Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hurraa! Działka kupiona!!!

Loklizacja: Stoki - okolice Janosika i Brzezińskiej.

Czy macie jakieś opinie na temat tego rejonu? Dobrze się tam mieszka?

 

No i co teraz? Działka nie ma żadnych mediów - wszystko jest w ulicy. Od czego radzicie zacząć?

Prawdziwy ze mnie nowicjusz co?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hurraa! Działka kupiona!!!

Loklizacja: Stoki - okolice Janosika i Brzezińskiej.

Czy macie jakieś opinie na temat tego rejonu? Dobrze się tam mieszka?

 

No i co teraz? Działka nie ma żadnych mediów - wszystko jest w ulicy. Od czego radzicie zacząć?

Prawdziwy ze mnie nowicjusz co?

 

Pozdrawiam.

 

zacznij od:

1. warunki zabudowy-urzad miasta (plan zagospodarowania przestrzennego) oraz geodeta-mapka do celów lokalizacyjnych

2. wizyta w wodociągach, Zakładzie Energetycznym, gazowni,

3. Wybór projektu

4. architekt-zagospodarowanie pzrestrzenne

5. i wybory wybory

6. uzyskanie pozwolenia na budowe

7. ekipy

iiiiiii dużo samozaparcia

 

A JA nadal szukam do instalcji wodno-kanalizacyjnej i co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gatek napisał:

Hurraa! Działka kupiona!!!

Loklizacja: Stoki - okolice Janosika i Brzezińskiej.

Czy macie jakieś opinie na temat tego rejonu? Dobrze się tam mieszka?

 

No to witaj sąsiedzie :lol: Do Ciechanki i do mnie masz na rzut beretem. A i do M1 niedaleko. Czy Twoja działka jest daleko od Brzezińskiej? Tam jest dość duży ruch, w końcu trasa wylotowa na W-wę i nie tylko. ale okolica OK, komunikacja miejska b. dobra i w 10 minut jesteś w centrum. Powodzenia!!!!!!

 

Gosia - czy ja Ci już nie podawałam namiaru na mojego hydraulika? On u mnie robił wszystko w tym temacie i mogę go naprawdę polecić. Odezwij się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję posłusznie, że stan osobowy naszej rodziny pozostał do dziś bez zmian, ale jutro zawożę moją małżonkę do szpitala, bo niestety na podstawie USG nasza pociecha ustawiała się całkowicie na opak. No cóż zobaczymy .... Będzie dobrze, bo w końcu musi być dobrze. :D

 

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luśka

Działka jest na szczęście dość daleko od Brzezińskiej więc hałas nam raczej nie grozi. Ale za to jest całkowicie zarośnięta przez 1,5 metrowej wysokości pokrzywy, trawy, mimozę i co tam jeszcze. Do tego drzewka "dziczki" - myślę, że od jakichś 5 lat nikt tam wogóle nie bywał.

Tak więc przede mną ciężka praca grzebania w ziemi.

Ale co tam, na razie zapału nie brakuje.

 

Gosia Łódź

Trochę mnie przeraża liczba spraw do załatwienia. Najchętniej zajęłabym sie samym projektem.

Planu zagospodarowania oczywiście nie ma, ale na szczęście wokól stoją inne domy więc mam nadzieję, że nie bedzie problemów z pozwoleniem na budowę.

 

tdxls

Trzymam kciuki za Was oboje.

Na pewno będzie dobrze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek 700-tny post!!

Trzeba to jakoś uczcić. :D :D :D

Ktoś chciał piwa, proszę bardzo :wink: :wink:

http://www.gify.3d.pl/images/zywnosc/napoje/beerglass_dripping_md_wht.gifhttp://www.gify.3d.pl/images/zywnosc/napoje/beerglass_dripping_md_wht.gifhttp://www.gify.3d.pl/images/zywnosc/napoje/beerglass_dripping_md_wht.gifhttp://www.gify.3d.pl/images/zywnosc/napoje/beerglass_dripping_md_wht.gifhttp://www.gify.3d.pl/images/zywnosc/napoje/beerglass_dripping_md_wht.gifhttp://www.gify.3d.pl/images/zywnosc/napoje/beerglass_dripping_md_wht.gifhttp://www.gify.3d.pl/images/zywnosc/napoje/beerglass_dripping_md_wht.gifhttp://www.gify.3d.pl/images/zywnosc/napoje/beerglass_dripping_md_wht.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma zimne piwo? Potrzebne na już bo rozpuszczam się.

Okazuje się, że ja nie zauważyłam swojego 700 postu, bo ostatnio mam mało czasu na net.

Uwaga, od dzisiaj jestem prawną (na stałe zameldowaną) mieszkanką Aleksandrowa Łódzkiego. A domek już całkiem przypomina domostwo. I bardzo mi sie podoba!!! :lol: :lol: :lol:

 

@gatek

Trzymaj sie i nie daj się, ja tez bywałam załamana. Powoli i Ty będziesz miała swój wymarzony domek.

 

Leszku

Życzę wszystkiego co dobre i ono na pewno przyjdzie. Pozdrowienia dla Was obojga!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma zimne piwo? Potrzebne na już bo rozpuszczam się.

Okazuje się, że ja nie zauważyłam swojego 700 postu, bo ostatnio mam mało czasu na net.

Uwaga, od dzisiaj jestem prawną (na stałe zameldowaną) mieszkanką Aleksandrowa Łódzkiego. A domek już całkiem przypomina domostwo. I bardzo mi sie podoba!!! :lol: :lol: :lol:

 

@gatek

Trzymaj sie i nie daj się, ja tez bywałam załamana. Powoli i Ty będziesz miała swój wymarzony domek.

 

Leszku

Życzę wszystkiego co dobre i ono na pewno przyjdzie. Pozdrowienia dla Was obojga!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku Szczęśliwego rozwiązania.

 

Aniu Gratulacje! Teraz tylko, żeby udało Ci się jakoś bez większych kłopotów odebrać dom. Po części to trochę życzenia dla samego siebie, bo jak Tobie nie będzie strasznie trudno, to i mnie jakoś się powiedzie.

 

@gatek No to teraz dopiero się zacznie. Witamy w szalonym klubie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko, niestety nie znam:)

 

Moi mili bardzo Was proszę o poradę fachową

 

W projekcie mam szambo "plastikowe" -ale to pioruństwo kosztuje hmm 7000zł. :((

No i stwierdziliśmy z mężem, ze w końcu to jest do "hihihi... kupy" więc nie musi być ze złota. Chciałabym kupić betonowe -po prostu tańsze.

Czy wiecie czy mogę sobie poprostu kupić zamontować i już?

Czy musze ewentualnie gdzieś dokonac zmiany w projekcie? np. dziennik budowy?

Czy moze to wymaga kochanej papierologii??????

 

Poratujcie oszczedzam conajmniej 3500-4000zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu Łódź: Ja też mam szambo plastikowe 7m3, ale zapłaciłem za nie 3700, co do zmiany na betonowe, to trzeba wziąć pod uwagę późniejszy odbiór, żeby sie jakiś palant z urzędu nie doczepił, że niezgodne z projektem. Szkoda było by mieć prze...rane. A tak pozostając w "klimacie" to ogólnie te odbiory teraz to śmierdząca sprawa... :x :evil: :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, bo nie było odzewu.

szukamy projektanta ogrodów z Łodzi, dobrego, sprawdzonego, takiego, co to umie doradzić itd.

A poza tym - wiecie może, gdzie w Łodzi można zrobić badania gleby?

 

Z góry dzięki,

Iwona i Piotr

 

Cześć,

 

Pan inż. Skał Lucjan GSM 0 602 510 581 ( pracownik firmy Lustan w Rąbieniu)

Z tego co mi wiadomo to zajmuje się montażem systemów nawadniających do ogrodów ale myślę, że przez niego traficie do projektantów-florystów na terenie Łodzi.

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje posłusznie, że oczyszczalnia została zamontowana. Działka wygląda trochę księżycowo. Rozkopana strasznie, roboty dużo...ale już za niedługo jak będzie kibelek, to....będzie szał.

 

Cały czas trwa kafelkowanie górnej łazienki. Już coraz więcej widać. Mam nadzieję, że będzie wyglądała super.

 

Cały czas apel o namiary na jakiegoś solidnego, normalnego i niedrogiego malarza.

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić porządnego architekta, który podejmie się wykonania projektu domu dwurodzinnego? (tak, tak - podjęliśmy dcyzję o zamieszkaniu z teściami).

Z projektów gotowych to chyba nie mam szans coś wybrać, jest ich po prostu zbyt mało :cry:

 

Niestety nie mam jeszcze żadnych doświadczeń z fachowcami więc nie mogę polecić ani projektanta ogrodu ani malarzy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...