Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja, jak juz pisalem, jestem za niedziela...a ogrodek...mhh...to chyba nie problem wybrac jakis...jak sadzicie?

 

U mnie lazienki juz na tip-top. Wyszly, moim skromnym zdaniem, bardzo ladnie. Teracota w salonie, wiatrolapie i kuchni juz na podlodze. Kafelki w kuchni tez sie maja na ukonczeniu. Od jutra panowie zaczynaja montowac panel na pietrze, a pan Jarek zastanawia sie nad obudowa kominka.

 

Aniu Co to za branza...czy zostalas szefowa firmy od wykonczen, czy doradca budowlanym?

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aniu Co to za branza...czy zostalas szefowa firmy od wykonczen, czy doradca budowlanym?

 

Ciepło, ciepło... Znalazłam pracę w .... biurze obrotu nieruchomościami.

 

Czyżby sie miało przydać na zaś???????????? Oby nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ooo, to może masz namiary na jakieś fajne działeczki? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania -gratulacje!... ja od 2 lat też ma chętkę na taką profesję..jak mnie moja znudzi....

 

Apropo piwa termin ogłaszam na niedzielę ... 18 września godz 16,00 - ze względu na szybko kończący się dzień i ciemno.

 

Ja nie mam znajomości ogródków , ale chodzi o wybranie takiego ogródka, coby przed zimnem schować się do środka ...podajcie swoje propozycje - ja ostatnio to bywam tylko w moim piaszczystym ogródku na budowie.

 

Do głowy mi przychodzi Pub Portobella - gdzie bylismy ostatnio - ogródek przed wejściem też jest ( choć mało ciekawy).

 

Chyba w podwórku gdzie jest kino Polonia jest Ogródek i można się schować ...

Czekam na propozycje .... NIEDZIELA 19.09.2004rok. godz 16,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja się pochwalę.

Dziś o 7 rano przyszła naświat nasza druga pociecha. Kobitka 3.25 żywej wagi i 55cm długości.

Jestem wściekły bo nie mogłem być przy porodzie.

Na złość wszystkiemu w niedzielę wylazła na mnie ospa wietrzna i o porodzie rodzinym mogłem zapomnieć. Zeby było śmieszniej ok pół roku temu nasza pierwsza pociecha przechodziła ospę i mnie nie zaraził.

Dla dołożenia czarnego humoru tydzień temu wykaraskałem się z anginy. I pomyśleć że 4 lata nie chorowałem...

Mam jednak nadzieję że do świąt BN się jednak przeprowadzimy...

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja -zdecydowanie sobota, najlepiej najwczesniej o 18:00, ale jak wiekszosc wybierze inny dzien, postaram sie dostosowac.

Miejsca-podworko przy Polonii-restauracja Meksykanska 9na dworzu lub w srodku),

Piotrkowska 99 -u Zielinskich (mozna na dworzu, mozna w srodku)

Quo Vadis-ogródek lub srodek

Irish Pub-Piotrkowska 77 (mozna na dworzu, mozna w srodku, dosyc wysokie ceny)

 

Portobello jakos nie lubie, obsluga do bani :cry:

 

U mnie nareszcie murarka wre! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje drzwi wejściowych stalowych. Najwazniejsza dla mnie jest izolacja cieplna drzwi. Antywłamaniowość owszem mile widziana ale ja mam duże okna na parterze więc...

Rozglądam się za wyrobami z półki (np gerda) - ale jako alternatywe szukam rzemieślników, którzy takie dobrze ocieplone drzwi zrobią.

Czy możecie kogos polecić?

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przywiezli mi drzwi. Na pierwszy rzut oka sa cudowne...:) Mam nadzieje, ze jak juz beda zamontowane, tez beda prezentowac sie fantastycznie.

Na pietrze panele juz leza, wiec pozostal juz tylko montaz drzwi oraz osprzetu elektrycznego.

Na parterze juz nieco widac ksztalt kominka. Kafelki juz leza. Niedlugo wchodzi malarz, panele, drzwi, elektryka...i bedzie mozna podziwiac :)

 

Jutro pewnie troche uporzadkuje budowe. A moze tylko sobie popodziwiam...przeciez jet niedziela :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jak się stęskniliśmy za tym forum ,ale narazie o internecie możemy tylko pomarzyć :cry:

LESZKU GRATULUJEMY CÓRECZKI !!!

CIECHANKO I ANIU GRATULUJEMY PRZEPROWADZKI !!!

Narazie mieszkamy w altance i prowadzimy wyścig z czasem aby tylko zdążyć przed zimą z przeprowadzką .

Teraz jest tam okropnie !!! Zimno ,woda ze szlałchu ,wc u sąsiada 100 metrów dalej .Poprostu zgroza .

Nasz dzidziuś jest cały pogryziony przez jakieś bliżej niezidentyfikowane robactwo . Mamy bardzo dużo myszy ,które teraz właśnie na jesień przychodzą z okolicznycch pól . Są okropne i mają długie łyse ogony BRYYYYYYYYY !!!!

To jest makabra i cena jaką płacimy za ten nasz wymarzony domek .

Tęsknimy bardzo za naszym ciepłym i wygodnym mieszkankiem w bloku oj jak tam było fajnie............

Dosyć tych narzekań bo w sumie przez wakacje sporo zrobiliśmy a mianowicie dach -kopułkę ,której nie chciała się podjąć żadna ekipa .

Wtawiliśmy okna za które zapłaciliśmy rekordowo bo aż 26 tysi .

Mamy wszystkie instalacje , kanalizację i wodę .

Dzisiaj skończyli nam kłaść tynki z agregatu . :D

Po weekendzie podłogówka ,wylewki i sufity z K-g .

A potem to już przeprowadzka ..............

Bardzo nam szkoda ,że nie będziemy mogli przyjść na spotkanie ,ale musimy jechać po mamę i dziecko nad morze .

Akurat tak fatalnie wypadło ,ponieważ z przyjemnością byśmy przyszli .

Może macie jakieś informacje na temat internetu przez satelitę bo taki chcemy zainstalować a nie wiemy gdzie tego szukać .

POZDRAWIAMY WSZYSTKICH STARYCH I NOWYCH !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witajcie!

 

Ostatnio nie bardzo mam czas zaglądać na forum, bo u mnie nastał czas "gorączki". Za dwa tygodnie tj. 25 wrzesnia przeprowadzka, a boję się czy zdążę. Chcę wejść do domku juz na "tip-top" czyli bez mieszkania razem z robotnikami. Dzisiaj w nocy (!) zakonczył sie biały montaż (chroń Panie wszystkich od Sanplastu!!!( :evil: ). W tym tygodniu lakierowanie schodów, tynkowanie kominka i ... drobna galanteria czyli osprzęt elektryczny, listwy itp. bzdurki ale ogromnie istotne.

 

Tommco

Bardzo dobrego dostawcę drewna kominkowego masz niedaleko w Rąbieniu na ul. Rabieńskiej (od Ciebie za kościołem po lewej stronie chyba przed Okno-plastem). Jest reklama na płocie. Pieknie porąbane i dowiezione za ceneę jak wszędzie. Mój sąsiad sie tam zaopatruje. A co do sprzatania - to niestety chociaż niedziela, u nas też będzie praca. Jeszcze parę tygodni... :cry:

 

Gosia

 

Nie wpadaj w panikę tylko ... działaj. A mężowie, cóż bywają różni. U mnie też bywały "kwiatki", które niby mąż miał dopilnować. Najgorsze to to, że tralki do schodów na podeście poddasza zostały przykręcone i przyklejone do podłogi osb bez uprzedniego rozłożenia wykładziny dywanowej. Rozpacz w kratkę. Ale co mam zrobić. Idę dalej!!!

 

To gdzie w końcu to spotkanie? I kiedy??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwszy etap wczesnokoncepcyjny zakończony - miejsce: Dobieszków :D (w zasadzie jesteśmy zdecydowani), materiał - drewno (oglądaliśmy domy już postawione, są REWELACYJNE, no i czas realizacji - miesiąc od wyschnięcia fundamentu - też jest nam bardzo po myśli, cena też mocno zachęcająca, jakość wysoka i sprawdzona "w praniu", firma konkretna i bardzo sympatyczna w kontakcie), czas - hmm... tu sporo zależy od urzędów, ale jak byśmy się wyrobili z papierami na wiosnę, to budować można już w przyszłe wakacje - to by było extra 8) - i zamieszkać jakoś tak jak teraz za rok :p :p :p :p :p

To jest plan optimum, zobaczymy co z tego wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi, napisz cos blizej gdzie ejst ta twoja wymarzona działka, zdaje się ze dobieszkow za lasem? ale gdzie dokladnie, masz tam dojazd asfaltem czy gruntówką?

 

Ania, Tomek - gratulauje tempa, wybiorę się do was, zapowiadam, chyba pozniejszą jesienią jak juz skoncze prace na budowie na ten rok i bede mogla zobaczyc wasze efekty i podpytac o co nieco, np. okna itd.

 

 

Agata i Darek-faktycznie, taka komórka to niezła motywacja do jak najszybszych prac na budowie! Przejezdzalam tam neidawno i mignęla mi w oczy zielona kopułka! Brawo!

 

Gosia-wybieraj nasz Sekretarzu miejsce spotkania (podpowiedzi byly wczesniej), dzien i godzine, znowu wspomne o mojej sobocie poznym popoludniu, ale zobazc jak tam wiekszosc chce.

 

U mnie na budowie-uprzejmie donosze, ze mury parteru juz sa, teraz jeszcze strop, troche murów pietra, scianki dzialowe, kominy... (acha, chce kominy sytemowe ceramiczne, czy ktos wie gdzie mozna w Łodzi je kupic, ale innych firm niz Schidel?), w pazdzierniku bedziemy sie tez przymierzac do dachu, choc juz w sakiewce widac dno niestety :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo Łódzka! :) Mam do łodziaków pytanie! Czy może ma ktoś namiary na firmę wynajmującą sprzęt kopiący (chodzi o wykop pod kabel energ., fundamenty itp.) z okolic na północ od Zgierza? (np. Biała, Piątek, Kębliny, Gieczno, Zgierz) z nienajgorszym sprzętem i nieprzewalonymi cenami? Właśnie zaczynam PRZYGODĘ z budowaniem i mam w planach trochę tego kopania więc zależy mi na firmie z którą mogłabym się na dłużej "związać". Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam wszystkich. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kolejne pytanko, zastanawiam się nad monitoringiem na przyszłość a teraz nad może jakąś wersja uproszczoną na czas budowy (a raczej wykończenia).

W związku z tym szukam sprawnego instalatora alarmu oraz firmy monitorującej.

Czy ze swojego doświadczenia polecacie/ odradzacie jakieś firmy na terenie Łodzi?

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...