Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a są wogóle takowe? mnie gmina kojarzy się raczej z pobieraniem opłat np. adiacenckich. Pdobno gimny miały dopłacac do roznych inwestycji ekologicznych, np. do przydomowych oczyszczalni sciekow, ja składam podanie co roku juz od trzech lat i ani widu ani słychu, dlatego piszę podobno...

agnieszka napisz o co ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q.......... odwalili mi wszystko na ZUD-e okazało się , że mapka dla celów projektowych to pikuś potrzebne są jeszcze współrzędne wszystkich punktów iprzełamań przyłączy ( i domu) . CZY ktoś spotkał się z czymś takim??????????????????????????? ile może kosztować takie naniesienie współrzędnych geodeta woła 300PLN :evil: Pomocy !!!!!!!!!!!!!!! a coć informacji...........................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwszy etap wczesnokoncepcyjny zakończony - miejsce: Dobieszków :D (w zasadzie jesteśmy zdecydowani), materiał - drewno (oglądaliśmy domy już postawione, są REWELACYJNE, no i czas realizacji - miesiąc od wyschnięcia fundamentu - też jest nam bardzo po myśli, cena też mocno zachęcająca, jakość wysoka i sprawdzona "w praniu", firma konkretna i bardzo sympatyczna w kontakcie), czas - hmm... tu sporo zależy od urzędów, ale jak byśmy się wyrobili z papierami na wiosnę, to budować można już w przyszłe wakacje - to by było extra 8) - i zamieszkać jakoś tak jak teraz za rok :p :p :p :p :p

To jest plan optimum, zobaczymy co z tego wyjdzie...

 

Dobieszków - ładnie tam jest, ale czy czasami nie daleko nie będzie przebiegać autostrada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi - coś mi się to podejrzane wydaje... przecież na ZUD zadźwigał to Twój architekt i to on powinien miec świadomość czy i jakie współrzędne powinny znajdowć się w dokumentacji, a ponadto jeśli już coś przeoczył to powinien chyba poddać Ci takie rozwiązanie, które oszczędzi Ci siwych włosów! Gapię się na swoją mapkę i ni cholery nie wiem o co chodzi z tymi współrzędnymi. Wygląda na to, że są, bo w legendzie oznaczono poszczególne przyłącza, ale ten rysunek na mapkę i te współrzędne punktów przełamań nanosił właśnie architekt, a nie geodeta. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kolejne pytanko, zastanawiam się nad monitoringiem na przyszłość a teraz nad może jakąś wersja uproszczoną na czas budowy (a raczej wykończenia).

W związku z tym szukam sprawnego instalatora alarmu oraz firmy monitorującej.

Czy ze swojego doświadczenia polecacie/ odradzacie jakieś firmy na terenie Łodzi?

pozdr Mariusz

Kiedys w Muratorze i Ladnym Domie podano kilka zasad:

1) wybrac punkt, ktory w okolicy ma pod nadzworem kilka domow

2) w umowie powinna byc, mozliwosc 1-3 razy w miesiacu robienia darmowego falszywego alarmu - sprawdzanie czasu dojazdu ochrony

3) itd.

Znam dobrego speca (wiem ze zabezpiecza miedzy innymi banki i instytucje), ktory podpowiedzial mi jak zrobic instalacje i na pewno robi je lepiej niz ja - gdybym mogl to wolalbym aby on zrobil moja instalacje alarmowa niz ja. Jezeli jestes zainteresowany moge podac namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwszy etap wczesnokoncepcyjny zakończony - miejsce: Dobieszków :D (w zasadzie jesteśmy zdecydowani), materiał - drewno (oglądaliśmy domy już postawione, są REWELACYJNE, no i czas realizacji - miesiąc od wyschnięcia fundamentu - też jest nam bardzo po myśli, cena też mocno zachęcająca, jakość wysoka i sprawdzona "w praniu", firma konkretna i bardzo sympatyczna w kontakcie), czas - hmm... tu sporo zależy od urzędów, ale jak byśmy się wyrobili z papierami na wiosnę, to budować można już w przyszłe wakacje - to by było extra 8) - i zamieszkać jakoś tak jak teraz za rok :p :p :p :p :p

To jest plan optimum, zobaczymy co z tego wyjdzie...

 

ulala ;)

jestem pod wrazeniem ;)

nie bylo mnie chwilke, a tu takie postepy ;) tak trzymac ;)

 

mozesz podeslac troche linkow dot. drewnianych domow, a moze i kunkretnie tego wykonawcy?

Dobieszkow? gdzies tuz przy asfalcie? jakiej gminy to teren?

 

musismy sie jakos ustawic jak bede w Lodzi...

ja na wiosne wracam i zaczynam maksymalny research dzialkowy.

na ten swoj teren w Bukowcu na razie nie licze, za dlugo by czekac na zmiane studium_rozwoju_i_zagostpodarowania_przestrzennego dla tego terenu...

chyba, ze ktos zna jakies sztuczki .. ?

 

pozdrawiam wszystkich serdecznie, juz chyba jesiennie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kolejne pytanko, zastanawiam się nad monitoringiem na przyszłość a teraz nad może jakąś wersja uproszczoną na czas budowy (a raczej wykończenia).

W związku z tym szukam sprawnego instalatora alarmu oraz firmy monitorującej.

Czy ze swojego doświadczenia polecacie/ odradzacie jakieś firmy na terenie Łodzi?

pozdr Mariusz

Kiedys w Muratorze i Ladnym Domie podano kilka zasad:

1) wybrac punkt, ktory w okolicy ma pod nadzworem kilka domow

2) w umowie powinna byc, mozliwosc 1-3 razy w miesiacu robienia darmowego falszywego alarmu - sprawdzanie czasu dojazdu ochrony

3) itd.

Znam dobrego speca (wiem ze zabezpiecza miedzy innymi banki i instytucje), ktory podpowiedzial mi jak zrobic instalacje i na pewno robi je lepiej niz ja - gdybym mogl to wolalbym aby on zrobil moja instalacje alarmowa niz ja. Jezeli jestes zainteresowany moge podac namiary.

jezeli chodzi o alarmy to bylbym zainteresowany, prosilbym o namiary na priva, dzieki

wert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei:

1. Nie działa mi coś powiadamianie o odpowiedziach - sorki za zwłokę

2.

kropi, napisz cos blizej gdzie ejst ta twoja wymarzona działka, zdaje się ze dobieszkow za lasem? ale gdzie dokladnie, masz tam dojazd asfaltem czy gruntówką?

 

Działeczka znajduje się właśnie za lasem, jadąc od hotelu dojeżdżamy do krzyżówki przy kapliczce, tam chyba w lewo, z 300 metrów - i już. Ale lepiej od kalonki - asfaltem do tabliczki "dobieszków 1", potem gruntówką 700 metrów - i już ;). Przy tej tabliczce jest przystanek MPK, ale sensowna komunikacja jest niestety dopiero od Kalonki, może przedłużą linię? :roll:

 

3.

Dobieszków - ładnie tam jest, ale czy czasami nie daleko nie będzie przebiegać autostrada ?

Owszem niedaleko, ale w sumie to parę km na wschód, z obecnych planów wynika że jakoś przez tereny bliżej okolic Natolin - Moskwa, ale kiedy ją wybudują..... nikt nie wie.

 

4.

mozesz podeslac troche linkow dot. drewnianych domow, a moze i kunkretnie tego wykonawcy?

Dobieszkow? gdzies tuz przy asfalcie? jakiej gminy to teren?

Linków ci dostatek = wklepujesz w googla "domy z bali" i masz. Ja byłem w firmie EWMAR, jakoś za Ozorkowem, strony www nie mają ale kumpela budowała u nich dom i po 7 latach jest b. zadowolona, a to już o czymś świadczy. Poznałem właścicieli, bardzo mili ludzie, choć wiadomo - jak kto chce co sprzedać, to zwykle bycie miłym nie przychodzi trudno ;). Widzieliśmy kilka ich domów, mają też jakąś ekspozycję koło Łęczycy, ale tam jeszcze nie było kiedy się wybrać.

 

Po drodze zastanawiałem się jeszcze nad keramzytem, ale tu koszt jest nieco wyższy, no i klimat nie ten... więc pewnie raczej drewno. Może nas nie spalą :p Teraz tylko pozostaje wybrać się do banku po kredzia (chyba jednak pko bp, inni jakoś nie chcą dać 100% we franciszkach na dobrych warunkach), a jak dadzą - bierzemy się za projekty, papiery, plany, pozwolenia............ już mi się słabo robi :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi dokładnie tam gdzie myslalam, infrastruktura miejska od strony Kalonki juz dawno powinna tam byc, osiedle sie rozroslo ze ho, ho, tylko patrzec jak bedziecie mieli asfalt i autobus miejski, bardzo ładne miejsce, kilka lat temu jak kupowalam moja dzialke, tam ogladalismy tez kilka miejsc, wtedy wies to byla prawie ruina i pełno pijaków, teraz jets tam coraz wiecej nowych domow i zbliza się cywilizacja, fajnie, chyba nawet tamta wies jest zgazyfikowana o ile pamietam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! UWAGA!

 

Za moim pośrednictwem Gosia Łódź bardzo przeprasza. Wybyła na tydzień w delegacje (bez dostępu do netu) i dlatego nie odzywała się i nie mogła koordynować spotkania grupy łódzkiej. Ale myslę, że co sie odwlecze to nie uciecze.

 

Ja niestety nie mam czasu nawet na myślenie, bo za tydzień, w przyszłą sobotę PRZEPROWADZAM SIĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

W obecnym mieszkaniu piętrzą sie stosy kartonów i zastanawiam sie czy ja zdążę. Urlopu żadnego, bo pracuję raptem dwa tygodnie. Dzisiaj był montowany osprzęt elektryczny i przyjechały ze sklepu nowe meble (tylko kilka). reszta przejdzie ze starego mieszkania.

 

Finansowo jesteśmy zarżnięci do granic mozliwości. Kredyt hipoteczny, pozyczki z pracy, debety na koncie i zakupy na raty. HORROR!!! :evil:

 

Moja rada: jesli zamierzacie wziąć kredyt w banku - deklarujcie kwotę o 30 % większą. jesli nie będzie potrzebna - nie weźmiecie. W odwrotną stronę jest duuuuuuuuuuuuuuużo gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś cały dzień spędziłem na działce. Byłem sam, więc nikt mi nie przeszkadzał... :wink:

Popaliłem w kominku, żeby sprawdzić jak nagrzewa się obudowa (prawie nic się nie nagrzewa). Przez to podgrzałem sobie CWU, a więc miałem okazję wytestować prysznic. Szkoda tylko, że się okazało, że panel prysznicowy jest zamontowany trochę za wysoko...

Żeby nie było, że tylko się obijałem...chociaż dziś niedziela...to troszkę pogipsowałem w okolicach parapetów i podejść pod grzejniki...

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEPRASZAM

 

ufff, po połowie dnia kombinowania udało mi sie zalogowac na stary nick.

Nie mam internetu w mieszkaniu, bo nie mam mieszkania.

Mieszkam "kątem" u kuzynki, a mąż na budowie w pom gospod.

Motywacja dla mnie jest wielka, ale cóż wykonawcy brrrrrrr... popaprańcy:(

Chlip, chlip hydraulik -naprawdę umówiony 2 miesiące temu wystawia mnie do wiatru juz 2 tydzień.

z 4 kominkarzy - 3 w ogóle się nie odezwało po 1 rozmowie, pozostał 4 - Pomorska 100 drogo jak cholera, ale chociaż mają cheć i czas się tym zająć.

 

NASZE spotkanie, cóż jak znam życie, a Ono mnie lato pożegna się z Nami samo - a nie my z NIM.

Możemy natomiast przywitac jesień.... mam nadzieję ciepłą, słoneczną i kolorową, gdyz chcę ocieplac dom :)

 

Apropo spotkania proponuję znów 1-2-3 października.

W lokalu ( a nie w ogródku). Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...