Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Sznowną łódzką grupę.:smile: :smile:

Mam na imię Leszek. A ponieważ mieszkam prawie pod "miastem Łódź" chciałbym dołaczyć się do WAS.

Obecnie jestem na etapie wykańczania - stan surowy zakończyłem w ubiegłym roku. Pod względem specyfiki obiegam trochę od typowej budowy, ponieważ jest rozbudowa budynku z lat 70-tych.

Obecnie jestem na etapie wyboru pokrycia dachowego, zakładania instalacji, wylewek i tynkowania wewnątrz.

Czyli jeszcze wiele przede mną.

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę widziałam dom Luśki - prawdziwe cacuszko. Naprawdę imponujący. Aż chce się oglądać. Poza tym wracając do prozy życia nasza budowa rusza wraz z 1 kwietniowym prymaaprylisem. Nieźle co? Życzymy sobie powodzenia. Odnośnie owego krzaczka Lusiu - jest on wcale niemały (spodziewałam się jakiegoś biedaczka, ledwo żywego). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o instalacji komputerowej (m.in. z tego żyję :smile:...

Kabel UTP Cat 5 (mądra nazwa, a chodzi po prostu o czteroparowy kabel miedziany skręcony w odpowiedni sposób :smile: kosztuje poniżej 200 zł/305m. Gniazdo kategorii 5 kosztuje około 25 (pojedyncze) lub 30 zł (podwójne). Szafka 10" z wyposażeniem dla ośmiu "odnóg" około 450 zł. Czy to drogo?

Czyli za ok. 800 zł - mamy gniazda w sześciu pomieszczeniach i jedno miejsce, gdzie muszą dojść "media elektroniczne": telefon, stałe łącze itp.

Zmiana przeznaczenia gniazda w pomieszczeniu(sieć komputerowa, ISDN, telefon analogowy itp.) to jedynie przełączenie jednego kabelka w szafce. Co więcej: jedno gniazdo można w razie konieczności użyć do połączenia dwóch komputerów, komputera i telefonu ISDN, komputera i dwóch telefonów ISDN, do czterech telefonów analogowych itd.)

Czy warto w takiej sytuacji kłaść kabel np. telefoniczny zamiast komputerowego?

Na pewno warto przemyśleć gdzie będą gniazda (ale to akurat nie zależy od rodzaju kładzionego kabla :smile:

--

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie gontów (rozumiem że chodzi o gonty bitumiczne) - już na "żywo" ma je Luśka. My natomiast będziemy je mieć za czas jakiś także nic Ci nie doradzę. Moja budowa jak przewidywałam przesuwa się w czasie. Dopiero dziś przyjdzie w końcu geodeta (nareszcie) ale wykopy zaczną się w poniedziałek (mam nadzieję że nieodwołalnie). Teraz jeszcze tylko przeprawa z bankiem. Wiosna płata figle, moze będziemy mieć od razu lato??? Kto wie. Pozdrawiam wszystkich prymaaprylisowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos instalacji i pytanie czy zawodowo się tym zajmuję.

Można powiedzieć, że tak. Głównie opiekuję się systemami komputerowymi (i m.in. sieciami komputerowymi), ale z jednym zastrzeżeniem: jeśli tylko mogę to ciągnięcie kabli pozostawiam innym :-). Nie mam natomiast oporów przed robotami typu "rozszycie" kabli w szafie, skonfigurowanie sieci komputerowej, skonfigurowanie komputerów, serwerów, programowanie urządzeń ISDN itp.

Jeszcze jedno źródło informacji - mam jednego kolegę, który wybudował dom i właśnie jest na etapie okablowywania wszystkiego co się da (nawet sieć w WC planuje :-). To "mózgowiec" i - jak go znam - to ma normy wszystkich egzotycznych systemów transmisji danych w małym palcu :-) Dowiem się czy mogę ujawnić jego e-mail.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się Wszystkim.Buduję dom w połowie drogi między Łodzią a Poddębicami na działce"wiejskiej" Miał to być domek letniskowy,ale plany się zmieniły i chcemy tam zamieszkać(za 3-4 lata gdy dzieci się usamodzielnią)Mam kilka problemów związanych z zaadoptowaniem tego domu na dom całoroczny. Kotłownia ma byc w garażu (olejowa)Podpowiedzcie mi z czego dobudować komin do ściany garażoweji czy macie jakieś doświadczenia z bramami segmentowymi firmy Bodetko (Poltau)używają tych nazw.Firma jest na Wycieczkowej Brama szer.2750 wys.2150 kosztuje 2270. Czy jednak Wiśniowski? Wyższa półka nie wchodzi w rachubę.Dalsze pytania zadam Wam gdy mnie już przyjmiecie do grupy :lol:

Pozdrowionka Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Darkopie :smile: Jasne, że Cię przyjmiemy. Im nas więcej, tym nam raźniej. Ja u Bodetków kupiłam bramę, ale Normstahla. Ludzie bardzo sympatyczni, natomiast co do ich firmowych wyrobów to nie mam podstaw do wyrażania opinii. Te ich bramy dość ładnie wyglądają, tyle że nie o wygląd tu przede wszystkim chodzi. Za to zamawiam u nich przesuwną bramę wjazdową i furtkę. Robią dość fajne - ma kilku sąsiadów w okolicy, więc niejako sprawdzone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...