Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja juz sie przyzwyczailem do szumnych spotkan.....na ktore przychodza dwie osoby. Jesienia bylem ja i Rchmielewski. Teraz Leszek i ja. Jakos wszystkim widac nie jest po drodze na takie spotkania. Moze rzeczywiscie nastepne zrobimy na Grotta - bedzie mozna na zywo podpatrzec jakies pomysly...:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja. przepraszam wszystkich (głownie Tomcco i Tdxls) - tak chciałam być. ale nie wyszło. Jak ma się na głowie dom (teściowie na wczasach), małe dziecko i jeszcze budowę (w piątek kończyli wieniec) a mąż w rozjazdach (ktoś musi zarabiać na ten wymarzony dom) to niestety. tak wychodzi (a raczej nie wychodzi). Jeszcze raz przepraszam.

Myślałam jednak, że więcej osób się stawi - Luśka też pisała, ze może będzie (jedyna którą znam "na żywo") - też jej się nie udało.

Może faktycznie następnym razem. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie! Oczywiście gratuluję Ci Lusiu przeprowadzki! Ja przez 2 tygodnie praktycznie, z powodu urlopu, wziąłem rozbrat z komputerem i widzę, że spotkanie grupy przeszło mi koło nosa. Może wymyślimy jakiś nowy termin. U mnie prąd już jest. Ja teraz siedzę prawie czas na działce. Główne zajęcie to sprzątanie. W sobotę mieliśmy odbiór prądu. Teraz kończymy zakładać gniazdka i przełączniki. Jeden pokój już pomalowany, a w drugim na razie sufit.

Pozdrowionka dla forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekd: codziennie przejezdzam przez Antoniew w drodze do mnie na budowę :) 160 mkw to wcale nie az tak malo. Dobrze, ze uznales, ze to dom na miare, bo latwo w tych marzeniach sie pomylic i.....bardzo wpasc w tarapaty. Ciekaw jestem gdzie dokladniej stawiasz ten domek. Jak cos sluze pomoca i opinia o najblizszych skladach budowlanych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widzialem gdzie jest Malwinki. Troche sie spieszylem, wiec nie moglem tam skrecic i sie przyjrzec. Jesli chodzi o sklady to nie ma problemu, ale to nie na forum. Moze Ci napisac cos na prywatna wiadomosc, albo mozemy sie kiedys spotkac. Nie chce robic reklamy, a innym kolo ....ogona.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku jeśli chodzi o materiały na podłogi - to istne szaleństwo. U mnie podłogi mam nadzieję będą robione zimą (jak uruchomimy ogrzewanie). Trochę się interesowałam tym tematem i wybór jest ogromny. Nie wiem co prawda nic o deskach jako takich ale... odwiedziłam Parkietusa (na Al Włókniarzy)- duży wybór różnych podłóg. Jeszcze w grę wchodzą deski barlineckie (w różnych składach są). Spójrz na wątek we wnętrzach - jakie drewno na podłogi, są tam również inne wątki. Oglądałam na żywo finish parkiet u "naszej" Luśki - śliczny. Odradzam Ci hipermarkety bo tam różnie z jakością ponnoć!).

Przy okazji jak znajdziesz coś fajnego to daj znać tutaj lub na priva.

U mnie na razie przerwa (czekamy na pozwolenie na garaż) - "doklejamy" go do domu. W związku z tym więźba będzie wspólna i nic nie można robić. Ma to trwać jeszcze dwa tygodnie (HA HA)

Poza tym redakcja zrobiła mi prezent w postaci torby i poprawili mi humor. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa łódzka ciężko pracuje.

Tylko krótko powiem o postępach w pracy i uciekam, bo nikt nie chce ze mną gadać.

Otóż moi mili jestem w trakcie układania instalacji elektrycznej. Jako elektryk z zawodu postawiłem sobie za punkt honoru zrobienie tego ososbiście. Wszystko pięknie idzie, tylko ten notoryczny brak czasu, ale nie ma co narzekać i do roboty.

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku to nie tak jak myślisz. To nieprawda że nikt nie chce z Tobą gadać. U mnie przestój na froncie robót- ponieważ jak pisałam wcześniej czekamy na pozwolenie na dobudowanie garażu. Dopiero wtedy będzie można zrobić dach. Później mam nadzieję, że po kolei będzie można robić dalej. Elektrykę, tynki, wodę i ogrzewanie. W międzyczasie musimy wybrać okna. Mój domek choć nieduży (około 160m2) ma bardzo duże okna (3 balkony : 3m, 2,40, i jeszcze trzeci troszkę mniejszy)- przeszkleń jest bardzo dużo. Będzie to wydatek, że ho,ho. Poza tym wyceniono nam wstępnie ogrzewania na około 30tys (część podłogówka a reszta kaloryfery - ogrzewanie z pieca olejowego). Chciałabym tylko jeszcze wcześniej zorientować się czy nie dało by rady podciągnąć gazu (jest w równoległej ulicy) - czy to by się opłacało - bo jest to nadal jeden z najtańszych sposobów ogrzewania. Późxniej przyjdzie czas na wnętrza i tu polecam się twej pamięci w kwestii desek podłogowych. Bo ja już "zwariowałam" i nie wiem co wybrać: podoba mi się deska Badi i kepas, deski sosnowe i modrzewiowe (do sypialni), deska barlinecka też wygląda nieźle, że nie wspomnę o finish parkiecie. tak jak pisałam wcześniej prawdziwy zawrót głowy.

Dzisiaj już marzę o weekendzie i chwili odpoczynku. Poza tym chcę jeszcze może w sierpniu zrobić (tzn. ukształtować) i obsadzić jedną skarpę usypaną z humusu spod domku, żeby drzewka przed zimą się przyjęły a wiosną ruszyły w górę. Żeby plac wyglądał tochę lepiej - bo na razie tragedia. A niestety nie stać mnie będzie na firmę urządzającą ogrody a na ohydnym zaniedbanym placu nie chce mi się mieszkać. Natomiast wszystko wokół domu będzie można zrobić dopiero późną jesienią jak ocieplą domek i wykończą elewację (by nie poniszczyć). Także roboty co niemiara. Teraz w weekend przyjeżdza do mnie przyszły szwagier (zajmuje się hobbystycznie planowaniem ogrodów) i swym fachowym okiem ma rzucić na mój wstępny zarys ogrodu. Na pewno mi cośs doradzi i podpowie.

Pozdrawiam wszystkich pracusiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...