Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

"Śpiewać każdy może". Ale to oczywiście żart.

Tak na serio to Ci powiem, że technologie w budownictwie idą trochę wolniej niż w komputerach, ale... Już słyszałem o budowach domów ze styropianu, jak z klocków lego. Później to dopiero jest zalewane betonem. Kto wie co będzie za 2-3 lata ?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ho, ho! Widzę, że naprawdę wiosna idzie, skoro grupka łódzka się uaktywniła ostatnio! Witam Złotno:smile: Odnośnie technologii szkieletu drewnianego - było bardzo dużo wątków i temat mocno "obgadany", więc na pewno znajdziesz kopalnię przydatnych wiadomości. Życzę szybkiego odrolnienia, duuużo cierpliwości i wytrwałości. A może razem z wiosną przyjdzie dodatkowa porcja życzliwości urzędników?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że zagladacie tu jednak. Luśka widziałam wczoraj światełko w twoim domu jak jechałam z pracy (około 16). Ale niestety nie mogę znaleźć czasu by do Ciebie zajrzeć. Jak ta,m parkiety? JarekA (nowy) zgłosił się do mnie po katalogi - może sobie coś wybierze? Słonko świeci - jest nieźle. Czekamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szkielet to z tego co się zdążyłem zorientować większość informacji, wady i zalety, pochodzą sprzed kilku lat. Zakup materiałów do budowy takiego domu nie jest już problemem, a firmy, które je wykonują mają już spore doświadczenie. ja zamierzam budować dom wg projektu Muratora D09 w szkielecie (właśnie taki i w tej technologii stoi w Aleksandrowie). Jeżeli chodzi o technologię ma podstawową zaletę jest bardzo szybka w wykonaniu, koszty stanu surowego są porównywalne z technologią tradycyjną (może nawet nieco wyższe). Musisz się zastanowić, czy budujesz dom dla siebie czy dla dzieci i wnuków.

Jest fajna strona na ten temat http://www.szkielet.pl.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moi drodzy, sezon się zbliża wielkimi krokami, choć zima znów przypomniała o sobie. Niedługo przymierzam się do ocieplenia domu. Mam ścianę z pustaków Maxa (grubość 25 cm). Planuję dać 12 cm styropian + cienkowarstwowy kolorowy tynk mineralny. Jaki system jest dobry i niedrogi? Będę wdzięczny za Wasze opinie (ceny za m2 całego systemu, tj. siatki, kleje, tynki, styropiany, kołki, a także Wasze doświadczenia z konkretnym systemem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie robil ja taki dosc mlody elektryk z bardzo mila powierzchownoscia (zdal tes na pierwsze wrazenie - nie dopuszczam takich z pijacka twarza). Wydaje mi sie, ze zrobil to porzadnie. Jesli bylbys ciekaw cen to na priva albo maila pisz. Cociaz mialem dosc niskie, wiec jak juz kogos masz, to moze lepiej nie wiedziec :smile: Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...