Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Honorata

Mam do Ciebie prośbę. Możesz opisać swoje wrażenia po ociepleniu styropianem, chodzi mi o jakość prac i materiały (kto kupował ew( gdzie), ceny, transport) termin i jakość wykonania. Czy wymagali nadzoru i czy na uwagi reagowali we właściwy sposób?

Jeśli można to namiary na ekipę.

 

Z góry dziekuję

 

Pozdrawiam całą łódzką grupę

 

Mobby

 

Mobby, u mnie ocieplanie styropianem jest jakby caloscia i ejdnoscia z calym procesem budowlanym, wiec trudno mi go jakosc szczegolnie wyróznic jako odrebny etap budowy. Mam te sama ekipe od calej wykonczeniowki , na razie pracuja dobrze. Co 2 dzien na budowie pojawia sie szef tej ekipy z kontrola i mowi co ew. maja jeszcze poprawic, na miejscu pracuje u ans 3-4 mlodych chlopakow, nie pija, robia starnnie, rozmawiaja z toba, reaguja, mysla, sprzataja po sobie, ejstem zadowolona. co pare dni pojawia sie na bduowie nasz kierownik i kontroluje calosc.

Styropian kupowalam w hurtowni na Janosika (stoki) , wogole jest to jedna z tanszych hurtowni w Lodzi, bralismy tam jzu duzo rzeczy. styropian Fs15 , frezowany, grubosc 15 cm kupowalismy za 128 zl brutto ,z transportem do Dobrej. Przywozili jak ans nie bylo, wiec nie wiem, kto rozladowywal, pewnie nasi robotnicy. Styropian mamy ulozony na klej i gdzieniegdzie kolkowany (bo grubosc 15 cm) , potem calosc byla siatkowana i dwukrotnie przeciagnieta klejem. Powierzchnia jest gladka, a w domu juz jest przyjemny chlodek.

 

sluchaj, nie wiem czy ten nasz wykonawca ma jeszcze czas w tym sezonie na kolejne budowy, buduje tez od pozcatku np. dom Aggi z forum, zapytaj go sam, namairy na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Honorata za informacje i namiary.

Mam dylemat co do ocieplenia.

Robię rozeznanie co do kosztów ocieplenia styropianem 15 cm, a wełną 12 cm. Wychodzi mi z kalkulacji na 200m2( wraz z wszystkimi otworami: drzwi, brama garażowa + oknna) powierzchni elewacji różnica o 3 tys zł (wełna- droższa oczywiście). Wliczam w to koszty robocizny i materiałów razem z położeniem tynku na gotowo. Jeśli styropian będzie jeszcze drożał to dylemat zniknie. Może się mylę?

 

Pozdrawiam

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich, śpieszę się podzielić wiadomością, że na ruinach poprzedniego falstartu budowlanego, powstał już nowy fundament :D Jest to powód mojej wielkiej radości. (zdjęcie w dzienniku) :D

A'propos! Mmmad tylko ziemia Ci potrzebna? Nie chcesz trochę gruzu z mojego rozebranego betonowego ciacha :wink: ?

Honorata - nasz wspólny wykonawca i u mnie spisuje się na razie bardzo dobrze. Dzięki!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich, śpieszę się podzielić wiadomością, że na ruinach poprzedniego falstartu budowlanego, powstał już nowy fundament :D Jest to powód mojej wielkiej radości. (zdjęcie w dzienniku) :D

A'propos! Mmmad tylko ziemia Ci potrzebna? Nie chcesz trochę gruzu z mojego rozebranego betonowego ciacha :wink: ?

 

Aggi, obawiam sie, ze moja dzialka nie pomiescilaby by takiego nadmiaru partactwa... Wystarczy jej moje wlasne ;)

 

Domek mi sie "podniosl" w gore i mam teraz niezly problem. Chwilowo wejscie do domu mam wyznaczone na poziomie czubka glowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalilem plecy na raka

zona pryskalamnie pentanolem cala noc

spac nie moglem

razem z synem sie krecilismy, kazdy w swoim łózku

nad ranem byla interwencja pieluchowa tzn pieluszki nie zdazały odbierac napelniajacej ich zawartosci... ach te dzieciaki :)

syn spi a jego tata w pracy.... forum przeglada i jest w stalym kontakcie telefonicznym z robotnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalilem plecy na raka

zona pryskalamnie pentanolem cala noc

spac nie moglem

razem z synem sie krecilismy, kazdy w swoim łózku

nad ranem byla interwencja pieluchowa tzn pieluszki nie zdazały odbierac napelniajacej ich zawartosci... ach te dzieciaki :)

syn spi a jego tata w pracy.... forum przeglada i jest w stalym kontakcie telefonicznym z robotnikami

 

no tak, mężczyzni jak wieczne dzieci, stara prawda jak świat, i twoja żonka miała dwóch synków tej nocy którymi musiała się zając che, che :lol: :lol: :lol:

 

Aggi - nie chwalić za wczesnie, ale u mnie tez pracuja super, na razie same pochwały (i codziennie sprztaja po sobie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tommcio ja tez jestem zaintweresowany czyms do podnoszenia poziomów bo mam bajorko w czasie deszczy a to by sprawe zalatwilo... mam nadzieje

 

dzis tynkowania ciag dalszy, przybył tez wykonawca od sufitów i wylewek i gładzi powiedział co mam kupic, trzeba szukac gdzie najtaniej spróbuje tam gdzie mówił tommcio wełne i styropian, sprawdze oferte marketów

 

ciekawe jak sie przedstawia na tle hurtowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...