Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 20,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wyslalem do Pana wiadomosc

Nadzor kolejne 2 tys:(

Nadzór w czasie budowy? To znaczy inspektor nadzoru? To może być 2 ale zastanawiam się, czy to coś daje? Architekt wtedy się przydaje, jeżeli ma uprawnienia budowlane i zna się na budowie praktycznie. Tak mi się w każdym razie wydaje (szczególnie po rozmowie z moją panią architekt, która teoretycznie jest super, ale nadzoru bym jej nie dała). A z drugiej strony, gdybym kogoś brała do nadzoru, to własnie kogoś innego, żeby skorygował czasem ewidentne fuszerki arcitekta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy grupowicze, czy ktoś z Was ma pozytywne doświadczenia z firmami typu "Budowa pod klucz". Jeżeli tak to bardzo proszę o namiary na priv. Widzę, że mam coraz mniej czasu na śledzenie grupy i obawiam się że jedyną drogą do własnego domku będzie prawdopodobnie współpraca z 1 wykonawcą chociaż do stanu surowego zamkniętego, bo na wykończeniówkę trzeba zostawić sobie trochę zajęć ;)

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGNIECHA: Zamawiałem swego czasu piach i ziemię u gościa, który często ogłasza się w Expressie. O ile pamiętam to w telefonie jest dużo szóstek. Wywrota typu Kamaz : 150 zł - piasek i 250 zł ziemia. Ilości metrów kubicznych to nie znam, ale kupa była spora...

Niedługo będę zamawiał tylko mam problem gdzie to wysypać, bo jedyne miejsce to podjazd do garażu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się właśnie dowiedziałam,, że mimo, że działka jest budowlana i ma wiekość odpowiednią, to nie mogę budować, bo jest za wąska na froncie i nie spełnia warunków zabudowy - nie da się budować w "dopasowaniu do działki sąsiedniej" a u mnie linii zabudowy brak, bo i nie może jej być ..... To znaczy, nie wiem, czy nie mogę, nikt nie wie, urząd też nie. Ech, pisać się nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się właśnie dowiedziałam,, że mimo, że działka jest budowlana i ma wiekość odpowiednią, to nie mogę budować, bo jest za wąska na froncie i nie spełnia warunków zabudowy - nie da się budować w "dopasowaniu do działki sąsiedniej" a u mnie linii zabudowy brak, bo i nie może jej być ..... To znaczy, nie wiem, czy nie mogę, nikt nie wie, urząd też nie. Ech, pisać się nie chce.

Cześć,

jeśli urząd na prawdę nie jest w stanie się określić to powinien rozpatrzyć problem na Twoją korzyść czyli obywatela RP !!!

Jest taki przepis.

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooh, dzięki. Działki nie kupiłam, była w rodzinie i dostałam (ale zanim dostałam sprawdzaliśmy i nikt nie widział problemów)... Urząd ma się zwrócić do pani, która opracowała plan zagospodarowania terenu o wyjaśnienie. Na razie czekam na jej odpowiedź i mam jeszcze nikłą nadzieję. Nie odpuszczę, choć na razie nie mam pojęcia, co mogę zrobić. Wiem jedno, na kupno innej działki kasy nie mam, cały pomysł budowy opiera się na fakcie, że jest działka.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywrota typu Kamaz : 150 zł - piasek

taki piasek jak do cementu ?? jeśli tak to tez poproszę o telefon bo już niedługo będę się grodził

 

Pospółkę (zwaną przez dostawcę żwirem do betonowania) w tej cenie za wywrotkę typu Kamaz przywoził mi Żwiromaks z Kurowic. Mają też piasek i czarnoziem - tego czarnoziemu nie brałem więc nie wiem jaki jest ale podobno można podjechać i sobie zobaczyć. Tel: 42 2140020, 0 601 379378.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooh, dzięki. Działki nie kupiłam, była w rodzinie i dostałam (ale zanim dostałam sprawdzaliśmy i nikt nie widział problemów)... Urząd ma się zwrócić do pani, która opracowała plan zagospodarowania terenu o wyjaśnienie. Na razie czekam na jej odpowiedź i mam jeszcze nikłą nadzieję. Nie odpuszczę, choć na razie nie mam pojęcia, co mogę zrobić. Wiem jedno, na kupno innej działki kasy nie mam, cały pomysł budowy opiera się na fakcie, że jest działka.........

 

Po pierwsze, z tego co piszesz o tym, że jakaś pani opracowywała plan wynika, że na danym terenie jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

 

W planie zwykle jest określona minimalna szerokość działki budowlanej (może być określona jako minimalna szerokość wzdłuż drogi lub jako krótszy bok działki lub jeszcze jakoś inaczej). Jednak tyczy się to zwykle tylko działek, które powstały po wejściu planu w życie. Czyli jeśli ktoś po wejściu planu podzielił posiadaną działkę np. na dwie części, to jeśli nie spełniają one warunków określonych planem, pozwolenia na budowę na nich się nie dostanie.

 

Zwykle jednak działki, które były już wydzielone przed wejściem planu w życie, są budowlane niezależnie od ich wymiarów. Trzeba tylko spełnić wymagania co do linii zabudowy, odległości od granic i procentu działki, która pozostanie "biologicznie czynna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...