Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś może z was wybudował lub buduje "przydomową oczyszczalnie ścieków" ? Rozmawiałem ze specami od kanalizacji i namawiają mnie na oczyszczalnie , ale najpierw musze zrobić badania geologiczne , odwierty na mojej działce , aby się przekonac czy moja ziemia spelnia warunki co do wysokości wód gruntowych i przepuszczlności . Fachowiec chce 500 zł - trochę duzo jak za trzy odwierty z opisem. Czy ktoś może robił takie badania i może się podzielić , może można zrobić to samemu ?

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja bede mial prawdopodobnie budowany POS jeszcze w tym m-cu. Ale nie wiem, ile kosztowaly badania geotechniczne, bo to zalatwial poprzedni wlasciciel.

Z tego co wiem cena wydaje sie przecietna - moze rozmawiaj z projektantem calej oczyszczalni o komplecie - opinia + projekt, powinno byc taniej.

 

Samemu to na pewno mozna zrobic - ale nie wiem, czy wtedy dostanie sie pozwolenie (chociaz z tego co mi sie obilo o uszy ta opinia nie jest obowiazkowa - jest "dla swietego spokoju"). W przyblizeniu metoda jest taka: kopie sie dosc gleboki dolek, wlewa sie tam wode i co jakis czas sprawdza, czy woda wsiaka. To tak ogolnie, bo nie pamietam parametrow: jaki gleboki dolek, ile tej wody i jak czesto sie sprawdza. Moze jest to gdzies na forum opisane, bo przejrzalem na stronie Muratora w dziale instalacje i nie znalazlem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie kupował ziemi do ogrodu????

Gdzie mozna tanio i dobrą nabyć??

 

A gdzie kupowaliście stal i po ile??Proszę o jakieś namiary:)

 

 

Do jacekot:

Ja mam projekt i tak ową będę robić.Miałam robione odwierty dwa-cena 700zł.Więc wydaje mi się ,że 500zł to nie drogo

Słyszałam,że mozna samemu to zrobic wykopać dół i zobaczyć jaka masz glębę-niestety to nie to samo co badanie.Jednak do samej oczyszczalni nie wiem czy się opłaca -ja miałam robione tez ze względu na piwnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z badaniami - odwiertami jest tak trzeba mieć sprzęt - świder, znać sie choc troszkę na geologii - rozpoznawanie frakcji, dobrze jeszcze mieć dostep do map geologicznych i już robisz odwiert (zaznaczasz go na mapce) opisujesz rodzaj osadu - frakcja (z tego się określa chłonność i przepuszczalność), geneza - i masz zrobione badania. Problem pojawia sie gdy osoba wydająca pozwolenie na POŚ wymaga na tym stempelka osoby z uprawnieniami geologicznymi ale wtedy zazwyczaj podaje wizytówkę zaprzyjaźnionego geologa twierdząc że tylko taka osoba może to zrobić. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może z was wybudował lub buduje "przydomową oczyszczalnie ścieków" ? Rozmawiałem ze specami od kanalizacji i namawiają mnie na oczyszczalnie , ale najpierw musze zrobić badania geologiczne , odwierty na mojej działce , aby się przekonac czy moja ziemia spelnia warunki co do wysokości wód gruntowych i przepuszczlności . Fachowiec chce 500 zł - trochę duzo jak za trzy odwierty z opisem. Czy ktoś może robił takie badania i może się podzielić , może można zrobić to samemu ?

Jacek

 

Ja te badania (jak również całą papierologię) miałem zrobione przez firme ktora mi sprzedała i robiła POSa.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może z was wybudował lub buduje "przydomową oczyszczalnie ścieków" ? Rozmawiałem ze specami od kanalizacji i namawiają mnie na oczyszczalnie , ale najpierw musze zrobić badania geologiczne , odwierty na mojej działce , aby się przekonac czy moja ziemia spelnia warunki co do wysokości wód gruntowych i przepuszczlności . Fachowiec chce 500 zł - trochę duzo jak za trzy odwierty z opisem. Czy ktoś może robił takie badania i może się podzielić , może można zrobić to samemu ?

Jacek

 

Ja te badania (jak również całą papierologię) miałem zrobione przez firme ktora mi sprzedała i robiła POSa.

pozdr

 

A kto ci robił POSa ? Masz z drenażem ? No i jeśli to nie tajemnica to ile płaciłeś .

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

też będę chyba robił POŚ, ale dla mnie to jeszce długa droga. Dopiero zaczynam rozglądanie się o mojej działce... 8)

 

Czy ktoś może mi powiedzeć czy to prawda, że GEODECI mają podzielony rynek usug i np. w danym terenie mapę do celów projektowych możę mi zrobić tylko jeden gość :evil:

 

To przecież absurd! Nie dość że windują ceny (bo jest monopol) to jeszcze gość będzie robił straszną łaskę a żę nie ma terminu, ma dużo pracy i bedzie to trawało i trwało????

 

Chciałem zrobić (tak powiedział mi architekt) mapę do celów projektowch działki w KRZYWCU to okolice Babiczki, Rąbień, gmina Aleksandrów!

 

Możę ktoś ma namiar na jekiegoś geodetę, który będzie normalny i nie z"klanu" i zrobi mi taką mapkę.

 

Ach ile to może kosztować?

 

:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Jestem tu nowy i rowniez z Łodzi:)

Czy 8 tys. za projekt indywidualny to dużo?

Domek 200m2 z poddaszem użytkowym.

bardzo prosze o odpowiedz.

 

Cześć Fajnie . To pozatym że obaj jesteśmy 'nowi" to jeszcze jak piszesz będziemy mieć te sme dylematy. Ja mam już w zasadzie działkę i już myslę co dalej, szukam architekta, przeglądam katalogi gotowe, stąd już moje problemu dotyczące mad geodezyjnych.

jeszcze nie wiem jak wariant wybrać projekt na zamówienie czy adaptacja gotowego.

 

Domek chciałbym według ogólnych danych jak ty 200 m, użytkowe poddasz. Tylko poddasze mniejsze żeby dom był lżejszy.

 

Rozmawiałem już z dwom architektami w jednym biurze adaptacja i wszsytkie instalacje i to co tża do wniosku o pozwolenie plus projekt gotowy około 5.500.

Drugi architekt bardzo namawi mnie na projektowanie od podstaw ale ten za wszsytko (też do wnisku i wszsytkie inne przłącza, instalacje zagospodarowanie działki) bedzie chciał nie mniej niż 10,

 

Ciekawe. Ale najważniejsze to mieć zaufanie do tego projektanta? Masz. Ja na razie nie? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, teraz modne są mapy cyfrowe, zapytaj swojego architekta czy nie wolał by mapy od razu do ArchiCAD-a, jest to drożej płatne ale takiej mapy nikt ci nie zniszczy a wszelkie późniejsze zmiany nanosi się w 2 sek.

 

Dzięki, faktycznei to chyba lepsz.

architekt z kt rozmawiałem wspominał o takiej mozliwości. Twierdził natomiast iż cene jest chyba ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja rozniez przegladalem tysiace projektow, ale zawsze cos mi nie odpowiadalo,wiec zdecydowalem sie na projekt indywidualny:)

Gdyz chcialem wysoki, duzy salon z antresola,a w projektach gotowych nie znalazlem nic podobnego.

Wyglada na to,ze cena nie jest zla?Z tego co Pan napisal.

 

Projekt wykonala mi Pani-bardzo szybko.

Za dwa tygonie juz bedzie pozwolenie na budowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja rozniez przegladalem tysiace projektow, ale zawsze cos mi nie odpowiadalo,wiec zdecydowalem sie na projekt indywidualny:)

Gdyz chcialem wysoki, duzy salon z antresola,a w projektach gotowych nie znalazlem nic podobnego.

Wyglada na to,ze cena nie jest zla?Z tego co Pan napisal.

 

Projekt wykonala mi Pani-bardzo szybko.

Za dwa tygonie juz bedzie pozwolenie na budowe:)

 

Czyli rozumiem że to już nie jest etap decyzji ale wykonania. Powodzenia. A co z następnym etapem - ewentualny nadzór projektowy?

Czy w cenie 8 jest uzyskanie wszsytkich koniecznych ustaleń przyłacza, co, energi, ścieki (bo to chyba standard).

 

Może mógłbym skorzystać z tego kontaktu? jesli jest taka możliwość to chętnie spotkałbym się z tym architektem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już nie mogę siędoczekać, kiedy ruszymy.... :-?

elektryk, hydraulik umówieni, czekamy też na drzwi zewnętrzne co by nam nic nie poginęło dziwnym trafem ... :wink:

 

Postanowiliœmy tez w naszym domu w stanie surowym (prawie zamkniętym :-) wyburzyć kawałek œciany i wstawić w niej okno (od południa - co by było jaœniej).

 

SZukamy ekipy na dach....

 

No i generalnie stoimy w blokach startowych - bieg wykończeniowy ma ruszyć po Œwiętach. Trzymajcie za nas kciuki :-) W każdym razie - mamy mętlik w głowie i mógz puchnie od tego natłoku informacji ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może z was wybudował lub buduje "przydomową oczyszczalnie ścieków" ? Rozmawiałem ze specami od kanalizacji i namawiają mnie na oczyszczalnie , ale najpierw musze zrobić badania geologiczne , odwierty na mojej działce , aby się przekonac czy moja ziemia spelnia warunki co do wysokości wód gruntowych i przepuszczlności . Fachowiec chce 500 zł - trochę duzo jak za trzy odwierty z opisem. Czy ktoś może robił takie badania i może się podzielić , może można zrobić to samemu ?

Jacek

Tez korzystałem z opinii eksperta i podaję jedynie , że za trzy odwierty i ekspertyzę zapłaciłem 500PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...