdrawiam, Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Lekko panikuję.

 

Dostałam wycenę od ekipy "naszego Pana A." co to mił nam dom budować. I zdębiałam

 

Mam prosty dom parterowy, bez użytkowego poddasza, dach dwuspadowy bez lukarn i okien...

 

82000brutto :o

sama robocizna

fundamenty, podłoga, ściany zew i wew, kominy, strop drewniany dach z pokryciem blachodachówką bez tarasów...

 

Ludzie to chyba kosmos :o

 

A ja tę ekipę miałam umówioną od półroku :-? bez wyceny bo projekt nie był gotowy, a tu PNB uprawomocnione, a taaaka wycena. Czy to norma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Lekko panikuję.

 

Dostałam wycenę od ekipy "naszego Pana A." co to mił nam dom budować. I zdębiałam

 

Mam prosty dom parterowy, bez użytkowego poddasza, dach dwuspadowy bez lukarn i okien...

 

82000brutto :o

sama robocizna

fundamenty, podłoga, ściany zew i wew, kominy, strop drewniany dach z pokryciem blachodachówką bez tarasów...

 

Ludzie to chyba kosmos :o

 

A ja tę ekipę miałam umówioną od półroku :-? bez wyceny bo projekt nie był gotowy, a tu PNB uprawomocnione, a taaaka wycena. Czy to norma?

 

Odpisałem na priv.

KOSMOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, za to wszystko zapłaciliśmy 35 tyś. Ale duużo pracy własnej. Więc rozumiałabym 50. No twój strop może kosztować drożej, to ciesielska praca. 60? Trza się targować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie, pilne pytanie do tych co robili ostatnio lub przedostatnio ogrodzenie z siatki.

 

Czy cena 80-90 zł/mb za komplet ogrodzenia (z robocizną) to jest ok czy nie?

 

W skład wchodzą:

- solidne słupki, grube i grubościenne

- solidna siatka ocynkowana i powlekana, nie pamiętam dokładnie 1,5 - 1,7 m wysokości (jaka wysokość jest Waszym zdaniem OK?)

- pomiędzy przęsłami płyta betonowa

- wszystko "na gotowo"

 

Gorąca prośba - jeśli ktokolwiek coś na ten temat wie - niech szybciutko napisze, bo muszę pilnie podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś trochę kartonów po przeprowadzce? Zwłaszcza takich nie za dużych, na książki. Chętnie przytulę. 8)

Ewa pisałem już, że mój majster był bardzo zadowolony, o żadnych łatach nic nie wspominał i całość ułożył sam w 2 dni. Sztywność uważał za zaletę. Zarówno przy układaniu, jak i przy cięciu. Pamiętaj o tym, żeby przynajmniej co 10 był panel wentylacyjny.

sli ja pamiętam cenę 50 zł/mb ale bez betonu, no i pytanie jaka siatka bo jedna drugiej nierówna. Ja brałem najgrubszy ocynk, chyba 3 mm ale nie pamiętam dokładnie, musiałbym zmierzyć. Potem jej nie było i drugą połowę mam z cieńszej, niestety jest gorsza.

Jeśli chcesz mieć punkt odniesienia to skontaktuj się z tą firmą i spytaj jak to u nich teraz wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi

nie wiem gdzie mieszkasz, ale jak ja się przeprowadzałam poszłam do warzywniaków i tam się pytałam o takie "skrzyneczki" po owocach (banany, pomidory itp) - są rewelacyjne na książki - są płaskie, można wkładać książki grzbietami do góry a potem przy układaniu książek na półki dobierać je sobie dowolnie. Mam parenaście tych skrzyneczek ale zmieniły przeznaczenie i służą teraz do estetycznego przechowywania słoików w piwnicy. I z pewnością ich nie wyrzucę. Na "łowy" do warzywniaków poszłam 3 razy a brakowało mi rąk do przyniesienia tego do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups dwa razy mi się wysłało

 

sLI

jestem na etapie szukania wykonawcy ogrodzenia i będę miała takie samo jak TY. Na razie z tego co wiem robocizna to 20 - 25 zł mb plus sama załatwiam materiały.

 

ale zwlekam bo... póki co mi bliżej jest chodzić, a że wycenę dostałam z kosmosu to powoli się przyzwyczajam do myśli że w tym roku nie zacznę budowy, a skoro nie zacznę... to po co mam grodzić w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam teraz glazurników !!!!!!!

 

Znacie kogos dobrego, jestem w stanie zapewnić nocleg w w-wie !!!

 

Chodzi mi o kogoś co nie zmarnuje drogich płytek , ktoś sprawdzony,

 

Potrzebuje ich w grudniu, chyba nie za późno pisze ???

 

dzieki za odp. piszcie na priv. -praca, praca, praca...

 

Dziki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ostatnio korzystał przy swoim przyłączu i instalacji z polecanych wykonawców:

 

1. p. Mazurkiewicz i zona - 501044082

2. p. Borczyk 602 375 468

3. Przyłącze gazowe: Gruszczyński (nie mam tel niestety)

 

 

ew. kogo jeszcze polecacie ?

 

Nauczony doświadczeniem wole spytać, bo nasz murarz też robił dobrze ale 3 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ostatnio korzystał przy swoim przyłączu i instalacji z polecanych wykonawców:

 

1. p. Mazurkiewicz i zona - 501044082

2. p. Borczyk 602 375 468

3. Przyłącze gazowe: Gruszczyński (nie mam tel niestety)

 

 

ew. kogo jeszcze polecacie ?

 

Nauczony doświadczeniem wole spytać, bo nasz murarz też robił dobrze ale 3 lata temu.

Tych nie znam. Ale mogę z czystym sumieniem polecić moich hydraulików. Są na tablicy a ja instalacje robiłam zimą. Nie zepsuli się. Mają jeszzce jedną zaletę - znają wielu ludzi. Dzięki nim miałam przyłącze gazowe w ekspresowym tempie - akurat byli, jak przyjechali z gazown, pogadali (bo instalowali też nasz piec)i i termin z miesiąca skrócił się do... tygodnia :D

polecany na tablicy elektryk Marek też się nie zepsuł. Gazownika nie polecę :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Tych nie znam. Ale mogę z czystym sumieniem polecić moich hydraulików. Są na tablicy a ja instalacje robiłam zimą. Nie zepsuli się. Mają jeszzce jedną zaletę - znają wielu ludzi. Dzięki nim miałam przyłącze gazowe w ekspresowym tempie - akurat byli, jak przyjechali z gazown, pogadali (bo instalowali też nasz piec)i i termin z miesiąca skrócił się do... tygodnia :D

polecany na tablicy elektryk Marek też się nie zepsuł. Gazownika nie polecę :-?

 

Ewa, my już sobie Połczyńskich zamówiliśmy więc popytam o radę "gazową" pozdrawiam serdecznie i dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...