Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

My też jesteśmy a propos kostki po "ocenie" przez jednego człowieka, mamy umówione jeszcze 3 ludzi na ocenę ...

Tylko najpierw trzeba chyba zrobić elewację, co ?

Jak robiłyście : mruva i EZS, macie już elewacje zrobione, czy robicie po kostce ?

Podobno się paprze i warto kostkę robić po elewacji docelowej ... ?

 

pozdrawiam, majki

 

Warto zrobić kostkę po elewacji, bo się paprze :) Ale jeśli zabezpieczysz kostkę przed robieniem elewacji i przypilnujesz ekipę też powinno być dobrze. Jeśli planujesz elewację jeszcze w tym roku to ja bym zaczekała, następne roztopy mam nadzieję, że dopiero jesienią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeżeli podoba Ci się mój ogród to zapraszam na małą wizytę do siebie. Możesz też zobaczyć w mojej galerii dokonania tego ogrodnika i jego ludzi.

 

http://www.muratordom.pl/galeria_ogrod_i_otoczenie.htm?akcja=pokaz_galerie&galeria=1328

 

Namiary wyślę na priv. Ja jestem z mojego ogrodnika b.zadowolony. Teraz po kilku latach zrozumiałem za co on wziął wtedy kasę. Pzdr.

 

Poprosze o te namiary.

Ogród bardzo ładny :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod pytanie - też się rozglądam, tylko nie koniecznie z wykonawstwem i najlepiej nie za drogo...:oops: myślę nawet nie tyle o projekcie, jak o koncepcji.

 

 

 

A ten ogrodnik jakieś koncepcje, projekty też robi?

 

 

U mnie robił wszystko, tzn. dobrał rośliny do naszego projektu, wykonał wszystkie prace ziemne, w tym też wymianę wierzchniej warstwy ziemi, założył trawniki, rabaty, klomby itp. Nie robił tylko nawodnienia. Ale najważniejsze to doradził jakie dobrać rośliny i w jakich grupach i sąsiedztwach je sadzić, co dopiero teraz dla nas laików widać po kilku latach. Przed chwilą z nim rozmawiałem i mam odpowiedż na Twoje pytanie: realizuje każde zlecenie, w tym też same tylko doradztwo lub projekt, nawet wstępny. Ze swego doświadczenia radzi jak najszybciej mieć plan ogrodu lub chociaż jego koncepcję, nawet w chwili rozpoczynania budowy. Uchroni to ziemię przed dewastacją Fachowców Budowlańców i pozwoli kupić mniejsze rośliny, przynajmniej te najważniejsze. Mniejsze a więc tańsze. Czas zrobi resztę. Pzdr.

Edytowane przez rosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie robił wszystko, tzn. dobrał rośliny do naszego projektu, wykonał wszystkie prace ziemne, w tym też wymianę wierzchniej warstwy ziemi, założył trawniki, rabaty, klomby itp. Nie robił tylko nawodnienia. Ale najważniejsze to doradził jakie dobrać rośliny i w jakich grupach i sąsiedztwach je sadzić, co dopiero teraz dla nas laików widać po kilku latach. Przed chwilą z nim rozmawiałem i mam odpowiedż na Twoje pytanie: realizuje każde zlecenie, w tym też same tylko doradztwo lub projekt, nawet wstępny. Ze swego doświadczenia radzi jak najszybciej mieć plan ogrodu lub chociaż jego koncepcję, nawet w chwili rozpoczynania budowy. Uchroni to ziemię przed dewastacją Fachowców Budowlańców i pozwoli kupić mniejsze rośliny, przynajmniej te najważniejsze. Mniejsze a więc tańsze. Czas zrobi resztę. Pzdr.

 

Brzmi zachęcająco... :yes:

A nie orientujesz się ile by wziął za doradztwo i ew. koncepcję? Nie za bardzo mogę poszaleć...

Namiar poproszę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dopiero dziś ale nie było mnie w pobliżu.

 

EZS - dzięki za namiar

 

Majki - mam zrobioną elewację.

 

Rosa - również poproszę o namiar na człowieka od ogrodu na PW lub [email protected]

 

Milek - tak mam tą oczyszczalnię, montowała ta firma razem z ekspertem z Warszawskiej centrali

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mruva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Milek - tak mam tą oczyszczalnię, montowała ta firma razem z ekspertem z Warszawskiej centrali

 

Pozdrawiam

 

 

 

O, fajnie - bo mamy ją w planach (na razie na papierze...) :yes:

 

I właśnie z tą firmą rozmawialiśmy. Mogę na tego maila powyżej (chyba, ze na priv się uda), bo mam jeszcze kilka pytań, a nie chcę tutaj truć? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello:) Jeżeli chodzi o przeprowadzki... Polanka 600 zł za 20 km???!!! MASAKRA!!!! My za przeprowadzkę na odcinku 220km z Bydgoszczy do Łodzi zapłaciliśmy 500 zł... Mała różnica:)

Mam pytanie do szanownych forumowiczów dot. kosztów (szacunkowych) poszczególnych instalacji:

- ogrzewanie + ciepła woda (z kominkiem z płaszczem wodnym i solary: ogrzewanie piec gazowy kondensacyjny)

- wod.-kan. (POŚ)

- elektryczna

 

No i kolejne zagadnienie: na jaką głębokośc zebrac humus?

 

Pozdro 4 all z rejonu Poddębic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romin:) No moze i drogo ale nie chciało mi się szukać ;-)) W tej cenie było opakowanie wszystkiego folią strecz, zniesienie, dowóz, wniesienie, rozfoliowanie i ustawienie w pokojach wg mojego życzenia.... Na ciuchy wiszące na wieszakach dawali specjalny karton z pałąkiem gdzie można było to wszystko powiesić takze wygoda ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...