Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aaaaa, jeszcze jedna ciekawostka - nie wiem, czy wiecie, co się teraz wyrabia na rynku mieszkaniowym :o :o :o :o Mieszkanka skoczyły na 2000 zł/metr na rynku wtórnym, mam nadzieję, że tak zostanie 8) jest prawie tak jak z cukrem - kolega chciał sobie powiększyć to się załamał. Oczywiście namawiam go na hacjendę, ale się boi :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

rublow nie martw się też wożę się z urzędami, ale pomalutku posuwam się do przodu. Co prawda w każdej chwili mogę zostać przystopowany.

 

Gosia Łódź wyrastasz nam na psychologa. Ty masz już luksus bo masz pozwolenie. Trochę ci zazdroszczę.

 

Agatko chyba poniosły cię nerwy. Sąsiedzi to dobra rzecz, chyba że są do d.... Też mam w bloku takie babska i już się do nich nie odzywam. Jestem dla nich niegrzeczny i traktuję je jak powietrze.

Z tą skrzynką to się gazownikowi porąbało albo chciał was naciągnąć na kasę.

 

Anna99 nie denerwuj się na TP SA. Może załóż Dialog - oni przekopali cały Aleksandrów, więc może podłączą ziemią. I mają tańszy internet.

 

kropi za panikę na rynku mieszkaniowym nie ponoszę odpowiedzialności. Za to jeżeli chodzi o rynek cukru to czuję się odpowiedzialny w jakimś tam procencie. Otóż w poniedziałek byłem w markecie i kupowałem 10kg a do żony nadawałem - "podono ma cukier zdrożeć pieciokrotnie" :lol: :lol: :lol: Ludziska się rzucili a teraz cukru na rynku brak.

 

U mnie na działce powoli obniża się poziom wody - co mnie cieszy. Kupiłem dzisiaj szpadel, sipę, duży młot i dwa wiadra ocynkowane. Po co?

Pewnie się przydadzą bo nie mam się o co oprzeć na działce :) :) :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, byłaby z nas niezła ekipa dla Tarantino, jedni z listą do odstrzału drudzy ze szpadlem w bagażniku. Chętnie wezmę prowizję za skojarzenie dóbr komplementarnych :lol: humorek co prawda mam czarniusieńki bo sama należę do grupy straceńców bez pozwolenia na budowę, co więcej chętnie dopiszę mojego speca od kontaktów z urzędami do listy Agaty i Darka bo tak rozkosznie tłumaczył w grudniu żeby się niczym absolutnie nie przejmować i czekać :evil: no to czekam.

a żeby humorek ów poprawić postanowiliśmy zanurzyć się w oparach absurdu i .... wybieramy się na narty. Tak więc bawcie się dobrze, pracujcie ciężko (jak macie gdzie szczęśliwcy z pozwoleniem) i objedzcie babą Wielkanocną i jajem. odezwę się po powrocie

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie wszyscy pełni werwy i zapału.

Rublow współczuję ci, bo wiem sam jak działa to nasze Państwo Bezprawia (tfu, tfu prawa miało być). Ciekaw jestem jak będzie ze mną przy odbiorze technicznym, ale nie martwię się na zapas.

Iro ja też mam problem z moją suką, która pilnuje naszego rancho, ale zniszczone iglaki jakoś przebolałem (a raczej moja małżonka), bo jeszcze za ogród się nie wziąłem. :wink: Ale wczoraj wokopała mi dół pod schodami nawet nie miałem siły krzyczeć na nią.

Agata i Darek temperament masz Agatko za dwóch, chociaż czasmi to najlepsza metoda. Ja staram się z sąsiadami żyć w zgodzie i idę czasami na ustępstwa dla świętego spokoju. Ciekawe jak będzie w nowym domku, bo za płotem mam strasznie wśbiskich, ale to przyszłość. :wink:

Kropi ach te nasze kochane urzędy. :(

Pozd.

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatko niezła akcja z sąsiadką, już widzę siebie w podobnej reakcji, tak trzymaj, bo inaczej hołota wejdzie nam na głowę! :lol:

 

Kropi nie finalizuj tranzakcji zakupu działki, dopóki nie dowiesz się, że napewno będziesz mógł się tam budować, zobazc na doświadczenia majki, areksam i rublow, oby sie nie okazałao że ...czekasz na Godota, a działka będzie stała roczek, i kolejny i jeszcze jeden...

 

aniszkin duuuzo sniegu na narciochach i złapania wiatru w żagle!

A propos fundamentu, my płaciliśmy ekipie z tego co pamietam 4200 czy 4300 z całym ich sprzętem, ławy fundamentowe-beton z gruchy, ściany fundamentowe-bloczki betonowe, ławy ocieplane lepikiem na gorąco, ściany smarowane 2 razy unibetem czy abizolem i docieplane styropianem, piach ubijany warstwowo, fundamenty osypane piachem na zimę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej absencji. Widzę, że wszystkich ogarnął wiosenny szał budowania. Niestety ja powolutku dopiero w tym tygodniu może oddam dokumenty do ZUDU. Później pozwolenie itd. To trochę mnie niepokoi bo wiadomo co będzie z VATem od maja. Niestety na działce geolodzy wykryli mi glinę - to zabrzmiało jak wyrok. Przeprojektowałem co prawda oczyszczalnię, ale obecnie wodę mam jakieś 10 cm pod powierzchnią gleby. Nie wjedzie tam też żaden samochód ;-( Z dobrych wiadomości prace przy adaptacji projektu architektonicznego posuwają się i lada moment ruszę na całego z zakupami. Na razie kupiłem już dach, ale jeszcze nie odebrałem. CO do naszej Łódzkiej grupy hmm. Nie zjawiłem się na spotkaniu bo dzieciaki jak na złość poszły spać o 24. Jak tak dalej będzie to nigdy się z wami nie spotkam, a szkoda bo trochę przydała by mi sie pomoc i wasze doświadczenia. Ja dopiero startuję, wielu z was już jest przy końcu. Bardzo bym chcaił komuś pomóc, ale to ja teraz raczej potrzebuję ratunku ;-) Pozdrawiam was i będę śledził wasze postępy. Może uniknę poważnych błędów. PS: Dajcie mi namiary na ekipy od przyłączy

gaz, elektryka, telefony i woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do chóru niestety "niepozytywnie naładowanych" :evil: . Chyba mnie coś trafi. Nadal nie mam decyzji w kwestii wymiany wanny oraz glazurnik musi po raz trzeci ułożyć mozaikę na murku bo fugi wędrują w cały świat.

Poza tym extra. Dziś wpłacam zaliczkę na kuchnię!!!! Będzie na połowę maja.

Nadal kombinuję co z parkietem??? Na kogo się zdecydować w kwestii układania _ bo mam kilka namiarów i.....

Luśka - kiedy mnie odwiedzisz?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

W zgodnym chórze informuję, że za chwilę wybuchnę: mieli mi dzisiaj dowieźć wannę. No i dowieżli, ale nie ten model ("wie pan, prawie taka sama, no i tańsza o 50 zł" - akurat to mam w nosie). Wszystko fajnie, ale jest krótsza na spodzie (przy wymiarach zewnętrznych takich samych 140x140) o jakieś 20 cm, więc zrobiłem przymiarkę i okazało się:

ŻE SIĘ ZWYCZJNIE NIE MIESZCZĘ NA DŁUGOŚĆ na dnie wanny (185cm mam) :evil: :evil: :evil:

Naturalnie Saunopol :evil: :evil: :evil: , dostał wannę z powrotem - wszystko ekstra, ale na PoolSpa takie jak chciałem mam czekać, uwaga: 2-3 tygodnie!!!, więc ekipa kafelkarzy mało faceta z Saunopolu nie zagryzła.

NIGDY WIĘCEJ :evil: :evil: :evil: SAUNOPOLu :evil: :evil: :evil:

 

A teraz siedzę i po całej Polsce szukam qr*** wanny, bo się w związku z vatem booom na nie okropny zrobił...

 

Miłego dnia chociaż Wam życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie GRUPO WZAJEMNEGO WSPARCIA !!!

Honorato ja nie mogę założyć skrzynki gazowej w ogrodzeniu , ponieważ ma być poszerzana ulica o ok. dwa metry i linjia ogrodzenia ma być przesunięta a ziemia odkupiona ode mnie przez państwo . NIestety nie ma pieniędzy aby tę ziemie odemnie odkupić . Dlatego też w tym pasie nic nie wolno nam zrobić.Nawet ogrodzenia ,które zresztą i tak zrobimy w ramach SAMOWOLI .Z tych powodów gazownia ma nam tę skrzynkę założyć na domu i tak było uzgodnione .

GOSIU GRATULACJE nie zapomnij o kamieniu węgielnym od dobrej rodziny , o odrobinie złota w progu i o pieniążku w każdym rogu .

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RUBLOW : masz rację trochę się będę z tym woził :( Ale u mnie jest tylko problem, zę działka jest rolna. Ale właściwie tylko to...

Jak na razie to ustaliłem :

- musze odrolnić ( do 500 m bez problemu )

- na pozw. na budowę pewno będę czekał, ale dostanę : w/g starego planu działka budowlana, okoliczne działki od dawna zabudowane ( to sie okzuje ważny warunek ... ), inne war. w/g nowej ustawy spełniamy.

Dodatkowo jest taki zapis, że jeśli w/g starych palnów można się było budować to teraz też można. Ustawodawca zostawił taką furtkę...

Jakby co to na priv prześlę Ci ciekawy artykulik...

Majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, ruch się zaczął na budowach i od razu jak widać masa problemów z zakupami materiałów, transportem, wykonawcami, tak to już razem idzie w parze :cry:

 

a u mnie na razie spokój, próbujemy trochę kasiorki zarobić, materiałów na razie nie kupuję, zobaczymy co bedzie z vatem, jezeli zacznę budowę to najwczesniej latem (kurde nawet mi sie zrymowalo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie GRUPO WZAJEMNEGO WSPARCIA !!!

Honorato ja nie mogę założyć skrzynki gazowej w ogrodzeniu , ponieważ ma być poszerzana ulica o ok. dwa metry i linjia ogrodzenia ma być przesunięta a ziemia odkupiona ode mnie przez państwo . NIestety nie ma pieniędzy aby tę ziemie odemnie odkupić . Dlatego też w tym pasie nic nie wolno nam zrobić.Nawet ogrodzenia ,które zresztą i tak zrobimy w ramach SAMOWOLI .Z tych powodów gazownia ma nam tę skrzynkę założyć na domu i tak było uzgodnione .

GOSIU GRATULACJE nie zapomnij o kamieniu węgielnym od dobrej rodziny , o odrobinie złota w progu i o pieniążku w każdym rogu .

:wink:

 

Hmm, czyli powinnam-otrzymać kamień wegielny? złoto zacementowac? i w każdym rogu też pieniążki zacementować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agata - gratulacje! Ale żeby tak od razu całą wodę.. no no

 

Majki - obyś miał rację. Tylko że ja PRZECZYTAŁEM tę pie... ustawę i nie znalazałem takiego zapisu. Gdyby był, to jestem w domu. Przesłałbyś mi ten artykulik?

I upewnij się, czy te zabudowane działki bezpośrednio graniczą z twoją. Bo na przykład u paru osób u nas okazało się, że byłoby ok, tylko od sąsiedzniej zabudowanej działki dzieli ich - uwaga - oddzielna działka szerokości 2m o nazwie "rów melioracyjny" :-? . I kicha.

A stary plan po prostu jest już nieważny i martwy trup i jego zapisy można sobie w buty wsadzić.

 

MIleq, nie daj się głupim wannom. Polisz do dziesięciu, weź głęboki wdech..

BP Real is dead, od kilku tygodni jest u nich likwidator. To chyba w związku z faktem, że cały BP się sypie. Poza tym oprócz tych działek co nam sprzedali mają jeszcze dwa razy tyle pola, które kupili na kredyt (widziałem zapis w księdze wieczystej) i które jest w obecnej sytuacji niesprzedawalne, bo nic na nim nie można zbudować :-? . Niezłe jaja..

 

Arek - co to jest sipa?

 

Kropi - niestety, dla terenów, dla których nie ma planu szczegółowego uchwalonego po 1995 już nie ma czegoś takiego jak "status budowlany". Sprawdź, czy cię nie robią w konia. Po prostu dla tych terenów, nie ma już pojęcia "działki budowlanej". Są tylko działki, na których na mocy urzędniczego widzimisię można będzie coś postawić i takie na których nie można. Horror :x :x :x

A tak patrząc na nicka, jesteś może prezydentem naszego kochanego miasta :p ?

 

Pozdrówka r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...