Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A Bogus i spolka? Zajeci? Namiary na tablicy byly?

Bogus 604758-675

pozdrawiam

 

Boguś ... robił u nas wylewki, ale .... no właśnie ..... jednak polecane przez niego tylko przykrycie, nie sprawdziło się ... wyschły za szybko i nie są aż tak mocne w całej strukturze jak powinny być ...

Ale zrobione równo i pęknięć za dużo też nie było ...

Więc tak pół na pół ... Trzeba być czujnym po prostu ... ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś byłam wezwana do Skarbowego .. pojechałam z duszą na ramieniu (jak to do Skarbowego)... A tu sie okazało, ze w kilku miejscach musiałam nanieść korektę w zerstawieniu faktur do zwrotu kaski... Napodpisywałam sie jak diabli i okazało się, że obcięli mi całe 90 zł :)

 

a ja myślałem że Was urzędników to do skarbówki nie wzywają :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie podzielić się sowimi doświadczeniami ile wyszło Wam gwoździ na etapie SSO bez więźby i dachu?

 

U mnie murarz zawołał 55kg (3cale - 30kg, 4cale 10kg, 5cali 15kg):

- fundamenty lane do ziemi (bez szalowania)

- schody betonowe szalowane

- strop monolityczny szalowany

- budynek 10x13.5m

 

Wydaje mi się że trochę dużo. Co sądzicie?

 

sailor_man

Edytowane przez sailor_man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie podzielić się sowimi doświadczeniami ile wyszło Wam gwoździ na etapie SSO bez więźby i dachu?

 

U mnie murarz zawołał 55kg (3cale - 30kg, 4cale 10kg, 5cali 15kg):

- fundamenty lane do ziemi (bez szalowania)

- schody betonowe szalowane

- strop monolityczny szalowan

 

Wydaje mi się że trochę dużo. Co sądzicie?

 

sailor_man

 

no coż u mnie ilości 10 razy mniejsze majster prosił 2 kg 3 kg etc ale kupowałem w paczkach po 5 kg razem ca 20 kg wszytkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie podzielić się sowimi doświadczeniami ile wyszło Wam gwoździ na etapie SSO bez więźby i dachu?

 

Dość sporo, u mnie na etapie do dachu poszło 5 kg gwoździ i jakieś 15-20 kg śrubek czarnych. Teraz na etapie więźby i dachu z pełnym deskowaniem zakupiono 50 kg gwoździ i zostało jakieś 5-10 kg ... ale może moi bili oszczędnie ...

Kwestie rozliczeniowe z wykonawcą zawsze są jednak chyba dość trudne. Nasz dziś np. powiedział, że położenie XPS'a na fundament od zewnątrz to już poza zakresem bo to elewacja :-) ... rozbawił mnie tym mocno i po krótkiej wymianie zdań doszliśmy do porozumienia, że jednak jest to w zakresie :-), ale niestety chyba prawie każdy wykonawca chce jak najwięcej wyciągnąć z inwestora ...

 

Dzień dzisiejszy przyniósł nam dość kiepską wiadomość - włamano się do naszego domku działkowego i ukradli nam kosiarkę i nówke taczkę nawet jeszcze nie odfoliowaną bo nie było kiedy... banda sk@#$#@$ no normalnie szkoda gadać ...

 

Tak więc drodzy forumowicze, jak by ktoś się natknął na używaną kosiarkę (Partner'a 4,5 KM silniczek B&S w kolorze czarnym bez kosza) to dajcie znać bo to będzie moja :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie podzielić się sowimi doświadczeniami ile wyszło Wam gwoździ na etapie SSO bez więźby i dachu?

 

U mnie murarz zawołał 55kg (3cale - 30kg, 4cale 10kg, 5cali 15kg):

- fundamenty lane do ziemi (bez szalowania)

- schody betonowe szalowane

- strop monolityczny szalowany

 

Wydaje mi się że trochę dużo. Co sądzicie?

 

sailor_man

 

:) he, he, początkowo myślałam, że sobie jaja robisz i, że jest to pastisz popularnych na fm mniej lub bardziej przemyślanych sondaży, he, he.

 

Swoją drogą to niezłe pytanie na sondaż :D

 

Ale jak sobie przeliczyłam Twoje pytanie na złotówki, to wyszło mi z sensem :) u nas też ok 20kg wyszło.

Może masz olbrzymi bardzo skomplikowany dom albo majster nie żałuje gwoździ albo zaraz po twojej budowie wchodzi do szwagra i gwożdzi potrzebuje...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...