Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

chętnie posłucham bo pojecia nie mam co to jest pompa

 

zastanawiam sie nad ogrzewaniem prądowym bo coraz wiecej o nim słysze

 

a ile kosztuje orientacyjnie ogrzanie takiego domu na sezon albo miesiac i ile kosztuje prąd w II taryfie??

 

co do listy wykonawców to jak jakiegos spotkam to sie przyłącze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

AxLe - bardzo dobry pomysł, popieram mimo, że na razie mam tylko kandydata na ANTYLISTE! :wink:

 

Kochani, skoro już przy ogrzewaniu jesteśmy, czy ktoś z szanownej grupy ma w domu rozwiązania na bazie pompiu cieplnej lub jakieś przemyślenia na tenże temat?

 

Rozmawialem ostatnio ze "specem" z jednej lodzkich firm ktore maja w ofercie pompy, gadal dosc logicznie :-)

Wnioski z rozmowy : Instalacja ogrzewania na pompe jest dosc droga od 40 tys w gore, zaczyna byc oplacalna dla domow o powierzchni ponad 200-250 m

Ja dla domu ok 150 m planuje gaz ziemny, ale na temat pompy chcę jeszcze pogadac z firma Engorem (http://www.engorem.com.pl/informacje_pompy.php)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, taką listę warto stworzyć, chociaż nalezy pamiętać ze z polecanymi fachowcami moze być różnie i każdego trzeba "przetestować" samemu. Ktoś mógł się sprawdzić np. przy moim małym domku, ale już nie starczy mu wiedzy i kompetencji na okazałą rezydencję, albo u mnie był w porządku i się wyrabiał bo w tym czasie pracowął tylko u mnie, a potem złapie 10 srok za ogon, wiele budów i już tak dobrze nie będzie pracował.

 

Co do elektryka, to facet jest naprawdę ok, wszytsko zaczęło się od Tommco, potem robił między innymi u Gosi Łódź i paru innych osób, etraz u nas, rzeczowy, sympatyczny, kompetentny i niedrogi -Marek Osendowski , namiary na jego stronce http://www.elektryk.lodz.pl .

 

Co do popmy ciepła to też byłam na nią napalona jakiś czas temu, ale po dokładnym rozgryzieniu tematu, stwierdziłam , ze zupełnie jest to sprawa nieopłacalna przy moim małym domu. Koszt inwestycji -ok. 50 tys zwrócił bi mi sie chyba po 20 latach, takie ustrojstwo opłaca się przy naprawdę dużych domach i dużych działkach.

W Łodzi profesjonalnie pompami i rekuperatorami zajmuję się np. firma Aspol na ul. Helskiej (skręt w ostatnią ulicę w lewo z ul. Brukowej dojezdzajac do Limanowskiego), takze wszytsko wam tam opowiedzą jak to działa i ile kosztuje. Polecam kontakt z Panią Inżynier (Panowie uwaga bardzo atrakcyjną kobitką :wink: ).

 

Co do miesięcznych kosztów ogrzewania prądem proponuje kontakt z osobami, które od kilku lat użytkują takie ogrzewanie, np. z Alex z forum (namiary na nią już podałam wyżej) lub Jezierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - jestem na forum od 2 dni, a już - dzięki Wam - o niebo wiecej wiem niż przedwczoraj. Wielkie dzięki dla Honoraty za namiar na wykonawcę - skontaktuję się z nimi.

Za tydzień lub 2 mam dostać pozwolenie na budowę - i do dzieła. Domek może niewielki - 135 uzytkowej, ale juz mi się podoba. Jeśli ktoś chce- mogę polecić dobrego architekta - solidny, wszystko załatwia sam ( chodzi o papierki i uzgodnienia), w lot łapie sugestie, co bysmy chcieli, a przy tym nie zabija ceną. Robilismy u niego projekt indywidualny i dość szybko doszliśmy do porozumienia. Co prawda i tak okaże się wszystko w praniu - czyli jak dom powstanie, wtedy bedzie można ocenić, na ile jest funkcjonalny.

Jeśli jeszcze ktoś mógłby podpowiedzieć ekipę wykonawczą - będę wdzięczna - zdecydowaliśmy się na porotherm lub maxa. Pozdrawiam wszystkich i dzięki za dzielenie się doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej....

 

Mam do wszystkich prośbę o namiary na:

 

- sklepy, hurtownie z oświetlniem...mam duży problem, bo nie mogę znaleźć odpowiedniego oświetlenia do salonu. Byłem u Światłego i w Lumino Arte, ale 3000 za żyrandol, to chyba nie to...ma być nowocześnie i jakoś cenowo ten tego...

 

- i jeszcze się spytam, czy ma ktoś doświadczenie z roletkami na okna...gdzie dobrze można to zamówić?

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco

 

Nie pierwszy masz problemy z oświetleniem. Albo drogo, albo markety. Jak sie jedzie na Warszawę (wylot), to chyba Brzezińska (jesli nie to sorry, moja znajomość Łodzi nie jest doskonała), po prawej stronie jest niezły salon z oświetleniem (wśród domków, trochę w głębi), alee wszystko włoskie, większość na zamówienie z katalogu, i ceny też niczego sobie.

 

Nasi znajomi kupowali w salonie oświetleniowym w Tomaszowie Maz. Jak się jedzie od Łodzi to taki pogierkowski "market" po lewej stronie. Ceny przystępne, wzory bardziej urozmaicowe.

 

Roletki - polecam firmę na Nawrot, coś koło numeru 80 (rudy budynek po lewej stronie jadąc od Piotrkowskiej). Mozna wybrać ładne wzory, kolory w kilku grupach jakościowo-cenowych. Do częściowego i całkowitego zaciemnienia (podgumowane). Moje roletki niestety jechały aż z firmy ze Słupska (mój małżonek załatwił montaż miejscowy). Mój profil okienny Gealan 8000 ma lekko zaokrąglone listwy przyszybowe i i nikt w Łodzi i okolicach nie robi roletek do tego systemu zlicowanych z ramą. A odstające wyglądają koszmarnie. Zapraszam do obejrzenia na miejscu (czyli u mnie w domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam adhoc pytanko: czy takie ceny są rozsądne dla Łodzi?

- za posadzkę (miksokret) . Robocizna 10zl/m + Materiał 10 zl/m (netto)

- tynki gipsowe knauf - robocizna + materiał 19zl/m (netto) - tu raczej się obawiam czy cena nie jest za niska (do tej pory wszyscy chcieli 22) - czyli , czy to nie jakaś fuszerka.

Będę wdzięczny za info

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, jeszcze jedno...ten salon na Brzezińskiej, to na jakiej wysokości? Jeszcze jak jest dwupasmowa, czy dalej, przed czy za Nowosolną? Każda wskazówka będzie dobra :)

 

T.

 

Może to i Światły, nie wiem. Nie z dwupasmówki tylko dalej. Ale za Boga nie pamiętam czy to przed czy za Nowosolną.

 

A roletki - prowadnice są klejone a kasetka na dwie małe śrubki.

 

Honoratka - pozdrów góry od nas!! Nawet te niższe :wink: .

 

Ja od poniedziałku idę na 2 tygodnie urlopu i w tym czasie mam zamiar:

1. założyć trawnik (dzisiaj przyjeżdża z Lublina moja psiapsiółka ogrodniczka)

2. odwiedzić rodzinkę bliższą i dalszą w Lublinie i okolicach. Tam niestety została moja mama, teściowie i większość znajomych.

3. Posiać i posadzić warzywka w nowoutworzonym warzywniku.

 

Jak myślicie, kiedy zbastuję??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie posłucham bo pojecia nie mam co to jest pompa

 

zastanawiam sie nad ogrzewaniem prądowym bo coraz wiecej o nim słysze

 

a ile kosztuje orientacyjnie ogrzanie takiego domu na sezon albo miesiac i ile kosztuje prąd w II taryfie??

 

co do listy wykonawców to jak jakiegos spotkam to sie przyłącze

Prąd normalnie kosztuje ok. 39 gr. za kW. W taryfie nocnej 21 gr za kW w godz. 22-6 i 13.30-15.30. pozostałe godz. 41 gr za kW. Koszt ogrzania domu 120m2. prądem nocnym za pomocą piecy akumulacyjnych http://www.interex.strefa.pl/piece_akumulacyjne.html (liczonych przez różnych specjalistów) wynosi około 300-400zł miesięcznie w sezonie grzewczym. Do tego dolicz około 100-150 zł CWU. Korzystając choćby okazjonalnie z kominka można te koszty obniżyć. Wydatki na ogrzewanie prądem są porównywalne z ogrzewaniem gazem z butli albo nawet niższe. Przewaga nad butlą to o wiele niższe koszty inwestycyjne i totalna bezobsługowość. JA WYBRAŁEM PRĄD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - jestem na forum od 2 dni, a już - dzięki Wam - o niebo wiecej wiem niż przedwczoraj. Wielkie dzięki dla Honoraty za namiar na wykonawcę - skontaktuję się z nimi.

Za tydzień lub 2 mam dostać pozwolenie na budowę - i do dzieła. Domek może niewielki - 135 uzytkowej, ale juz mi się podoba. Jeśli ktoś chce- mogę polecić dobrego architekta - solidny, wszystko załatwia sam ( chodzi o papierki i uzgodnienia), w lot łapie sugestie, co bysmy chcieli, a przy tym nie zabija ceną. Robilismy u niego projekt indywidualny i dość szybko doszliśmy do porozumienia. Co prawda i tak okaże się wszystko w praniu - czyli jak dom powstanie, wtedy bedzie można ocenić, na ile jest funkcjonalny.

Jeśli jeszcze ktoś mógłby podpowiedzieć ekipę wykonawczą - będę wdzięczna - zdecydowaliśmy się na porotherm lub maxa. Pozdrawiam wszystkich i dzięki za dzielenie się doświadczeniami.

Jestem zainteresowany tym architektem do adaptacji gotowca jeżeli możesz to podaj jakieś namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze ja....

 

pisac nie mam siły bo rece bolą od wczorajszego kopania szamba z kparą, latania po wykopach i stres ze wykop sie zamknie

w koncu wywalili taki wielki dół ze z kopca z piachem mozna bylo na dach wejsc..... szok ja juz zestresowany byłem ze sie to nmie uda

 

dzis maraton po sklepach....

 

jutro scianki działowe i podłaczen szamba ciąg dalszy

 

najsmiesniejsze były dwie rzeczy:

jak wykop sie zawala a kopara nienadaza wybierac a operator dzwigu tak patrzy i mówi - to jest Aleksandrów to juz 20 szambo tutaj tak jest spoko spoko niech sie pan zrelaksuje............

a druga to jak juz przysypalismy szambo tak troche po bokach a tesc mój mówi - synek zeby nam go kto nie zapi...ł jak go tak zostawimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...