Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Płyty dawno przeminęły! Teraz się słucha mp3 chyba!

 

Kiedyś zapraszało się na posłuchanie płyt... Zwłaszcza panowie składali takie propozycje.

Kombatantka jestem - o 10-15 lat młodsi pewnie nie wiedzą o czym mówię ;-)

 

U mnie na płycie to najwyżej można posłuchać czy beton dobrze wiąże!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaremy

Z gminy bierzesz wypis i wyrys. Z kartografii mapę do celów projektowych. Skąś projekt. Idziesz do architekte z mapą i projektem do adaptacji. W międzyczasie załatwiasz po kolei dostawców mediów - to znaczy warunki dostawy zbierasz. Jeżeli zamierzasz wystapić o pozwolenie wraz z mediami, to od razu robisz projekty przyłaczy. Czasem załatwia to architekt. Reszte powie ci własnie architekt - co i jak, bo reszta w dużym stopniu zależy od umowy z nim - co robisz ty a co on. Możesz brać full serwis - wtedy on mając projekt, mapę i warunki przyłaczy załatwia wszystko aż do pozwolenia, a może być tak, że sam sobie załatwiasz przyłacza, ZUD, pieczatki branż do adaptacji prądu itd w domu i a architekt tylko zanosi do gminy. Albo sam zanosisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupę łódzką :)

mam 2 problemy i za razem pytania do Was:

-czy ktoś robił elewację bądź odrodzenie z cegły ręcznie formowanej (np. mosa firmy Vandersanden czy Rosa Weiss CRH Klinkier, itp)? jakie macie doświadczenia z tym materiałem? jak się sprawdza na ogrodzeniach? jak na elewacjach? i najważniejsze : czy trzeba go impregnować? Sprzedawca cegły mówi, że zaleca się taką operację, co o tym sądzicie? jest to rzeczywiście konieczne?

-czy ma ktoś przepis na sadzenie bambusów wewnątrz mieszkania/domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję godnego polecenia GEODETY z łódź - bałuty - ma ktoś kogoś takiego?

pozdr.

AB

 

Mogę Ci polecić swojego Geodetę tel 501-056-642 (mieszka w rejonie Bałut, ale mi prace wykonywał np. na Rąbieniu). Cenowo tak jak wszyscy, prace wykonał sprawnie i bez zastrzeżeń.

- mapa do celów projektowych + wytyczenie działki 900zł

- wytyczenie czterech punktów budynku 550zł

- inwentaryzacja powykonawcza przyłącza wody 350zł

 

Pozdrawiam,

sailor_man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przedemną problem budowy domku dopiero się rozpoczyna. Czy możecie mi zdradzić gdzie kupić stal zbrojeniową na fundamenty?

 

Ja kupowałem w Metalex w Antoniewie. Przy zakupie na całą budowę pierwszy transport gratis. Można również poprosić o przechowanie (bez dodatkowych opłat). W tym roku korzystnie było kupować stal zimą (styczeń-luty). Teraz cena z VAT stali fi12 żebrowana to około 2700zł/tona, a zimą była po 1800zł/tona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przedemną problem budowy domku dopiero się rozpoczyna. Czy możecie mi zdradzić gdzie kupić stal zbrojeniową na fundamenty?

witaj

jest jeszcze centrozłom (nie centrostal) na Brukowej. Byli zwykle konkurencyjni cenowo, ale nie opłaca się kupować na same fundamenty a potem dokupować na resztę i płacić dwa razy za transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...