Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy serdecznie Z-35:) Lutomiersk to po drodze na nasze ranczo w kierunku Dalikowa. My juz prawie zaczęliśmy:)

 

Również pozdrawiam i wszystkim, którzy mają chociaż wykop pod fundament szczerze i bez skrępowania ZAZDROSZCZĘ! Gdyby się tak teleportować do już wybudowanego i wykończonego domu. Marzenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z-35 spokojnie, Teleportacja do gotowego to nie było by to samo co budowac etapami (oczywiscie byle nie było zbyt ciężko) Po teleportacji nie było by tej satysfakcji (ale zmęczenia też nie) ;)

Ja właśnie mogę sie pochwalić że sam z ojcem zakończyliśmy etap wylania ławy fundamentowej pod dom. :) nie było lekko zwłaszcza że cały wykop robiliśmy sami łopatami :) później szalunek, zbrojenie (myślałem że mi ręce odpadną od wiązania) noi na koniec zalanie już z gruchy.

satysfakcja gwarantowana i parę kilo mniej ;)

 

teraz czekam na bloczki betonowe noi zastanawiam sie nad styropianem na ściane fundamentową czy 6 cm czy moze 8 cm i czy zwykły fasadowy będzie dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad styropianem na ściane fundamentową czy 6 cm czy moze 8 cm i czy zwykły fasadowy będzie dobry

Ja mam 10 twardego. Ile chcesz dać na ścianę? Będziesz kładł kamień na cokół? Wiesz, od grubości tu i tu zależy też potem występ nad cokołem.

Ja mam 10 ma dole i 15 na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby nie przynudzać. To podoba mi się ten projekt.mimo iż niemam jeszcze warunków, co sądzicie o kosztach budowy. na ile są realne te które podają. napewno nie będę budował od A do Z jedną firmą. http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/lira/

Jak na tą powierzchnię, to bardzo ładnie upakowany, rzekłabym, że ma wszystko, co jest potrzebne. )Oczywiście oprócz garażu. Mankamentem jest wykusz z balkonikiem na górze. Masz pół na pół szans, że ci schrzanią izolację i będą problemy. Ale za to ładnie wygląda. Coś za coś.

Co do kosztów- zobacz sobie mój dziennik, tak ze 3-4 od końca wpis to moje koszty. Domek baaardzo podobny, może z 15 m2 większy. Duuużo pracy własnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby nie przynudzać. To podoba mi się ten projekt.mimo iż niemam jeszcze warunków, co sądzicie o kosztach budowy. na ile są realne te które podają. napewno nie będę budował od A do Z jedną firmą. http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/lira/

 

DOmek fajny ale tak jak pisała EZS wykusz to jeden wielki problem - wiem bo mam, wilgoć wchodzi od spodu nie wiem czemu izolacje sprawdzaliśmy przy budowie było ok. Jest to jedyne miejsce w domu gdzie cos jest zawilgocone :( teraz zastanawiamy się jak to osuszyc i dobrze zaizolować. Drugi raz bym nie robiła. Druga sprawa to pokój na dole 8 m2 hmm troche mały dla mnie 11 to minimum. To samo tyczy się poddasza 10m2 powiezchni użytkowej 12m2 powieżchni podłogi to jest najmniejszy jaki sobie wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu;)

Działka totalnie zarośnięta. Czeka mnie oprócz częściowej wycinki wykoszenie niższych chaszczy, w tym dzikich jeżyn :roll:. Zastanawiam się nad pożyczeniem kosy, a to co zostanie potraktować roundupem jak odrośnie zielone. Jak padnie zaorać i wyrównać. Taki mi plan kiełkuje :cool:

A jak wyjdzie się okaże...

 

To bardzo dobry plan, pod warunkiem, że sąsiednie działki są już zagospodarowane. My już oraliśmy i 2 razy roundapowaliśmy naszą działkę, no niestety w tym roku deszczyk chojnie padał i chwaściska zdążyły na ponad pół metra wyskoczyć. Małż potraktował już całość roundapem będąc przy okazji honorowym dawcą krwi- komary chyba z litr mu upuściły- wygląda tragi-komicznie. Teraz Pan Bronka, ale z własnej wsi, nie Majkowy ;) i jak zacznie odrastać to znowy oprysk, no a potem to robótki ręczne...

 

zakładał ktoś z was samodzielnie siatkę przeciwko kretom i nawodnienie trawnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry plan, pod warunkiem, że sąsiednie działki są już zagospodarowane. My już oraliśmy i 2 razy roundapowaliśmy naszą działkę, no niestety w tym roku deszczyk chojnie padał i chwaściska zdążyły na ponad pół metra wyskoczyć. Małż potraktował już całość roundapem będąc przy okazji honorowym dawcą krwi- komary chyba z litr mu upuściły- wygląda tragi-komicznie. Teraz Pan Bronka, ale z własnej wsi, nie Majkowy ;) i jak zacznie odrastać to znowy oprysk, no a potem to robótki ręczne...

 

zakładał ktoś z was samodzielnie siatkę przeciwko kretom i nawodnienie trawnika??

 

Jak znam sąsiada, wystarczy że dam hasło - rzuci się do podobnych prac. Usiedzieć nie może już spokojnie, a ja go lekko przystopowałam ;)

Zresztą to u mnie jest dżungla ;) - u niego jest lepiej...

Po drugiej stronie zboże ;)

 

Zerknij do dziennika kropkq - dawała taką siatkę, są fotki z układania na str. 5 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heejoo,

Dobrze mi robi zaglądanie tu, choć u nas nie za wiele się ostatnio dzieje. (Niespodziewane wydatki troszkę zatrzymały nas)

 

Może ktoś z Was wie, w którym banku najlepsze warunki na kredyt konsolidacyjny teraz są. Potrzebne będą dodatkowe środki. Jak coś wiecie, to szepnijcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tych którzy oglądali mój dziennik, komentowali go i dopingowali mi w trakcie budowania.

Minoł prawie rok od ostatniego wpisu, przepraszam wszystkich którzy pisali komentarze i wiadomosci, za to ze nie otrzymali odpowiedzi. Z pewnych względów nie mogłem (a moze nawet nie chciałem) udzielać sie tutaj. Mam nadzieje ze mi wybaczycie. Jakiś czas temu postanowiłem wznowić swoją obecność wsród Was, ale dzisiaj umożliwił mi to ODBIÓR TECHNICZNY BUDYNKU ;-) - choć prędko w nim nie zamieszkam ;-(.

Postaram sie wszystko wyjaśnić uzupełniając mój dziennik (a działo sie wiele) i nadrobić wszelkie zaległości na tym jakże "pięknym, nowym i niezrozumiałym" forum.

 

P.S. Majki, pewnie bede potrzebował Twojej pomocy tak jak na początku budowy na FM, nic tu nie widze ;-O, no i Tobie tez sie nalęzą przeprosiny, mam nadzieje ze mi wybaczysz ;-)

Edytowane przez adamgrazia
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tych którzy oglądali mój dziennik, komentowali go i dopingowali mi w trakcie budowania.

Minoł prawie rok od ostatniego wpisu, przepraszam wszystkich którzy pisali komentarze i wiadomosci, za to ze nie otrzymali odpowiedzi. Z pewnych względów nie mogłem (a moze nawet nie chciałem) udzielać sie tutaj. Mam nadzieje ze mi wybaczycie. Jakiś czas temu postanowiłem wznowić swoją obecność wsród Was, ale dzisiaj umożliwił mi to ODBIÓR TECHNICZNY BUDYNKU ;-) - choć prędko w nim nie zamieszkam ;-(.

Postaram sie wszystko wyjaśnić uzupełniając mój dziennik (a działo sie wiele) i nadrobić wszelkie zaległości na tym jakże "pięknym, nowym i niezrozumiałym" forum.

 

P.S. Majki, pewnie bede potrzebował Twojej pomocy tak jak na początku budowy na FM, nic tu nie widze ;-O, no i Tobie tez sie nalęzą przeprosiny, mam nadzieje ze mi wybaczysz ;-)

 

OJEZUSIENAZAREŃSKI !!! Adam! wrócił :) cześć sąsiad :D

 

GRATULEJSZYN odbioru i w ogóle powrotu na fm. Zaglądałam do Ciebie do dziennika co jakiś czas i powoli traciłam nadzieję, a tu taka niespodzianka.

 

Welcome back :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=olgusieniunieczka;4160231

zakładał ktoś z was samodzielnie siatkę przeciwko kretom i nawodnienie trawnika??

 

Sam robiłem nawadnianie trawnika. Znajomy wyposażył mnie jedynie w osprzęt (węże, zraszacze, sterownik, zawory) a resztę zrobiłem sam. Żadna filozofia. Jedyne na co warto zwrócić uwagę to mądre rozlokowanie zraszaczy, tak aby pokryły całą działkę. A teraz zamiast stać z polewaczką siedzę i patrzę jak trawka rośnie ;-) Koszty na trawnik o pow. ok 500m2 to ok 3200 zł za materiały.

 

Pozdrawiam!

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tych którzy oglądali mój dziennik, komentowali go i dopingowali mi w trakcie budowania.

Minoł prawie rok od ostatniego wpisu, przepraszam wszystkich którzy pisali komentarze i wiadomosci, za to ze nie otrzymali odpowiedzi. Z pewnych względów nie mogłem (a moze nawet nie chciałem) udzielać sie tutaj. Mam nadzieje ze mi wybaczycie. Jakiś czas temu postanowiłem wznowić swoją obecność wsród Was, ale dzisiaj umożliwił mi to ODBIÓR TECHNICZNY BUDYNKU ;-) - choć prędko w nim nie zamieszkam ;-(.

Postaram sie wszystko wyjaśnić uzupełniając mój dziennik (a działo sie wiele) i nadrobić wszelkie zaległości na tym jakże "pięknym, nowym i niezrozumiałym" forum.

 

P.S. Majki, pewnie bede potrzebował Twojej pomocy tak jak na początku budowy na FM, nic tu nie widze ;-O, no i Tobie tez sie nalęzą przeprosiny, mam nadzieje ze mi wybaczysz ;-)

 

No witam :) !!!!!!!

 

Wiesz, nie wiem czy pomogę, bo ja FM tez już nie ogarniam :(

A wybaczyć, wybaczam ... ale ziemi juz nie ma ... ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 10 twardego. Ile chcesz dać na ścianę? Będziesz kładł kamień na cokół? Wiesz, od grubości tu i tu zależy też potem występ nad cokołem.

Ja mam 10 ma dole i 15 na górze.

 

EZS co do tego co będe kładł to jeszcze nie wiem, ale na ścianę będe miał styropian grubiści między 12-15 cm

natomiast co do styropianu fund. to myślałem o 6-8 cm (czy to starczy) skoro nie mam piwnicy?

 

 

 

Ktos pisał że chce u siebie wykarczować działke... nie wycinaj wszystkiego, ja tak zrobiłem i terasz szukam kawałka cienia w upalne dni ;)

tzn na ponad 100 drzew zostawiłem 3, ale tak usytuowane że cień dają mi po 20 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...