Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

tyniu ja tez mialem problemy

pan Zajac zajmuje sie giełdą a nie sprawami petentów.

trzeba na niego naskarzyc albo znac kogos kto ma na niego wpływ

 

przyda im sie prywatyzacja

 

Tyniu - ja również miałem tam poważne problemy z w/w Panem. I też dzwoniłem, chodziłem do dyretkora i g....

Pomogło dopiero pismo i to, że "zapomnieli" na nie odpowiedzieć w przewidzianym czasie.

Mój kumpel miał poważne problem z ZE z w/w Panem (coś tam chcieli mu narzucić i nastraszyć = "bo jak nie to...") - ale mój kumpel jest łebski facet - wysmarował takie pisemko , że po dwóch dniach dzwonili, że wszystko gotowe do odbioru i że wcześniejsze to tylko taka "propozycja była".

Pisz i się nie ceregiel - z Nimi trzeba rozmawiać a nie się ich prosić.

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tyniu - ja również miałem tam poważne problemy z w/w Panem. I też dzwoniłem, chodziłem do dyretkora i g....

Pomogło dopiero pismo i to, że "zapomnieli" na nie odpowiedzieć w przewidzianym czasie.

Mój kumpel miał poważne problem z ZE z w/w Panem (coś tam chcieli mu narzucić i nastraszyć = "bo jak nie to...") - ale mój kumpel jest łebski facet - wysmarował takie pisemko , że po dwóch dniach dzwonili, że wszystko gotowe do odbioru i że wcześniejsze to tylko taka "propozycja była".

 

Szkoda, ze tak to musi wygladac. Poczekam do nastepnego tygodnia i zobacze co dalej. Wczoraj uslyszalem, ze warunki juz sa tylko musza jeszcze potwierdzic wlasnosc jakiegos kabla energetycznego. Mam zatem nadzieje, ze uda mi sie je uzyskac. Potem pozostanie walka o podlaczenie...ale to juz po uzyskaniu pozwolenia na budowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyniu - ja również miałem tam poważne problemy z w/w Panem. I też dzwoniłem, chodziłem do dyretkora i g....

Pomogło dopiero pismo i to, że "zapomnieli" na nie odpowiedzieć w przewidzianym czasie.

Mój kumpel miał poważne problem z ZE z w/w Panem (coś tam chcieli mu narzucić i nastraszyć = "bo jak nie to...") - ale mój kumpel jest łebski facet - wysmarował takie pisemko , że po dwóch dniach dzwonili, że wszystko gotowe do odbioru i że wcześniejsze to tylko taka "propozycja była".

 

Szkoda, ze tak to musi wygladac. Poczekam do nastepnego tygodnia i zobacze co dalej. Wczoraj uslyszalem, ze warunki juz sa tylko musza jeszcze potwierdzic wlasnosc jakiegos kabla energetycznego. Mam zatem nadzieje, ze uda mi sie je uzyskac. Potem pozostanie walka o podlaczenie...ale to juz po uzyskaniu pozwolenia na budowe...

 

Nie czekaj. Ostatnio moj telefon uswiadomil np. gazownie, ze nie ma na co czekac. Inaczej sprawa ciagnela by sie nie wiadomo ile... Poza tym: skoro (teoretycznie) sa dla Ciebie warunki, to co ma Cie obchodzic kwestia wlasnosci jakiegos kabla?

Moge podeslac numer do rozsadnego goscia, ktory pracuje w ZE Zgierz. Nie wiem, jaka ma moc sprawcza w zakresie warunkow przylaczenia, mnie pomogl przy samym projekcie i zgloszeniu.

BTW: a jakbyscie nie wiedzieli, to czesc gm. Nowosolna rowniez podlega pod ZE Zgierz... A takie Mileszki zdaje sie juz pod Pabianice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2r z góralami ostrożnie. Robią na czarno, skończą, odjadą i mogą być problemy. Jak się zdecydujesz spisz umowę, żądaj faktury i niech zakupią drewno zyskasz 15% na podatku VAT. Pozdrawiam.

 

Przeprasza , że się wtrącę ale bez faktury będzie napweno taniej.

poz

 

Drewno na pewno bo niema problemu żeby kupić całkiem bez VAT. A ekipę zawsze można sprawdzić, trzeba tylko przejechać się po poprzednich budowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacekot no nie zgodzę się że kredyt mogę wziąść zawsze. Trzeba posiadać cos takiego jak zdolność kredytowa! Dla mnie nie jest to złudzenie. Jak będę miała zastój w firmie to mam zabezpieczenie na jakis czas, a jak jestem spłukana a mam dołek to kredytu nikt mi nie da! Nie lubię mieć pusto na koncie i osobiście łatwiej mi spłacać raty niż jednorazowo wywalać dużą kasę. Kwestia dokladania jest dla mnie mniej stresująca niż świadomość że nie mam środków, pewnie dlatego że rozkłada się w czasie.

Może budowalabym sie za gotówke ale jakbym miała wolne to 250 tys nie mam i długo mieć nie będę a domek po 50 mnie nie bawi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Mam prośbę - chcę kupić dom w stanie surowym zamkniętym w Rąbieniu pod kredyt hipoteczny... Na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu dokumentów tegoż budynku? Proszę o odpowiedź...

 

Przede wszystkim aktualny wypis z ksiegi wieczystej - kto jest wlascicielem i czy nie ma kredytu na budynku.

Potem pozwolenie na budowe - czy jest aktualne i czy zbudowonao to, co w nim jest. Do tego najlepiej zatrudnic architekta i jakiegos majstra do sprawdzenia budynku od strony praktycznej.. Trzeba tez spojrzec w Dziennik Budowy czy wszystko jest wpisane i porozmawiac z kierownikiem.

Umowy na media i rachunki - czy poplacone, czy przylacza zgodnie z projektem/zgloszeniem.

W miedzyczasie dobrze tez jest pogadac z sasiadami, oni wiedza duzo.

To tyle, co mi przyszlo do glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Mam prośbę - chcę kupić dom w stanie surowym zamkniętym w Rąbieniu pod kredyt hipoteczny... Na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu dokumentów tegoż budynku? Proszę o odpowiedź...

 

Ja bym jeszcze sprawdził w odpowiednim urzędzie czy np. przy działce za jakiś czas gmina nie będzie rozbudowywała/budowała drogi bo moze się okazać - tak jak u nas - że nam zabrali 1,5 m na całej długości działki od strony przylegającej do ulicy. No i trzeba będzie przestawiać płot itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść :-)

 

RObimy sobie harmonogram działania i wydatków. I trafiłam na zagwostkę. Zawsze wydawało mi się, że stelaż do podwieszanego sedesu to robi się po wylaniu podłogi... a tymczasem trafiłam na wątek, z którego wynika coś odwrotnego :o

NIc nie rozumiem !!! :-? CZy ktoś z Was, doświadczonych budowlano forumowiczów, może mnie oświecić w tej materii ? :)

 

pozdrawiam

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtaj nocą miła Mysz_o! Zdecydowanie przed wylewką a to dlatego, że wystające śruby z dolnych mocowań uniemożliwiłyby obłożenie płytkami a druga sprawa to duży nacisk na posadzkę, która wylana będzie zapewne na izolacji. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtaj nocą miła Mysz_o! Zdecydowanie przed wylewką a to dlatego, że wystające śruby z dolnych mocowań uniemożliwiłyby obłożenie płytkami a druga sprawa to duży nacisk na posadzkę, która wylana będzie zapewne na izolacji. Pozdrawiam.

 

 

Z tym naciskiem to trochę przesadzasz . W zbiorniku jest ok . 9 litrów wody plus waga stelaża. Wysokość łba śruby M10 które stosuje np. Geberit do dolnych zamocowań =6,4 mm. Wydaje mi się że spokojnie da się to przykryć klejem i płytką chociaż generalnie raczej nie ma takiej ptrzeby bo mocowanie dolne jast zabudowane .

 

http://www.geberit.pl/geberit/inet/pl/wcmspl.nsf/files/usr-pdf-110.301.00.1.pdf/$file/110.301.00.1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Długi poranny ptaszku! Chciałbym uzupełnić Twoją konkretną odpowiedź. Z moich obserwacji na budowach hydraulicy zawsze mocowali przed wylewką ze względu na zmontowanie podejść. Dodatkowo wylewka stabilizuje. No i ten ciężar. Ja miałem na myśli osobę siadającą (średnio 70 kg). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gtca- mnie tez straszyli ze jak nie to bede czekał do konca 2006 z podlaczeniem pradu bo oni maja czas. Też wziołem sie na sposób i sprawe zalatwilem. dla mnie osobiscie ten burak chca łapówek za szybkie zalatwienie sprawy, moze dostac w gębe od calej Grupy Łódzkiej

 

no :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co wy na to :wink: :

Przeglądałam forum i trafiłam na opcję robienia przyłącza wodnego bez studzienki - sam licznik w domu. Czy robił ktoś tak w Łodzi??? Byłoby to dla mnie dobre, bo po pierwsze omija się koszt studzienki a po drugie nie bardzo mam na nią miejsce przy płocie (przód działki 6 m!!).

I drugie pytanie (było o tym wcześniej, ale nie mogę znależć): jakie są u nas koszty budowy metra przyłącza - od wodociągu w ulicy do studzienki/domu? Rozumiem, że robi to firma polecona przez wodociągi....?

Jednym słowem: czy bardziej się opłaca upchnąć gdzieś tą studzienkę za płotem czy ciągnąć ok 20m wgłąb działki bez studzienki? (w końcu i tak trzeba pociągnąć rurę do domku, lecz może można zrobioć to taniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... "choroba domkowa" zaawansowana... kredyt w trakcie... Wybór padł na Rąbień domek parterowy ok 120 metrów użytkowej i działka ok 1000 metrów... oczywiście teraz liczydła się grzeją i z tym jest odwieczny problem... Czy jest ktoś z okolic aby mógł służyć radą i pomocą? Prosze... :oops: w projekcie ogrzewanie jest na gaz albo opał ja ostatnio myślę o peletach.. czy ktoś ogrzewa tym swój ukochany domek? i ile może kosztować zmiana projektu? Domek jest na ulicy równoległej do Biedronkowej prawdopodobnie Chrabąszczowa? pomózcie...

 

Ogrzewam gazem wodę w kaloryferach i w kranach oraz do gotowania co powoduje koszta ok. 300 zetów/ 1m-c w zimie a 100 zeciaków w lecie ( ogrzewanie nie działa ). Jak jest z kosztami innych nośników cieplnych - nie wiem.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co wy na to :wink: :

Przeglądałam forum i trafiłam na opcję robienia przyłącza wodnego bez studzienki - sam licznik w domu. Czy robił ktoś tak w Łodzi??? Byłoby to dla mnie dobre, bo po pierwsze omija się koszt studzienki a po drugie nie bardzo mam na nią miejsce przy płocie (przód działki 6 m!!).

I drugie pytanie (było o tym wcześniej, ale nie mogę znależć): jakie są u nas koszty budowy metra przyłącza - od wodociągu w ulicy do studzienki/domu? Rozumiem, że robi to firma polecona przez wodociągi....?

Jednym słowem: czy bardziej się opłaca upchnąć gdzieś tą studzienkę za płotem czy ciągnąć ok 20m wgłąb działki bez studzienki? (w końcu i tak trzeba pociągnąć rurę do domku, lecz może można zrobioć to taniej).

 

Nie bardzo rozumiem :o

 

(przód działki 6 m!!).

 

czy ciągnąć ok 20m wgłąb działki

w koncu ile masz tego przyłącza??????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co wy na to :wink: :

Przeglądałam forum i trafiłam na opcję robienia przyłącza wodnego bez studzienki - sam licznik w domu. Czy robił ktoś tak w Łodzi??? Byłoby to dla mnie dobre, bo po pierwsze omija się koszt studzienki a po drugie nie bardzo mam na nią miejsce przy płocie (przód działki 6 m!!).

I drugie pytanie (było o tym wcześniej, ale nie mogę znależć): jakie są u nas koszty budowy metra przyłącza - od wodociągu w ulicy do studzienki/domu? Rozumiem, że robi to firma polecona przez wodociągi....?

Jednym słowem: czy bardziej się opłaca upchnąć gdzieś tą studzienkę za płotem czy ciągnąć ok 20m wgłąb działki bez studzienki? (w końcu i tak trzeba pociągnąć rurę do domku, lecz może można zrobioć to taniej).

 

Nie bardzo rozumiem :o

 

(przód działki 6 m!!).

 

czy ciągnąć ok 20m wgłąb działki

w koncu ile masz tego przyłącza??????????????????????

 

No właśnie, chciałabym pociągnąć ten wątek. Rozumiem, że w przypadku EZS płot od strny ulicy jest szeroki na 6 metrów i nie ma miejsca na studzienkę. I że EZS wolałby, żeby licznik był bezpośrednio w domu. CZy dobrze myślę ?

Ja mam odwrotną sytuację. Wydział wodociąów w warunkach przyłącza zaplanował mi licznik w domu. Ja wolałabym mieć studzienkę koło płotu, gdyż wydaje mi się, że wówczas koszt przyłącza byłby mniejszy (krótszy odcinek zrobiony przez wodociągi) - no i dostęp łatwiejszy. Ale pewna nie jestem...

:( Może to nie ma aż tak wielkiego wpływu ?...

Z kolei mój kierownik budowy, który też mieszka w Aleksandrowie, twierdzi, że tu jest wysoki poziom wód gruntowych i prawie nurkuje, żeby odczytać stan licznika :o

A jak to jest u WAs rozwiązane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...