Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Powiedz mi z czego budowałaś dom i jak gruba warstwe ocieplenia masz ( jeśli ją masz ). No i pytanie 100 ptktów jaki masz piecyk , czy masz ogrzewanie podlogowe ?

Jacek

 

Mój domek, który faktycznie jest ciepły, zbudowaliśmy z polskiego Ytonga, czyli betonu komórkowego białego o grubości 24 cm. Murowany był na cienką zaprawę klejową. Ocieplenie to styropian grub. 12 cm frezowany. Poddasze ocieplone wełną 15 + 5 cm.

A "piecyk" to dwufunkcyjny Vaillant AquaPlus z wbudowanym 20 l zasobnikiem warstwowym z tzw. ciepłym startem. Wisi w kuchni. Cyrkulacji brak. Dwie łazienki (jedna nad drugą) i kuchnia. Komfort ciepłej wody jest (2 prysznice to pikuś). Grzeją tradycyjne grzejniki (a la Purmo), nie mam nigdzie żadnej podłogówki, lwia część parteru czyli 3 pokoje z kawałkiem przedpokoju (z wyjątkiem kuchni, łazienki i małego wiatrołapu) jest wyłożona parkietem lamelowym i nikt mnie nie przekona, że podłogówka pod drewno jest cacy. Może i jest ale straty ciepła są spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakże się cieszę z grupy łódzkiej. Sama tzn. z mężem mamy zamiar budować. Chociaż jeszcze nie mamy pozwolenia na budowę, a powinniśmy je miec przynajmniej od miesiąca albo i od dwóch, tylko straszne przejścia mieliśmy z wodą, którą poprzedni właściciele działki nielegalnie doprowadzili do budyneczku (będziemy go rozbudowywać). Ale w przyszłym tygodniu projekty idą do ZUD-u. Chyba się porywamy z motyką na słońce. Ludzie budują domy za lekką ręką licząc po 300 tys. a ja chcę najwyżej za połowę tego. A może nie powinnam się do tego przyznawać, ale co tam! Przeczytałam dziennik Ewy i też postanowilam się dołączyć.

Jak grupa inicjatywna podejmie decyzję o spotkaniu, to dajcie znać.

Anisia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

 

Robiliśmy wczoraj mały rajd po firmach oferujących drzwi zewnętrzne. Podobała nam się oferta firmy Grand (biuro w Uniwersalu), ale nie wiemy czy ta firma robi solidne drzwi (teoretycznie mają certyfikat). CZy korzystaliście z ich usług ?

No i drugie pytanie. CZy macie drzwi p-pożarowe lub normalne z wkładką ppoż ? Z projektu wynika, że takie drzwi powinniśmy wstawic do kotłowni...Jest małe ALE są one albo okropne albo okropnie drogie ? Doradźcie zagubionej Myszy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z drzwiami generalnie nie przesadzał - jak rozumiem nie planujesz okuć antywyłamaniowych do okien i szyb niezbijalnych, tudzież szczególnych zabezpieczeń drzwi tarasowych. Pan z którym kiedyś rozmawiałem w tej sprawie twierdzi nawet, że zbyt "uzbrojone" drzwi przyciągają zainteresowanie zbójców, węszących grubą mamonę w takim sezamie ukrytą.

 

My planujemy najprostsze drzwi z jakimś atestem, żeby się ubezpieczalnia nie czepiała - takie drzwi z kompletem zamków itd. można kupić w granicach 1kPLN plus montaż (a czasami nawet z montażem) więc jeśli drzwi się podobają, są w dobrej cenie i mają wkładkę z atestem plus jakiś system blokad bocznych to brać i zostawić sobie trochę kasy na balangę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Grand Olimp od 2 miesiecy jestem wiecej niz zadowolony towarem oraz obslugą

 

mialem problemik bo na dole troszke wialo

zadzwonilem i przyjechali jak sie umówili uszczeleczke na lepsza wymienili i jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nikomu nie należy dać się zwariować - no może poza tą drugą połówką ;)

 

Większość firm od większości rzeczy twierdzi, że poza nimi reszta to chłam - i bardzo rzadko jest to prawdą (na szczęście ;) ). Od tego są takie rzeczy jak atesty i certyfikaty, wydawane przez niezależne ośrodki. U Rodziców zakładał drzwi pan, który też dużo mówił a o sobie samo dobre, ale z jendym miał rację - system powinien być spójny, czyli wszsytko w miarę przyzwoitej jakości, nie za zbytnio od siebie odstające. I udało się zrobić drzwi dwuskrzydłowe, stalowe, wzmacniane, z centralną blokadą, kotwione w mur na jakieś 30 cm, wkładki z atestem patentowe nie-do-rozwiercenia ;) z wygłuszeniem od środka - za kwotę zbliżoną do tysiączka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na samej działce jest spoko - grunt mocno piaszczysty - za to na drodze dojazdowej chyba ktoś wywalał jakąś glinę albo inne iły, w każdym razie jest takie miejsce gdzie można elegancko utonąć... Będzie co robić z popiołem z kominka ;)

To dlaczego nie zgłosisz w zarządzie dróg żeby ci doprowadzili drogę do minimalnych standardów ?? Na coś te podatki gmina bierze, a w zamian za to zobowiązała się do komunalizowania miasta. Żwirówkę ci muszą przynajmniej zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat w tym miejscu musze swoja gmine odrobine pochwalic. U mnie przy drodze jeszcze nikt nie mieszka, ale godzine po telefonie przyjechal plug i odsniezyl. Pozniej o mnie zapomnieli, ale zadzwonilem kolejny raz i powiedzialem, ze za dwa dni chce dojechac z wykonawca na budowe - nastepnego dnia droga znow byla odsniezona.

Po prostu władzom trzeba dac znac, ze jednak ich wyborcy zyja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na samej działce jest spoko - grunt mocno piaszczysty - za to na drodze dojazdowej chyba ktoś wywalał jakąś glinę albo inne iły, w każdym razie jest takie miejsce gdzie można elegancko utonąć... Będzie co robić z popiołem z kominka ;)

To dlaczego nie zgłosisz w zarządzie dróg żeby ci doprowadzili drogę do minimalnych standardów ?? Na coś te podatki gmina bierze, a w zamian za to zobowiązała się do komunalizowania miasta. Żwirówkę ci muszą przynajmniej zrobić.

 

Pod warunkiem ,że droga jest gminna to można o to powalczyć .

Zdarza się ,że drogi szczególnie przy nowo wytyczanych działkach nie są od razu przekazywane na własnoość gminy ze względów oszczędnościowych przy układaniu przyłączy i wtedy d.... blada. żostaje piseczek lub szlaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi, o jakich wzgledach oszczednosciowych przy przekazywaniu piszesz?

Ja nie mialem na to wplywu, ale ciesze sie, ze moja droga jest gminna. Nie wyobrazam sobie teraz, gdyby byla wspolwlasnoscia mieszkancow - w swietle organizowania gazociagu. Wystarczylaby jedna osoba, ktorej by nie zalezalo na gazie i byloby juz po wybuchowych perspektywach... A tak - po prostu wystarczyla zgoda gminy na budowe gazociagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nikomu nie należy dać się zwariować - no może poza tą drugą połówką ;)

 

Większość firm od większości rzeczy twierdzi, że poza nimi reszta to chłam - i bardzo rzadko jest to prawdą (na szczęście ;) ). Od tego są takie rzeczy jak atesty i certyfikaty, wydawane przez niezależne ośrodki. U Rodziców zakładał drzwi pan, który też dużo mówił a o sobie samo dobre, ale z jendym miał rację - system powinien być spójny, czyli wszsytko w miarę przyzwoitej jakości, nie za zbytnio od siebie odstające. I udało się zrobić drzwi dwuskrzydłowe, stalowe, wzmacniane, z centralną blokadą, kotwione w mur na jakieś 30 cm, wkładki z atestem patentowe nie-do-rozwiercenia ;) z wygłuszeniem od środka - za kwotę zbliżoną do tysiączka.

 

Zgadzam się w 100% - kazdy łańcuch jest mocny jak jego najsłabsze ogniwo. Po co szaleć z drzwiami jeśli okna nie są w takiej samej klasie zabezpieczenia jak drzwi . I z drugiej strony też słyszałem opinie że jak za bardzo obwarujemy to złodzieje zaczynają sie zatanwiac co my tam tak cennego przed mimi chowamy .

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

 

Robiliśmy wczoraj mały rajd po firmach oferujących drzwi zewnętrzne. Podobała nam się oferta firmy Grand (biuro w Uniwersalu), ale nie wiemy czy ta firma robi solidne drzwi (teoretycznie mają certyfikat). CZy korzystaliście z ich usług ?

No i drugie pytanie. CZy macie drzwi p-pożarowe lub normalne z wkładką ppoż ? Z projektu wynika, że takie drzwi powinniśmy wstawic do kotłowni...Jest małe ALE są one albo okropne albo okropnie drogie ? Doradźcie zagubionej Myszy :-)

 

Witam

Ja kupowałem drzwi stalowe (wejściowe i gospodarcze w sumie 4pary) z firmy Grand ale na ulicy (hmm nie pamiętam teraz nazwy - ale gdzieś w sródmieściu) - nie wiem czy to to samo co w Uniwersalu.

Mnie skusiła cena - ale teraz trochę żałuję. Wg mnie drzwi wejściowe wykonane są po prostu niedbale a kilka punktów jest po prostu porażające. Zawiódł nadzór i drzwi przyjąłem (znowu budowałem na odległość "przez telefon"). Teraz je wszystkie "poprawiam"

Nie polecam osobiście.

 

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...