Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... a jeszcze robiłem rozpoznanie odnośnie kolektorów... dostałem oferte z Wielunia (całkiem całkiem), ale zaproponowali też alternatywę w postaci pompy powietrznej do ogrzewania wody. Owa pompa zintegrowana jest ze zbiornikiem na ciepła wodę - całośc o srednicy 60cm a wysokosc 180, montowana w kotłownii w przeciwienstwie do kolektorów nie ma potrzeby przechodzenia z instalacja przez pokrycie dachu, temp. wody daje do 60 C a koszty takie same jak w przypadku kolektorów słonecznych. Dobre to Waszym zdaniem??? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mi się podoba. A skąd masz tę informację? Czy widziałeś jak wygląda na żywo? Ja co prawda przymierzam się do tej mniejszej wersji, chociaż wiem że i jedna i druga jest bardzo droga...

Lawenda była jednym z wieeeelu projektów, które nam się podobały:D

Nie wybrałam się tam w końcu, ale mój M. był i widział:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie.:welcome: Jestem "szcześliwą" posiadaczka małego domku w stanie deweloperskim. Mam milion rzeczy do zrobienia i poprawienia:(

Szukam rozpaczliwie dobrej ekipy od wykończeniówki( głądzie, terakota, glazura, deska barlinecka, malowanie itd, itp) Gdzie jest ta tabilca ogłoszeń? Nie mogę znaleźć( jestem tu nowa). Kogo możecie polecić? W miarę też w "ludzkich" cenach:rolleyes:

Będe też szukać niebawem ( jak tylko znajde ekipę z waszą pomocą-mam nadzieję):):

- kogoś od schodów (obłozenia)

- kogoś od kominków

- kamieniarza

- drzwi wewnęttrzne

- osprzęt elektryczny

Błaaaaagam pomóżcie!!!! Odwdzięczę się jak tylko bedę mogła:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz link http://forum.muratordom.pl/showthread.php?87308-GRUPA-ŁÓDZKA-POLECANE-USŁUGI-I-PRODUKTY

a szukać możesz w grupach budujących na samym szcycie :)

elektryk tam jest, kominki też. Więcej nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a jeszcze robiłem rozpoznanie odnośnie kolektorów... dostałem oferte z Wielunia (całkiem całkiem), ale zaproponowali też alternatywę w postaci pompy powietrznej do ogrzewania wody. Owa pompa zintegrowana jest ze zbiornikiem na ciepła wodę - całośc o srednicy 60cm a wysokosc 180, montowana w kotłownii w przeciwienstwie do kolektorów nie ma potrzeby przechodzenia z instalacja przez pokrycie dachu, temp. wody daje do 60 C a koszty takie same jak w przypadku kolektorów słonecznych. Dobre to Waszym zdaniem??? :)

 

Też myślałem wcześniej o kolektorach, ale ostatecznie zdecydowałem się na pompę ciepła o której piszesz. Zakupiłem już takie cudo, stoi sobie w pomieszczeniu gospodarczym. Prądu zżera tyle co lodówka (podobna zasada działania) a woda podgrzana do 60 st (ja mam ustawione na razie 50 st). Zbiornik w środku na 300l, więc nie powinno zabraknąc dla nikogo do kąpania. Na razie nie widzę minusów, ale zaznaczam, że jeszcze tam nie mieszkam. Producent to Stiebel.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy yaka pompa działa na zasadzie odwróconej lodówki? Jeżeli tak, to ziębi pomieszczenie a podgrzewa wodę. Jeżeli pomieszczenie gospodarcze jest oddzielone od domu i, najlepiej, mieogrzewane, to OK. Jeżeli jest częścią domu, to wychładza dom i wtedy żaden biznes, ciepło i tak trzeba dostarczyć przez CO. Choć latem może być użyteczne takie chłodzenie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję w Łodzi lub okolicach (Pabianice, Aleksandrów itp.) sprawdzonej hurtowni z materiałami hydraulicznymi w dobrej cenie. Muszę kupić rurki i kształtki PCV do kanalizacji w stanie "0" budynku.

Czy możecie coś polecić?

 

sailor_man

 

Za Łaskiem w stronę Zduńskiej po prawej stronie za wsią Orchów jest hurtownia z mat. hydraulicznymi co własnie szukasz. Hurtownia patronacka Instal-Plastu z Łasku. Bardzo dobre produkty. My akurat tam kupowaliśmy wszystko do drenażu, ale wiem, że mają wszystkie rury.

Nam hydraulik robił hydraulikę "0" i sam kupował wszystko ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawenda była jednym z wieeeelu projektów, które nam się podobały:D

Nie wybrałam się tam w końcu, ale mój M. był i widział:)

 

No i co powiedział o niej ciekawego? Podobała mu się? My jeszcze co prawda mam chwile żeby poszukiwać projektów, ale lawenda jest numerem jeden :-) Na razie obmyślamy plan ogrodzenia, oraz czy zaryzykować i zasypać rów, który niestety jest w dolinie rzeki i za bardzo nie mogę, czy odpuścić sobie i zmniejszyć o kilka metrów kw. działkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję w Łodzi lub okolicach (Pabianice, Aleksandrów itp.) sprawdzonej hurtowni z materiałami hydraulicznymi w dobrej cenie. Muszę kupić rurki i kształtki PCV do kanalizacji w stanie "0" budynku.

Czy możecie coś polecić?

 

sailor_man

 

Na pewno jest w Pabianicach, przy przelotówce prowadzącej z Ksawerowa do Łasku kilka skrzyżowań za Philipsem po lewej stronie jadąc w stronę Łasku bodajże "Janczes", niektóre produkty taniej niż w Orchowie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre

mam od nich tondach w bardzo dobrej cenie, trzymali mia na składzie przez rok!

Miałam dobrego dekarza

Myślę, że się nie zmienili

 

choć Kropi narzekał, że mu dali dachówkę w 2 odcieniach, ale w końcu wymienili. No i jakby miał lepszego dekarza, to by wymieszał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*

Witam,

Jestem tu po raz pierwszy i nie wiem jeszcze, jak się poruszać po Forum, dlatego przepraszam, jeśli piszę w nieodpowiednim miejscu. W trakcie mojej budowy zetknąłem się z trudnym do "ugryzienia" problemem znalezienia niedrogiej firmy wykonującej doziemne i wewnętrzne instalacje gazowe w rejonie Pabianice - Konstantynów - Łódź. Do tej pory albo znalazłem instalatorów b. zajętych (nie mają czasu) albo bardzo drogich. Czy ktoś mógłby polecić taką firmę/osobę z tego rejonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłaś u nich, czy wysłałaś przez internet?

 

Osobiście byłam, a potem jeszcze rzuty internetem słałam. Ale ja malutki daszek mam, może im się nie opłacało, a może poprostu zapomnieli i gdybym się przypomniała to byłoby git. Bo pan dekarz z APK przysłał mi wycenę robocizny.

 

 

A i odszczekuję wszystko co psioczyłam na gazownię, dostaliśmy w-ki. A to oznacza koniec problemów i kombinowania z ogrzewaniem :) Uf, będzie jednak tanie grzanie w domu ;)

Edytowane przez olgusieniunieczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tu po raz pierwszy i nie wiem jeszcze, jak się poruszać po Forum, dlatego przepraszam, jeśli piszę w nieodpowiednim miejscu. W trakcie mojej budowy zetknąłem się z trudnym do "ugryzienia" problemem znalezienia niedrogiej firmy wykonującej doziemne i wewnętrzne instalacje gazowe w rejonie Pabianice - Konstantynów - Łódź. Do tej pory albo znalazłem instalatorów b. zajętych (nie mają czasu) albo bardzo drogich. Czy ktoś mógłby polecić taką firmę/osobę z tego rejonu?

dobrze trafiłeś, ale mój gazownik miał jeden makament. Kompletny brak znajomości w gazowni i, co sie z tym wiąże - bezradność papierologiczną. Jeżeli to ci nie przeszkadza, bo ci np na czasie nie zależy tzn na czasie podłączenia gazu a nie budowy przyłącza, bo to robi szybko, tylko potem mu utyka, to ci go dam. Ale wieczorem, bo namiary mam w domu. A w miedzyczasie poczytaj łódką tablicę ogłoszeń, do której link masz na poprzedniej stronie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam o problemach z firmą Budvar ze Rzgowskiej. Wymiana uszczelki trwała ponad miesiąc, a później jak się okazało okno było źle zamontowane i strzeliła szyba. Oczywiście w trakcie rozpatrywania obu spraw u jednej osoby nie można się było doprosić o kontakt telefoniczny czy e-mail. Osobiście korzytałam z abatexu, ale również nie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...