Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam spracowanych budowlańców! U mnie tynki zewnętrzne niemal skończone. Wyszły, muszę powiedzieć, dość jasne jak na kolor piaskowy. W środku fachowcy robią przecierkę gipsową i płytki w garażu i na tarasie. Drzwi do kotłowni już są. Ja dojeżdżam już na budowę prawie codziennie z wywieszonym jęzorem dowożąc kolejne brakujące (te o których fachowcom się w ostatniej chwili przypomni) materiały.

Pozdrowionka

Martin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pracusiów.:grin:

U mnie docieplenie w trakcie realizacji, upał daje się we znaki pod dachem. Szkoda tylko, ze urlop taki krótki

Jutro, a właściwie już dzisiaj (w niedzielę) spotykam się z kominkarzem. Nastąpi chwila prawdy, może odpowiedzi na część pytań wywoła kolejne.

Pozdrawiam grupowiczów łódzkich.

Martin mam pytanko. Instalacje wykonywałeś z czego PCV, klej cz Hepworth?

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poweekendowo,

Leszek, instalacja wodkan jest u mnie z Hepwortha, a CO z miękkiej miedzi. Jak się już spotkasz z kominkarzem to podziel się wrażeniami i wiadomościami (ten temat jeszcze przede mną).

U mnie robota wre: ściany na poddaszu już zatarte gipsem, opaska wokół domu już zaczęta (do szarej kostki dam elementy czerwone żeby ją trochę ożywić), tynki definitywnie skończone. Dziś rano musiałem pojechać wymienić 7 paczek gresu, bo niestety okazał się nierówny. Pół niedzieli go przebierałem, ale wymienili bez problemu. Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas powolutku ale coś się dzieje. Dziś dostarczyłam facetowi od przyłącza wodnego resztę dokumentów i za dwa tygodnie będziemy mieć swoją wodę (na razie korzystamy z uprzejmości naszego przyszłego sąsiada). Również dziś mają nam dostarczyć stropy i sądzę, żze od jutra będą je układać - do końca tygodnia powinny być zalane. Poza tym w sobotę posadziłam dwie brzóski - zwykłą i płaczącą. Teraz tylko muszę je podlewać i niech rosną. Także cały czas coś się dzieje. Moje dziecko jest zachwycone - roznosi ziemię po całej działce, chowa się w kompostowniku, zaznajamia się z sąsiadkami (dwie małe dziewczynki). Rewelacja. Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechanka, z tą wodą to bywa różnie. U mnie np ostatnio są notoryczne problemy. Bywa że cały dzień nie ma ni kropelki :evil: Podobno mają zrobić nowe ujęcie. Ale ta sama historia była rok temu. Mieli zrobić nowe ujęcie i nawet oodobno zrobili, ale co z tego. Jak w weekend wszyscy się zjadą na działki to o wodzie można zapomnieć, a roślinkom nie wytłumaczysz, żeby poczekały. Uschną i tyle. Zaczynam żałować budowy wodociągu. Lepsza byłaby chyba studnia głębinowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. :lol:

Martin wizyta kominkarza pozwoliła mi zrezygnować z kominka z płaszczem wodnym. Mimo niedogodności prowadzenia przewodów jakoś się uda je ukryć. Więc koszt mniejszy. Co do fachowca jestem pełen podziwu do jego zapału w zakresie jego fachu. W trakcie podróży z M1 do Koluszek i z powrotem uzyskałem wiedzę nieomal encyklopedyczną dotyczącą kominków. Zostałem przekonany do Sapterhm-u, pora przekonać tylko małżowinę. Zostanę chyba przy wersji najprostszej 11kW, chociaż marzy się mi panorama - cóż koszty i jeszcze raz koszty. Co do wykładu kominków polecem post zainicjowany przez Frankai http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=6523&highlight=jotul.

Jeśli coś więcej dać znać.

Poza tym muszę wziąć hydralika i zakładać wodę.

Pozdrawiam wszystkich budowlańców.

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś niemrawo tu u nas. W klubie mnóstwo ankiet - fajna zabawa. U mnie strop się robi od wczoraj. Układają terivę i coś tam jeszcze, robią schody. Moze już jutro uda się zalać strop betonem no i przymusowy przestój. Ja mam już dość. Ten etap niejako mnie nie obchodzi ale zawsze. Dopiero jesienią będę miała pole do popisu w kwestii wykańczania domku. A propos ogrzewanie do domu tj. piec (na olej - Viessman)), zbiornik , kaloryfery i troszkę podłogówki wycenili nam na 30 tys. (dom ok. 160m2). Nie wiem czy to dużo czy mało. jakie macie doświadczenia w tym względzie? Pozdrawiam wszystkich i zyczę miłego i owocnego weekendu. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechanka! Dobre wieści ma padać. Ale nic nie wiadomo, a pańskie oko ... więc miłego lania. Pamietam jak w ubiegłym roku trochę się na jeździłem (ach te wspomnienia).

Dzisiaj jestem umówiony z hydraulikiem na wycenę, od poniedziałku wchodzi ekipa i zakłada płyty G-K na strychu. Coś się ruszyło.

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D WITAM WSZYSTKICH

Jestem na forum od niedawna i widze ze sie tutaj jednak troche dzieje na tej lodzkiej grupie.Postaram sie stawic na spotkanie 21.06.

Jesli chodzi o moja budowe to jestem na etapie czekania na ciesle moze juz 21 bede mogl powiedziec ze juz zaczal dzialac. Dom buduje w miejscowosci Samotnik to jest zaraz za Smardzewem (takie fajne spokojne miejsace). Musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolony narazie z postepow budowy (zadnych problemo z ekipa, nadzorem itp.)

W najblizszym czasie czekaj mnie ciezsze tematy takie jak poprowadzenie instalacji oraz wybor okien. Ciekaw jestem czy juz ktos z was przeszedl ten etap i moze sie podzielic spostrzezeniami :D

 

Pozdrawiam wszystkich budujacych i tych co maja dopiero zaczac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz wiem o co chodzi - jm2000 - on czy ona - nie wiem- przeczytał posty z 1 strony grupki łodzkiej. 21-06 spotaknie miało być ale w 2002r.

Nonem-omen- może by zorganizować jakieś spotkanie ???? Czekam na propozycje. Ja osobiście byłabym za 27-06 tj. piątek. Może piwo gdzieś na Piotrkowskiej- czekam na odzew. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na propozycje. Ja osobiście byłabym za 27-06 tj. piątek. Może piwo gdzieś na Piotrkowskiej- czekam na odzew. :lol:

Pomysl przedni - jestem za! Tylko, ze ja nie dosc ze nowy jestem to jeszcze budowac nie zaczalem wiec nie wiem czy mnie wpuscicie ;)

 

A jeszcze pytanko: czy ktos z Was buduje sie mzoe w rejonie 'parku krajobrazowego wzniesien lodzkich' np w okolicach kalonki, grabiny.. Chcialbym poznac ceny za dzialki w tym rejonie - bede wdzieczny za info na priva (na pewno wybierajac swoja ogladaliscie wiele dzialek). Dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buduje sie na granicy w miejscowosci Samotnik zaraz za Smardzewem

W mojej okolicy dzialki uzbrojone zaczynaja sie od 29zl (ostatnio slyszalem o tej cenie ale zaraz byla sprzedana) wiec pewnie taka normalna cena to 35zl i wiecej .

Ludzie od ktorych kupilem dzialke jeszce maja pare sztuk i teraz sprzedali niedawno jedna dzialke po 25zl (nieuzbrojone) i narazie nie sprzedaja.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...