Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Również witam wszystkich po jakże długiej przerwie. U nas sezon zimowy dosłownie oznaczał, że nie zajmujemy się absolutnie niczym na budowie. Skoncentrowaliśmy się na życiu rodzinnym i zawodowym.

Ale wiosna tuż, tuż więc mam nadzieję od przyszłego tygodnia ruszyć z dalszymi pracami - kiedy w końcu ma być >+5C.

AdaśP - przyjmij serdeczne gratulacje. Ja miałem tą samą radość w połowie grudnia.

U nas w tej chwili dylematy w rodzaju: już sprzedawać dotychczasowe mieszkanie/ sprzedawać jak będziemy mieli techniczny odbiór budynku / może w ogóle nie sprzedawać tylko wynajmować.

Oraz mnóstwo decyzji budowlano-wykonczeniowych. Głowa zaczyna puchnąć już teraz.

pozdr dla wszystkich Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi - ja w zeszłym roku kupowałam po 20/m2, nieuzbrojoną, ale minęło parę miesięcy i okazuje się, że media niedługo będą. Były też i po 40/m2, ale ludzie tylko oglądali i uśmiechali się pod nosem. Gmina jest zainteresowana nowymi mieszkańcami, idzie na rękę przy załatwianiu mediów, wydaje mi się, że warto się nad Starową Górą zastanowić. Jeśli komuś południwe krańce Łodzi odpowiadają :)

Cały czas mowa o tzw. Starowej Górze - Wschód, czyli na wschód od trasy i między ul.Centralną (asfaltowa, przy światłach) a Łodzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam coraz większe grono.

Tommco dzięki!

Pablo podobny zestaw poszedł obok mnie za 180.000zł. Działka 1100m2, ogrodzona z nasadzeniami , zadbana. Wjazd od płn. Media wszystkie oprócz kanalizy (szambo tylko na papierze). Dom z poddaszem razem ok.125m2, bez garażu, przy lesie (20m). Dach blachodachówka, okna plastik. Wewnątrz wylewki, rozpoczęta hydraulika, elektryka prawie skończona. Bez schodów wewn., ocieplenia wewn. i zewn.(poroterm). Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ... czy ktos korzystal z uslug architekta w celu zaprojektowania swojego domku ? Ja wlasnie taki mam zamiar bo co prawda znalezlismy gotowca zblizonego do naszych wymagan ale zmiany jakie ten projekt juz przeszedl dyskwalifikuje kupno gotowca :) ... po prostu sie nie oplaca. Koszt po adaptacji taki sam albo wyzszy.

 

 

na co nalezy zwrocic uwage przy wspolpracy z architektem ... co procz referencji i umowienia sie na wizyty kontrolne w trakcie realilzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ... czy ktos korzystal z uslug architekta w celu zaprojektowania swojego domku ? Ja wlasnie taki mam zamiar bo co prawda znalezlismy gotowca zblizonego do naszych wymagan ale zmiany jakie ten projekt juz przeszedl dyskwalifikuje kupno gotowca :) ... po prostu sie nie oplaca. Koszt po adaptacji taki sam albo wyzszy.

 

 

na co nalezy zwrocic uwage przy wspolpracy z architektem ... co procz referencji i umowienia sie na wizyty kontrolne w trakcie realilzacji.

 

Skontaktuj się z Gosią Łódź.

 

Miłego weekednu dla wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAJ2004 - ja mam projekt indywidualny, ale robiony przez zaprzyjaźnionego architekta, więc współpraca układa się super :D

Przede wszystkim musisz wiedzieć , czego chcesz i nie zgadzać się na wszystkie propozycje architekta - to w końcu ty będziesz mieszkać w tym domu. My naczytaliśmy się teorii do bólu i wiemy jakie stropy, ścianki kolankowe, ściany itp. chcielibyśmy mieć. Architekt parę pomysłów wybił nam z głowy, parę swoich dołożył, ale generalnie jest tak, jak my chcieliśmy. Do rozpoczęcia budowy sporo czasu zostało, ale mam nadzieję, że fachowym okiem parę razy ją obejrzy. Nie wiem tylko, czy musi, bo w końcu będzie kierownik budowy...

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie meczy ta Starowa Gora - juz ktoras osoba z kolei mowi mi o tamtych terenach. Pojzdze i zobacze :) Przyznam sie nigdy tam nie bylem no oczywiscie poza A1. Po swietach planuje urolp i uderzam na urzedy gmin. zobacze co sie wykluje.

 

Tymczasem zaczyna sie weekend - piatkowy wieczor rezerwuje dla siebie. Maly zestaw: tyskie, tv+pilot, swiety spokuj.

Bo sobota to juz walka - imieniny przyszlej tesciowej

 

Dlugiego weeeeekendu Wam zycze.

 

Pozdr Naish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

ja tez mam objawy przeziebieniowe. W Berlinie typowe przedwiośnie, w nocy trochę jescze mrozi i sniezy, a w dzień silny wiatr, słonce, ptaki spiewaja, sople leca z dachów...Kochani ejszcze najwyzej 2 tygodnie zimy prorokuje, a potem juz bedzie cieplutko i fajnie (przynajmniej chcialabym zeby tak bylo...)

Musze juz finalizowac zakup okien, zima mija, zaczyna sie sezon budowlany, rabaty coraz mniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...