Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wygląda na to, że strasznie Was zaniedbałam za co bardzo przepraszam. U nas nareszcie dziś chyba !!!??? wyjdą ostatecznie robotnicy z domu. Nie mogę się doczekać. Robią nadal na zewnątrz - kostka jak u Ani i podbitka.

Mam już dość - i mnie wiecznego optymistę dopadł dołek. Chociaż perspektywa kawki we własnym salonie - nie mogę sie doczekać.

Buziaczki dla wszystkich.

Gosia nie martw się na pewno kogoś do swego dachu znajdziesz.

Anna 99 - super że tak wszystko ładnie idzie.

Tdxls - wysłałam Ci wiadomość na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpalys, dzięki za namiary!

 

Ponawiam bardzo gorącą prośbę o stemple. Super pilnie potrzebne najpóźniej w poniedziałek :cry: Jak dotąd wszyscy sprzedający to albo Sieradz, Skierniewice lub Bełchatów :evil: . Może znacie kogoś z okolic Aleksandrowa, kto ma na zbyciu ok. 100 sztuk.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja!

Właśnie wróciłem...Paryż piękny, ale podróż bardzo męcząca.

Już jutro kontynuacja kafelków w górnej łazience, od środy oczyszczalnia...tak zresztą jak już pisałem.

 

Aniu Czy jest aż tak źle z tym odbiorem? Na górze nie mam ściany zrobionej zgodnie z projektem, ale jak budowałem, to mówili, że rozkład ścian nienośnych to już mój interes. Jakoś czarno widzę ten mój odbiór...ajajaj. Może postaraj się mnie jakoś uspokoić... :-?

 

Pozdrawiam[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco

Dz.U.04.93.888 o zmianie ustawy - Prawo budowlane

14) w art. 36a:

b) dodaje się ust. 5 i 6 w brzmieniu:

"5. Nieistotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę nie wymaga uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę i jest dopuszczalne, o ile nie dotyczy:

1) zakresu objętego projektem zagospodarowania działki lub terenu,

2) charakterystycznych parametrów obiektu budowlanego: kubatury, powierzchni zabudowy, wysokości, długości, szerokości, liczby kondygnacji i elewacji,

3) geometrii dachu (kąt nachylenia, wysokość kalenicy i układ połaci dachowych),

4) niezbędnych elementów wyposażenia budowlano-instalacyjnego, zapewniających użytkowanie obiektu zgodnie z przeznaczeniem,

5) zapewnienia warunków niezbędnych do korzystania z tego obiektu przez osoby niepełnosprawne,

6) zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części,

7) ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu

oraz nie wymaga uzyskania opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów, wymaganych przepisami szczególnymi.

6. Projektant jest obowiązany zamieścić w projekcie budowlanym odpowiednie informacje (rysunek i opis) dotyczące odstąpienia, o którym mowa w ust. 5.";

Wynika z tego, że zmiana ustawienia ścianek działowych nie jest istotnym odstąpieniem od warunków zabudowy, chyba że spowodowałoby to: zmniejszenie odległości i powierzchni wymaganych "Warunkami technicznymi" w pomieszczeniach sanitarnych i technicznych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowicjuszy.

 

AdaśP Dzięki za przepisy. Pozostaje tylko sprawa ich interpretacji i dobrej woli (albo inaczej upierdliwści) urzędników.

 

Aniu Dziś podjechałem na moment na Twoją budowę. Te lody, to rzeczywiście prawie białe są. Wyszło bardzo ładnie. Jak możesz to wyślij mi (jeśli masz) swój stacjonarny numer na priva, bo chciałbym chwilę pogadać apropos odbioru.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamawiam taką ciepłą pogodę na 10 dni.

Panowie będa mi robić dach i orynnowanie.

Czyli dachówka bitumiczna - Tegola standard Europe Rosso-melanż :)

Orynnowanie wybrałam ze względu na kolor-niezły wybór:) Garmat.

 

 

No moze pan od przyłącza ee też coś rozpocznie w tym tygodniu.

Nadal szukam do tarasu górnego, ale coś nie kwapią sie zbyt mocno.

W tygodniu chcę zamówić okna.

 

I tak małymi kroczkami raczkuję, jak niemowlak który uczy się chodzić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzes_m Miałem podobny dylemat. Dach kolo 220m dwuspadowy z malym gankiem z przodu. Dom nieco w kształcie stodoły. Bałem się, że z blachą będzie wyglądał fatalnie. Dlatego wybraliśmy Braasa Frankfurter w kolorze tradycyjnym ceglanym. Efekt jest wg. mnie bardzo dobry. Na blachę bym się nie zamienił. Dom z dachówką wygląda jakoś tak bardziej szlachetnie.

Dachówkę i resztę rzeczy kupowałm w Iwonie i urwałem 20% (specjalna promocja na Frankfurtera była). Jak wtedy porównywałem z Euronitem z Gro-dachu i innymi oferentami, to to wyszło najkorzystniej.

Odnośnie dachówki w Iwonie rozmawiaj najlepiej z panem Karolem. On jest najbardziej rzeczowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj grupko budująca :lol: Gosiu, pogodę zamówiłam, będzie na 100%. Widzę, że tempo Waszych poczynań ostre i gratuluję postępów! Ciechanko-Dzikuski - to kiedy przeprowadzka? Leszku, czy coś nam się już może urodziło????????

Serdeczności dla wszystkich kończących i zaczynających

Luśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luśka: Za pogodę dziękujemy. Moi "dachowcy" zaczęli wczoraj układać dachówkę na południowej połaci dachu (BTW: Dachówka cementowa IBF ceglasta podwójne S po 2 zł brutto za sztukę - tzn za dachówkę, nie za "S"). Dziś odebrałem telefon, że nie przyjdą, bo sie spiekli na słońcu :lol:

 

Tommco: Dzięki za stolarza. Już dzwonię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poohu, znaczy, przesadziłam z tym słońcem? :cry: :roll:

Tommco, u Mikołaja było faktycznie bardzo fajnie- kiitos! Za to piwo do kitu, zupełnie nie do picia. A w Szałasie Muflon, gdyby nie pogoda, byłoby extra. Miejsce superurokliwe, 100 ha pól, łąki i lasów, górki i pagórki spacerowe, a widoki jak na pocztówce. Poza tym boska cisza i spokój, a do Jeleniej 10 min. samochodem. No i raj dla koniarzy. Mój młodszy syn ganiał te biedne konie po 4 h dziennie i to niezależnie od pogody. Takich napalonych na jazdy jak on było więcej i 12 pięknych koni musiało galopować po tych górkach. Muszę przyznać, że są one przyzwyczajone do terenu, naprawdę chodzą jak marzenie i na niezadowolone nie wyglądały. Za to ja odrobiłam zaległości w spaniu i czytaniu i to z nawiązką! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOI MILI

bardzo proszę o namiary an solidnego Pana-ekipę od instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania -razem wzięci.

 

Teraz to mi na głowie wisi.

 

Polećcie, podajcie namairy.

 

A pogoda niech będzie jeszcze taka, prosem. A panowie na dachu niech się ubiorą - w bawełniane podkoszulki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...