Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nigdy nie widziałem tynków C-W robionych w ostatnim czasie z jakimś tam zacieraniem itd. i nie wiem czy na to trzeba będzie kłaść gładź czy można spokojnie malować.

 

Trzeba wyraźnie powiedzieć firmie, że z zacieraniem pod farbę (filcowanie się to nazywa). Wtedy zrobią tak, że można malować, ale kosztuje też odpowiednio drożej i dodatkowy drobny piach im trzeba kupić. . No i nie jest tak gładkie, jak gładź ale prawie, zależy co kto lubi. Ja niestety nie wiedziałam o tej opcji, zrobili normalnie i gładzie były konieczne. A że kładł sam małż i był leniwy, to kładł finish z pudełka (bez szlifowania) i wyszło duuużo drożej, niż by to zacieranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No tak człowiek już tyle razy się przekonał, że nie da się tanio ... :-), ale zawsze szuka jakichś udziwnień co by się jednak taniej dało. Faktycznie majki masz rację w pomieszczeniach gdzie będzie płyta karton-gips będzie strasznie widać różnicę. Dobrze, że jest forum ... :-)

 

Dzięki za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z zakupem finalnego drewnianego domu narzędziowego, sprzedaję nasz "blaszak"

 

http://allegro.pl/item1181088958_garaz_blaszany_blaszak_domek_narzedziowy_2x3.html

 

wymiary 2 x 3 m

 

stan idealny.

 

Do obejrzenia w Ciężkowie

zdjęcia wkrótce

Edytowane przez AGP-ON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z zakupem finalnego drewnianego domu narzędziowego, sprzedaję nasz "blaszak"

 

http://allegro.pl/item1181088958_garaz_blaszany_blaszak_domek_narzedziowy_2x3.html

 

wymiary 2 x 3 m

 

stan idealny.

 

Do obejrzenia w Ciężkowie

zdjęcia wkrótce

 

A oto zdjęcia:

http://lh6.ggpht.com/_Wh2D7U9e_pU/TGJLGArrl5I/AAAAAAAAA6k/nrYdtra8lnI/garaz1.jpg

 

http://lh4.ggpht.com/_Wh2D7U9e_pU/TGJLGkc3RSI/AAAAAAAAA6o/akKMVAKer8Q/garaz2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie gdzie w okolicach Aleksandrowa/Rąbienia/Konstantynowa są jakieś nadwyżki ziemi (może jakieś roboty drogowe)?

Potrzebuję ok. 200ton do podniesienia terenu działki na Rąbieniu AB.

 

Doradźcie proszę, jak Wy radziliście sobie z niskim terenem, skąd braliście ziemię?

 

 

sailor_man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

na ostatnich targach Interbud rozmawiałem z co najmiej trzema firmami montującymi bramy Hormann'a. Odnalazłem tylko jedną wizytówkę. Podpowiedzcie, gdzie w Łodzi (a może firma spoza regionu?) sprzedają te systemy w rozsądnych cenach wraz z montażem.

 

Dziękuję,

Michał

 

Ha! Mam ten sam problem :) W salonach okiennych w których byłam, mają krispola, albo Wiśniowskiego. Hormanna znalazłam jednego w Zgierzu, a drugiego na Wólczańskiej na przeciwko Górniaka (wjazd w bramę tuż za/przed pasami). Ale uwaga pracują do 16! Myślałam, ze takie rzeczy tylko jeszcze w urzędach państwowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Mam ten sam problem :) W salonach okiennych w których byłam, mają krispola, albo Wiśniowskiego. Hormanna znalazłam jednego w Zgierzu, a drugiego na Wólczańskiej na przeciwko Górniaka (wjazd w bramę tuż za/przed pasami). Ale uwaga pracują do 16! Myślałam, ze takie rzeczy tylko jeszcze w urzędach państwowych :D

 

Witajcie Hormanna maja:

al. Wlókniarzy tuż przed makro (ze wstępnych rozmów polecam bardziej... konkretni i rzeczowi) , wólczańska na przeciwko górniaka ( tu raczej potraktowano na s jak za PRL-u ) jeszcze rzekomo mają w łagiwenikach tuż przy wjeździe na trasę Zgierz - Stryków ( tu Pan powiedział że nie ma aktualnego cennika hormanna i że zadzwoni - 3 tyg nie zadzwonił)

Edytowane przez Grekier
dopisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Hormanna maja:

al. Wlókniarzy tuż przed makro (ze wstępnych rozmów polecam bardziej... konkretni i rzeczowi) , wólczańska na przeciwko górniaka ( tu raczej potraktowano na s jak za PRL-u ) jeszcze rzekomo mają w łagiwenikach tuż przy wjeździe na trasę Zgierz - Stryków ( tu Pan powiedział że nie ma aktualnego cennika hormanna i że zadzwoni - 3 tyg nie

zadzwonił)

 

Na Włókniarzy kiedyś byłem. Obrzygali mnie poziomem obsługi klienta :( Nigdy więcej ...

Z wólczańskiej miałem wycenę na drzwi wejściowe Hormanna ... Szanuję ich wizję, ale mam takie same połowę taniej ;)

I wcale nie trzeba mieć Hormanna. Ja mam bramę Poltau, firma z Łodzi. Jest zaj.sta a napęd przemysłowy sprawia, ze nie obawiam się otwierać bramy co 5 minut. I tak do końca życia ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do takich wyborów jeszcze daleką drogę, ale zaciekawiło mnie - czemu wszyscy wybierają Hormanna, jest bezkonkurencyjny?

 

Raczej nie bezkonkurencyjny, ale np my kupiliśmy Hormanna bo mój teść montował kiedyś takie i inne bramy i niestety głównie do tych innych jeździł do reklamacji. Sam ma Hormanna już 16 lat i w sumie nic się nie dzieje. Brama nie skrzypi, nie zacina się - mechanicznie jak nowa, wizualnie wiadomo trochę porysowana, kolorek może deczko się odbarwił, ale jak to mówią śmiga :-)

Dlatego dla nas wybór był prosty choć brama nie najtańsza, ale przynajmniej montaż mamy gratis :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Włókniarzy kiedyś byłem. Obrzygali mnie poziomem obsługi klienta :( Nigdy więcej ...

Z wólczańskiej miałem wycenę na drzwi wejściowe Hormanna ... Szanuję ich wizję, ale mam takie same połowę taniej ;)

I wcale nie trzeba mieć Hormanna. Ja mam bramę Poltau, firma z Łodzi. Jest zaj.sta a napęd przemysłowy sprawia, ze nie obawiam się otwierać bramy co 5 minut. I tak do końca życia ;)

 

pozdrawiam, majki

 

A gdzie to cudo można zakupić? Może sobie podjadę, porównam...A drzwi też masz od nich? Już Cię chyba kiedyś o drzwi pytałam...kupowałeś tam gdzie okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jednak, że ostatnio nasi znajomi kupili bramę Hormanna i mają z nią problem - podczas budowy drzwi były zakurzone i ktoś napisał im na nich "byliśmy, widzieliśmy, piękny macie domek" i niestety napis pozostał :-) i póki co nie udało się go zmyć, zetrzeć, itd.

Myślę, że nasi krajowi producenci też zaczęli już robić bramy na poziomie i nie są to wynalazki jak 15 lat temu dlatego np nasz przedstawiciel Hormanna ma w swojej ofercie bramy Łódzkiego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama, to jedno, a napęd to inna bajka... Myślę, ze bramy są faktycznie na podobnym poziomie, ale co z napędem? Do szwagra serwisant zajeżdzał do siłownik bramy zew. co pół roku. No ładne były te siłowniki, włoskie! Ale serwisant mu powiedział, zeby włoskie to sobie meble kupował, a siłowniki niech lepiej wymieni na porządne. A czy wszystkie nie są i tak chińskie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...