Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przespałam się trochę z problemem hydraulika i już mi lepiej :) Kwota robocizny jest ok. 6 tys. zł. Reszta to materiały. Dywaduję, że pan nie ujał "cen promocyjnych". Stąd taka kwota wielka. Np. piec pan wyliczył na 9 tys. a ja w necie wyhaczyłam ten sam za ok. 7,5 tys. I pewnie krok po kroku ceny materiałów zmniejszyłyby się... dobrze gadam? :):)

Ale i tak poproszę o info ile płaciliście.... tak porównawczo....

 

My jeszcze nie płaciliśmy ale wstępna wycena jest na 30 tyś. razem z robocizną (podłogówki 30m2). Miałam nadzieję, że uda się zejść ale podobno wszystko teraz poszło w górę i Pani mówi, że ciężko jej będzie utrzymać ceny z wyceny no ale nie ma wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przespałam się trochę z problemem hydraulika i już mi lepiej :) Kwota robocizny jest ok. 6 tys. zł. Reszta to materiały. Dywaduję, że pan nie ujał "cen promocyjnych". Stąd taka kwota wielka. Np. piec pan wyliczył na 9 tys. a ja w necie wyhaczyłam ten sam za ok. 7,5 tys. I pewnie krok po kroku ceny materiałów zmniejszyłyby się... dobrze gadam? :):)

Ale i tak poproszę o info ile płaciliście.... tak porównawczo....

 

Naszapierwsz wycena była jeszcze wyższa też z piecem hefa. A później zrobiliśmy tak: hydraulik przejrzał allegro powiedział co warto kupić tam więc kupiliśmy wszystkie pompy rury do co i jeszcze parę droższych rzeczy piec też na allegro ale zmieniliśmy na futurę econo cichewicza. Resztę hydraulik kupował sam w hurtowaniach. Chyba wyszło taniej, napewno tanio można kupic grzejniki. Ja kupowałam buderusa za 60% ceny katalogowej w Żyrardowie a odebrałam w magazynie firmowym w Łodzi na obywatelskiej, w ten sposób ominełam duże koszty przesyłki grzejników. Rury i pompy odbierałam w firmie Grudnik na wólczańskiej (na allegro sprzedaje ich pracownik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam ile może być warta działeczka 2643 m2 (~25,5*~103)położona w Kanzasie, częściowo ogrodzona, media w ulicy (tzn woda, kanaliza i EE, bo gazu nie ma), dookoła zabudowa jednorodzinna. Działka posiada KW i na 99,99% można się na niej budować (lada moment będą WZ).

 

Pozdrawiam

 

Kompletnie bym się nie zdziwił gdyby działka kosztowała 264300 zł ... albo lepiej ... jeszcze z mediami ... :roll:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piaconsulting

kup gratke

podzwoń

pojeźdź

dowiedz sie

włacz myślenie

traktuj forum z .... :wink: niektórzy są tu tacy co sie wybudowali ale wg mnie są tu także osoby które reklamują swoją działanosc i swoje wyroby (nie mówie o grupie łódzkiej) i nakręcaja na pewne zakupy i działania

bądź realistą... jeszcze raz włacz myślenie

kup działke

załatw papierkologie - mówsz o domu 100 metrów

wybuduj

wykończ

zamieszkaj

i zobacz na konto - bedzie mniejsze o minimum 400 tyś

 

... ale z czterema stówkami przesadziłeś :roll:

 

a za ile chcesz zbudować ?

 

Teraz myslimy o parterowym do 100 m. kw bez poddasza (80tez wystarczy) , liczę że max 150 tys + działka i uzbrojenie , bez zadnej ekstrawagancji :lol:, zona nie chce pietrowego, chociaz znajomy budowlaniec polecił nam fajny i niedrogi w budowie projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam ile może być warta działeczka 2643 m2 (~25,5*~103)położona w Kanzasie, częściowo ogrodzona, media w ulicy (tzn woda, kanaliza i EE, bo gazu nie ma), dookoła zabudowa jednorodzinna. Działka posiada KW i na 99,99% można się na niej budować (lada moment będą WZ).

 

Pozdrawiam

 

Kompletnie bym się nie zdziwił gdyby działka kosztowała 264300 zł ... albo lepiej ... jeszcze z mediami ... :roll:

 

pozdrawiam, majki

oj lepiej , w tamtym rejonie działki są od 90 do 150 za metr... , jestesmy na etapie poszukiwań i takie są ceny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam ile może być warta działeczka 2643 m2 (~25,5*~103)położona w Kanzasie, częściowo ogrodzona, media w ulicy (tzn woda, kanaliza i EE, bo gazu nie ma), dookoła zabudowa jednorodzinna. Działka posiada KW i na 99,99% można się na niej budować (lada moment będą WZ).

 

Pozdrawiam

 

Kompletnie bym się nie zdziwił gdyby działka kosztowała 264300 zł ... albo lepiej ... jeszcze z mediami ... :roll:

 

pozdrawiam, majki

 

jesli dzialka kosztowalaby 100 zł/m2 to nalezaloby uznac, ze oplacalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze notowania jakie znalazłem to ceny wahają się od 200 do 300 zł/m2 (za 285k znalazłem działkę nieogrodzoną z mediami w ulicy pow. 940 m2). Jak byłem w banku to przyjąłem orientacyjną wartość 400 000 czyli ok. 150 zł/m2 i co się okazało? Skoro US wyliczył sobie wartość działki na 159 876 zł (orientacyjnie do naliczenia podatku od darowizny) to bank też chce przyjąć taką wartość :evil: Możecie sobie wyobrazić jak zdębiałem?!?!?! A jak pójdę do następnego banku to słowem się nie zająknę o wycenie US :lol:

 

majki

media są w ulicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz myslimy o parterowym do 100 m. kw bez poddasza (80tez wystarczy) , liczę że max 150 tys + działka i uzbrojenie , bez zadnej ekstrawagancji :lol:, zona nie chce pietrowego, chociaz znajomy budowlaniec polecił nam fajny i niedrogi w budowie projekt

 

to jak sobie przemnożysz metraż *2500 zł/m2 (średni standard, żadna chinszczyzna, ale też nie parkiet po 100zł) to będziesz miał orientacyjny koszt budowy (materiały + robocizna)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jesteśmy na etapie doboru okienek, szukałem na forum ale nic nie zlalazlem na temat okien firmy SIB Łowicz, macie jakies opinie ??

 

Budujemy w Rąbieniu ale rodzimego producenta wszyscy odradzaja, macie jakies opinie na ten temat ?

 

Zdecydowani jestesmy na okna PCV i najlepiej brazowe barwione w masie.

 

Polecamy te z Okno-Plast Kraków.

Wg nas są bardzo dobrej jakości.

 

 

GRUPA ŁÓDZKA - POLECANE USŁUGI I PRODUKTY - sprawdź tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam ostatnio na działce pełna nadziei, że wkrótce rozpoczniemy budowę, a tam w miejscu,gdzie zdążyliśmy zebrać humus powstało jezioro :( Ponoć taki urok Rąbienia, że generalnie jest tam mokro. Słyszałam, że w Rąbieniu jest planowana kanalizacja sanitarna i deszczowa. Może wtedy sytuacja się poprawi. Może ktoś z budujących się w Rąbieniu wie coś więcej na temat tej kanalizacji? Kiedy to może być?

Na razie czekamy na wiosnę i słoneczko :(

 

Ponoć w przyszłym roku mają zacząć od głównej ulicy i przyłączyć posesje przy niej. Następne lata to kolejne posesje. Ja czekam na kanalizę z niecierpliwością. Już ze trzy lata słyszę, że będzie.

Niestety w Rąbieniu bez drenażu ani rusz. :cry:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz myslimy o parterowym do 100 m. kw bez poddasza (80tez wystarczy) , liczę że max 150 tys + działka i uzbrojenie , bez zadnej ekstrawagancji :lol:, zona nie chce pietrowego, chociaz znajomy budowlaniec polecił nam fajny i niedrogi w budowie projekt

 

to jak sobie przemnożysz metraż *2500 zł/m2 (średni standard, żadna chinszczyzna, ale też nie parkiet po 100zł) to będziesz miał orientacyjny koszt budowy (materiały + robocizna)

pozdrawiam

Niekoniecznie. Mi wyszło trochę poniżej 2000 za metr użytkowej powieżchni wydaliśmy ok 300 000 za metraż 180 metrów. Co prawda bez kostki ogrodzenia to zostawiliśmy na przyszłe lata. Ja budowałam w czasach gdzie sztuka porotermu z trudem zdobyta kosztowała powyżej 10 zł i tynki 25 zł z materiałem a teraz w bramie zostawiają ulotki że zrobią za 18 zł. Przy dużym kombinowaniu i silnym trzymaniu portfela w kieszeni (robione wszytko według wcześniej ustalonego planu może się udać) Najbardziej zdradliwe jest "zrobię drożej będzie lepiej i na dłużej a w sumie to nie duża różnica" może i prawda ale wtedy kosztorysy ida w łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Mi wyszło trochę poniżej 2000 za metr użytkowej powieżchni wydaliśmy ok 300 000 za metraż 180 metrów.

No to super Ci się udało:) ale mówimy też o wykończeniu? Moja cena wynikała z rozmowy z firmą budowlaną, wiadomo że można trochę zaoszczędzić np. wykonując część prac samemu. Tylko tak sobie myślę, że lepiej założyć więcej i być mile zaskoczonym, a z tego co czytam to wileu budujących w jakimopniu przekraczało budżet

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz myslimy o parterowym do 100 m. kw bez poddasza (80tez wystarczy) , liczę że max 150 tys + działka i uzbrojenie , bez zadnej ekstrawagancji :lol:, zona nie chce pietrowego, chociaz znajomy budowlaniec polecił nam fajny i niedrogi w budowie projekt

 

to jak sobie przemnożysz metraż *2500 zł/m2 (średni standard, żadna chinszczyzna, ale też nie parkiet po 100zł) to będziesz miał orientacyjny koszt budowy (materiały + robocizna)

pozdrawiam

 

Za wiele zeczy nie liczę robocizny, bo tych kosztów nie bedzie: docieplenie, gładzie, malowania, podłogi, cała wykończeniówka, płytki - koszt 0zł :) - tylko materiały

Tak naprawdę robicizna za jaka wybecyluje kasiorkę to stan surowy zamkniety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz myslimy o parterowym do 100 m. kw bez poddasza (80tez wystarczy) , liczę że max 150 tys + działka i uzbrojenie , bez zadnej ekstrawagancji :lol:, zona nie chce pietrowego, chociaz znajomy budowlaniec polecił nam fajny i niedrogi w budowie projekt

 

to jak sobie przemnożysz metraż *2500 zł/m2 (średni standard, żadna chinszczyzna, ale też nie parkiet po 100zł) to będziesz miał orientacyjny koszt budowy (materiały + robocizna)

pozdrawiam

 

Za wiele zeczy nie liczę robocizny, bo tych kosztów nie bedzie: docieplenie, gładzie, malowania, podłogi, cała wykończeniówka, płytki - koszt 0zł :) - tylko materiały

Tak naprawdę robicizna za jaka wybecyluje kasiorkę to stan surowy zamkniety :)

G prawda.

Przepraszam, że się wkurzyłam ale takie ble ble ble

Wybudowałam. Kafelkarz położył mi 3 m2 płytek i gres za 1000 zł.Resztę sami. Miałam robioną kuchnię i szafę. Murarza miałam najtańszego z możliwych, za 16000 mi dom postawił. I za 124 m2 wydałam ponad 300000 bez działki. Powoli dochodzę do 350 000 bo ciągle jeszcze coś robimy. To co, wyrzuciłam tą kasę? Papierosy sobie podpalałam setkami? Nie, poszło w dom. Czasem nawet nie wiem, na co, bo sytuację że miałam 5000 i okazywało się, że właściwie nic nie kupione a forsy nie ma, były nagminne. Ja nie wiem, jak budują ci, co im wychodzi po 2000 zł za metr. Ale sądząc po swojej budowie, gdzie nie ma żadnych wyszukanych rzeczy typu podłogówka czy rekuperator, to muszą mieć po prostu dom z BIEDRONKI :o

A tak na serio na ogół się okazuje, że teść, że szwagier, że hurtownia, że firma i pół rzeczy w koszty jakoś wrzucone. Nie wierzyć w tanie budowanie. Cudów nie ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Mi wyszło trochę poniżej 2000 za metr użytkowej powieżchni wydaliśmy ok 300 000 za metraż 180 metrów.

No to super Ci się udało:) ale mówimy też o wykończeniu? Moja cena wynikała z rozmowy z firmą budowlaną, wiadomo że można trochę zaoszczędzić np. wykonując część prac samemu. Tylko tak sobie myślę, że lepiej założyć więcej i być mile zaskoczonym, a z tego co czytam to wileu budujących w jakimopniu przekraczało budżet

Pozdrawiam

Parter mamy wykończony i schody na poddasze też zostało położenie paneli i malowanie na gorze oraz górna łazienka więc myślę że w 30 000 się zmieścimy. Oczywiście mamtanie drzwi wewnętrzne, kuchnę od stolarza a nie z salonu kuchni, na kominku mało kamienia, ceramikę w łazience cersanitu a nie v&b. itd. Staraliśmy pożądnie zrobić wszystko co za 10 lat nie będzie do remontu, a wiadomo że łazienke, kuchnię i meble się wymienia. I uważam że to co mam jest ładne i dobrze się czuję mieszkając w swoim domu a to najważniejsze.Cała budowa to sa kompromisy wszytsko zależy ile mamy pieniędzy i jak szybko chcemy się wprowadzić. Znam ludzi którzy całe życie składali pieniądze na pożądny dom i w wieku 55 lat się wprowadzili, całe życie praktycznie mieskzali w ciasnym mieszkaniu w bloku. Ja wolę w wieku 27 lat mieszkać w domu kosztem bardzo drogiego wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Mi wyszło trochę poniżej 2000 za metr użytkowej powieżchni wydaliśmy ok 300 000 za metraż 180 metrów.

No to super Ci się udało:) ale mówimy też o wykończeniu? Moja cena wynikała z rozmowy z firmą budowlaną, wiadomo że można trochę zaoszczędzić np. wykonując część prac samemu. Tylko tak sobie myślę, że lepiej założyć więcej i być mile zaskoczonym, a z tego co czytam to wileu budujących w jakimopniu przekraczało budżet

Pozdrawiam

Parter mamy wykończony i schody na poddasze też zostało położenie paneli i malowanie na gorze oraz górna łazienka więc myślę że w 30 000 się zmieścimy. Oczywiście mamtanie drzwi wewnętrzne, kuchnę od stolarza a nie z salonu kuchni, na kominku mało kamienia, ceramikę w łazience cersanitu a nie v&b. itd. Staraliśmy pożądnie zrobić wszystko co za 10 lat nie będzie do remontu, a wiadomo że łazienke, kuchnię i meble się wymienia. I uważam że to co mam jest ładne i dobrze się czuję mieszkając w swoim domu a to najważniejsze.Cała budowa to sa kompromisy wszytsko zależy ile mamy pieniędzy i jak szybko chcemy się wprowadzić. Znam ludzi którzy całe życie składali pieniądze na pożądny dom i w wieku 55 lat się wprowadzili, całe życie praktycznie mieskzali w ciasnym mieszkaniu w bloku. Ja wolę w wieku 27 lat mieszkać w domu kosztem bardzo drogiego wykończenia.

 

Jest tylko małe ale czym dom jest większy tym średnio 1m2 wychodzi taniej , bo pewne koszty stałe rozkładają się na większy metraż .

 

Podobmo są tacy co dudują dom za 100 tyś , ale ja sobie tego nie wyobrażam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam ostatnio na działce pełna nadziei, że wkrótce rozpoczniemy budowę, a tam w miejscu,gdzie zdążyliśmy zebrać humus powstało jezioro :( Ponoć taki urok Rąbienia, że generalnie jest tam mokro

normalka Dorota już od miesiąca amfibią do domu dojeżdża

http://forum.muratordom.pl/post3154288.htm#3154288

a ja wczoraj robiłem trawnik w promocyjnej cenie 50zł/h minikoparką bo wszędzie roztopy i nawet koparki grzęzną, a tylko do mnie mogli wjechać bez przeszkód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz myslimy o parterowym do 100 m. kw bez poddasza (80tez wystarczy) , liczę że max 150 tys + działka i uzbrojenie , bez zadnej ekstrawagancji :lol:, zona nie chce pietrowego, chociaz znajomy budowlaniec polecił nam fajny i niedrogi w budowie projekt

 

to jak sobie przemnożysz metraż *2500 zł/m2 (średni standard, żadna chinszczyzna, ale też nie parkiet po 100zł) to będziesz miał orientacyjny koszt budowy (materiały + robocizna)

pozdrawiam

Niekoniecznie. Mi wyszło trochę poniżej 2000 za metr użytkowej powieżchni wydaliśmy ok 300 000 za metraż 180 metrów. Co prawda bez kostki ogrodzenia to zostawiliśmy na przyszłe lata. Ja budowałam w czasach gdzie sztuka porotermu z trudem zdobyta kosztowała powyżej 10 zł i tynki 25 zł z materiałem a teraz w bramie zostawiają ulotki że zrobią za 18 zł. Przy dużym kombinowaniu i silnym trzymaniu portfela w kieszeni (robione wszytko według wcześniej ustalonego planu może się udać) Najbardziej zdradliwe jest "zrobię drożej będzie lepiej i na dłużej a w sumie to nie duża różnica" może i prawda ale wtedy kosztorysy ida w łeb.

 

Widze że 150 tysiaczków za dom 80, no max 100m parterowy sa realne do osiagniecia (bez działki, ogrodzenia i przyłączy) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...